Nová Včelnice zostudila Tučapy na jejich hřišti sedmi góly

TŘEBĚTICE – CHLUM 3:0 (3:0)

Josef Bastl, trenér Sokola Třebětice (4.): „Od počátku jsme praktikovali nátlakovou hru po křídlech, což se ukázalo jako správná volba. Hned na začátku zápasu jsme se ujali vedení a pak se prosadili ještě dvakrát, když dva góly vsítil Pavel Bastl a jeden Šťastný. Po změně stran jsme si už výsledek s přehledem pohlídali, i když se hra vyrovnala. Hráli jsme stejně dobrý fotbal jako minule proti Sezimovu Ústí, ale na rozdíl od tohoto duelu jsme byli velice produktivní. Z pěti šancí totiž tři střely skončily za zády chlumského gólmana. Soupeř má dobré mužstvo, ale tentokrát zřejmě nebyl ve své kůži. Ale výše porážky je pro Chlum tak trochu krutá.“

Třebětice: Koupil – S. Habr, Klejdus (85. D. Choloděnko), Michna, J. Habr – Chvátal, B. Novák, Šťastný, Pokorný – Bastl (72. M. Choloděnko), Piler (80. Urbánek).

Rostislav Maxa, trenér Jiskry Chlum (2.): „V Třeběticích skončila naše jedenáctizápasová série bez porážky, kterou na počátku sezony od nově složeného týmu nikdo nečekal. Ukázalo se, že absence zkušených Rostislava Nováka a Libora Řepy byla znát víc, než jsme si byli ochotni připustit. Přestože jsem mužstvo upozorňoval, že Třebětice mají výborné vstupy do zápasů, tato slova na úrodnou půdu nedopadla a domácí se dostali hned v první a šesté minutě do dvoubrankového náskoku. Hrát jsme začali až za stavu 3:0, což bylo pochopitelně pozdě a soupeř zvítězil naprosto zaslouženě. Přesto si vážím toho, že jsme zápas nezabalili a až do konce se kluci snažili. Stínem duelu je zranění Michala Flašky, který má otřes mozku, po srážce s protivníkem, což ale bylo naprosto nezaviněné. Nakonec jsem docela rád, že ta série už skončila, mužstvo kvůli tomu v poslední době hrálo pod tlakem. Nyní k nám přijede Sezimovo Ústí, takže jde o duel druhého s prvním, což bude šlágr kola. Chtěli bychom se proto rehabilitovat vítězstvím.“

Chlum: Valeš – Váňa, Pilař, Smetana, Němeček – Divoký, Maxa, Míka, M. Flaška (25. Kotil) – Hájek (75. Eliáš), Matoušek (80. J. Flaška).

VLASTIBOŘ – SLAVONICE 5:1 (3:0)

Ondřej Kopal, hráč Sokola Slavonice (10.): „Na dlouhém hřišti ve Vlastiboři jsme dostali facku hned na začátku. V rozmezí 10. až 14. minuty dosáhl domácí útočník Chochol hattrick, čímž zcela zmrazil naše naděje na úspěch. Poté jsme sice přeskupili řady a přišly i naše možnosti, jenže Raška ve velké šanci hlavou nedal a neujaly se ani střely Franty Blechy a Vojty Balíka. V druhém poločase místo našeho tlaku přišla už ve třetí minutě moje chyba a domácí přidali čtvrtý gól. Od té doby se zápas spíše jen dohrával a nám se podařilo už jen snížit po pěkné akci Balíkem. Utkání se nám jako týmu vůbec nepovedlo. Vlastiboř byla rychlejší, důraznější a vyhrávala osobní souboje.“

Slavonice: Havlík – Mašek, Kopal, Adámek, Jahoda – Chalupa, Balík, Petr Kučera, Raška – Bedlivý (Lukš), Blecha (Varta).

TUČAPY – N. VČELNICE 0:7 (0:4)

Miloš Prokýšek, asistent trenéra TJ Nová Včelnice (6.): „Od počátku jsme se snažili ze zajištěné obrany podnikat rychlé brejky, což se nám dařilo. Skóre otevřel střelou zdálky v 16. minutě Mareš, další velkou šanci pak po centru Holce s přehledem zužitkoval Lukš. Poté přišel ještě dvakrát ke slovu Bednář a stanovil tak poločasový účet. Po změně stran jsme vystřídali a čerstvý muž Blažek třemi góly v rozmezí devíti minut pečetil naše vysoké, ale zasloužené vítězství. Nyní se už plně soustředíme na domácí utkání s Větrovy, v němž bychom výhrou rádi potvrdili současnou formu.“

N. Včelnice: Votápek – Holec (46. T. Cypra), Hulík, Tomšů, L. Cypra – Lukš, R. Vajda, Dvořák, Mareš – Mišura (46. Blažek), Bednář (65. Říha).

ŠEVĚTÍN – K. ŘEČICE 2:2 (1:1)

Aleš Brunner, trenér Sokola Kardašova Řečice (5.): „I když se Ševětín doma prezentoval jako vyspělý a bojovný tým, měli jsme více šancí a blíž k výhře. V duelu jsme dvakrát vedli, ale soupeř stačil vždy po našich hrubkách v obraně skóre srovnat. Vstřelili jsme i třetí, podle mě regulérní branku, ale tu nám sudí neuznal. Přesto je bod ze Ševětína krásný a má zcela jistě svou váhu. Pochválit bych chtěl celý tým, na hrotu odvedli velmi dobrou práci Kovář s Pražákem, kteří domácí obranu hodně zlobili. Na závěr podzimu hrajeme dvakrát doma se silnými celky Třebětic a Chlumu a pokud získáme ještě nějaké body, budeme s první polovinou sezony spokojeni.“

K. Řečice: Vyhlídka – M. Nový, M. Kalina, Pozníček, Vaněk – Vosecký (75. Kubíče), Jánošík, P. Hryzák, Janků (46. F. Mach) – Kovář, Pražák.

KUNŽAK – M. TÁBOR 3:1 (1:0)

Petr Popela, hrající asistent trenéra Obalu Kunžak (14.): „Do utkání jsme nastoupili s cílem získat body. Na těžkém terénu to bylo spíše o bojovnosti, než o pohledném a kombinačním fotbale. Hosté si vytvořili v úvodu utkání několik šancí, které však gólman Trepka pochytal. Do vedení jsme šli my, když po rohovém kopu Hudziec hlavou překonal nejistého brankáře hostů. Zbytek prvního poločasu se odehrál ve středu hřiště bez výrazných šancí na obou stranách. V úvodu druhého dějství jsme opět po rohovém kopu zvýšili, když se prosadil Rozporka. Meteor sice čtvrt hodiny před koncem snížil, ale Zeman dal vzápětí po hezké individuální akci výsledku konečnou podobu.“

Kunžak: Trepka – Jirků, Fiedler, Moták, Winkler – D. Rozporka (85. Andrle), Popela, Adamec (67. Zeman) – Šolín (89. M. Rozporka), Ronin, Hudziec.

VĚTROVY – N. BYSTŘICE 1:1 (0:1)

Vladimír Jesenský, trenér Jiskry Nová Bystřice (12.): „Podle průběhu utkání jsme si měli odvézt vítězství, ale i bod zvenku se počítá. Měli jsme mnoho příležitostí, ty jsme však nevyužili a po naší hrubce jsme soupeři dovolili srovnat skóre. Je to škoda, stejně jako zbytečné červené karty pro Frühaufa za řečnění. Nyní nás doma čeká Vlastiboř a nutností je naplno bodovat.“

N. Bystřice: Tesař – Dohnal, M. Kamas, Zach, Šána – Feytl, Frühauf, Bobal, Kuchař – Havel, Chuda (75. T. Kamas).

SOKOL S. ÚSTÍ – LOMNICE 3:0 (0:0)

Tomáš Kumnacký, vedoucí mužstva Tatranu Lomnice (2.): „Domácí tým se snažil hrát útočně, ale naše obrana v čele s gólmanem Hanzalem dokázala toto snažení soupeře eliminovat až do 60. minuty, kdy jsme si srazili míč do vlastní branky po očividné ofsajdové akci domácích. Vzápětí naše rozhozená obrana vyrobila dvě chyby, Sezimovo Ústí je potrestalo a zápas tak byl během deseti minut rozhodnutý. Mrzí nás naše nevyužité příležitosti za bezbrankového stavu. V souboji o čelo tabulky jsme nechtěli prohrát, ale stalo, a tak musíme nyní zabodovat doma s Kunžakem.“

Lomnice: Hanzal – Mádl, L. Prášek, Marsa, Nohava – Hynek, R. Němec, J. Němec, Sedláček – Šachl, Zákostelecký. Střídali: Frolík, L, Prášek.