V divizi lázeňský celek na domácím hřišti zdolal nejprve Doubravku 4:1 a nyní v neděli i tým Horažďovic 3:0. Mezi tím byli Třeboňští úspěšní i ve 2. kole Poháru ČMFS, kdy se bez potíží vypořádali po výsledku 3:0 s Pískem.
„Bylo to obtížné především z psychického hlediska. Všechny zápasy v tomto krátkém časovém úseku jsme navíc hráli doma, a to není nikdy jednoduché. Jsem rád, že jsme obstáli, i když nejsme kompletní. Ale kluci to zvládli se ctí. Chválím jejich přístup i bojovnost. Navíc jsme vždy zvítězili po velmi dobrém výkonu a vstřelili i poměrně dost gólů,“ spokojeně přikyvuje hlavní trenér Třeboně Miroslav Wolf.
Celistvost kádru však v poslední době narušila zranění. Dlouhodobě mimo hru se ocitli Bezemek se Sedláčkem, proti Písku nedohrál Kupka a třízápasový distanc si odpykává Sláma. „Kupka bude mimo hru tři až čtyři týdny, Sláma už si jeden zápas odseděl. Ale musíme se s tím nějak vyrovnat, podobné problémy mají i jiné týmy,“ je si vědom trenér průběžně třetího celku divize.
O víkendu čeká Jiskru další důležitý mistrovský souboj na půdě Králova Dvora, kterému se start do soutěže také vydařil a v tabulce je dokonce na druhém místě.
„Mají dobrý tým, ale my bychom rádi navázali na šňůru posledních výsledků. Chceme uspět, protože herně jsme na tom momentálně velmi slušně. Pokud to potvrdíme, nejsme bez šancí na úspěch,“ soudí.
Ve 3. kole Poháru ČMFS si třeboňští fotbalisté navíc zahrají proti prvoligovému FK Jablonec. Zápas se uskuteční ve středu 26. září od 16.30 hodin a pro příznivce fotbalu na Jindřichohradecku i samotné hráče to bude jistě svátek.
„Určitě se na zápas s účastníkem předkola poháru UEFA těšíme, hráči i diváci si to určitě užijí. I když, upřímně řečeno, je to i trochu zátěž, protože s tímto duelem nás během září čeká sedm náročných utkání, což je opravdu dost. Uvidíme, jak se s tím manšaft vyrovná. Ale doufám, že se to v konečném důsledku projeví pozitivně,“ dodává sympatický kouč nejlepšího jihočeského účastníka divize Miroslav Wolf.