Fotbalový přebor Jindřichohradecka: Staré Město potopil suchdolský Záruba

STARÁ HLÍNA – NOVÁ VČELNICE 1:1 (1:1) – Oba týmy vstoupily do utkání velice svižně, a tak se ve Staré Hlíně hrál fotbal, který se prostě musel líbit. V útočně laděném duelu padly dvě branky pouze proto, že také obranné řady obou soupeřů pracovaly na jedničku. Stará Hlína se v prvním poločase ujala vedení, ale hosté stačili během pěti minut skóre srovnat. Zápas, který svou úrovní převyšoval okresní přebor, tak nakonec skončil zaslouženou dělbou bodů.

Branky: 21. Macho – 26. Baláž. Rozhodčí: Jech st. ŽK: 1:1. Diváků: 80.

(hru)

STUDENÁ – JAROŠOV 3:2 (1:1) – V prvním poločase se více prosazovali techničtější hosté a vytvořili si mírnou územní převahu. Po obrátce se však domácí zlepšili, získali iniciativu na vlastní kopačky a rozhodli o zisku cenných tří bodů. Studená zvyšovala na 3:1 až v samotném závěru, ovšem také Jarošov stihl ještě těsně před závěrečným hvizdem stav korigovat.

Branky: Šimánek, Plášil, Lojka – Bognár 2. Rozhodčí: Michal. Diváků: 50.

(maň)

HORNÍ PĚNA – MAJDALENA 3:2 (2:0) – Úvodní pětačtyřicetiminutovka vyzněla zcela jasně pro domácí tým, který svou převahu vyjádřil dvoubrankovým náskokem, o nějž se postaral agilní Lokvenc. Ve druhé půli se však domácí nechali ukolébat, značně polevili a hosté toho využili ke snížení. Horní Pěně pak pomohlo vyloučení jednoho z hostujících hráčů. Opět získala převahu a Martin Beran z trestného kopu získal pro své barvy znovu dvougólový náskok. Majdalena na konečný stav korigovala až v poslední minutě přesným zásahem z penalty:

Branky: Lokvenc 2, Martin Beran – Čáp, Dunaj (11).

Rozhodčí: Nejezchleb. ČK: 0:1. Diváků: 30.

(jež)

ČESKÝ RUDOLEC – DEŠTNÁ 1:1 (1:0) – Těžký terén měl za následek množství střetů a faulů, z nichž pramenily nejen žluté, ale dokonce čtyři červené karty. Domácí tým se dostal do vedení v závěru prvního poločasu, ale zachraňující se Deštná nesložila zbraně. Až do konce utkání patřičně bojovala a odměnou jí byl zasloužený vyrovnávací gól v poslední minutě hry.

Branky: 40. Pecha – 90. Melzoch.

Rozhodčí: Koranda. ČK: 2:2 (Plocek, Bartoň – Petrů, V. Kučera). Diváků: 80.

(mě)

ČÍMĚŘ – HRANICE 1:1 (0:0) – Domácí celek si po celé střetnutí udržoval značnou herní převahu, ale jeho hráči se v jarní části utápí ve střelecké mizérii. Číměř zahazovala jednu šanci za druhou, a tak se do vedení hned po obrátce dostaly Hranice, které skórovaly po chybě číměřského brankáře. O deset minut později sice Drábik vyrovnal, ale i tak je konečný výsledek pro domácí krutý.

Branky: 56. M. Drábik – 46. Jiří Herzog.

Rozhodčí: Hrkal. ŽK: 2:1. Diváků: 90.

(gr)

SUCHDOL B – STARÉ MĚSTO 3:1 (1:0) – Rezerva Suchdola se dostala již v 5. minutě do vedení a do poločasu její hráči spálili ještě nejméně tři čisté tutovky, z nichž šli hned dvakrát dokonce sami na gólmana. Staré Město ještě do přestávky nastřelilo tyč. Domácí příkladně bojovali a svého protivníka převyšovali i fotbalovým umem, a tak je jejich vítězství, o nějž se gólově postaral jediný hráč, odrazem dění na hrací ploše a důležitým krokem k záchraně okresního přeboru.

Branky: Záruba 3 – Klípa.

Rozhodčí: Kříž. ČK: 0:1 (Licehamr). Diváků: 100.

(su)

POPELÍN – STRÁŽ 2:2 (0:2) – Domácí chtěli navázat na dobrý výkon z minulého kola, ale první poločas odehráli velice špatně. Popelín po hrubých chybách svých zadáků dvakrát inkasoval a také herně tahal za kratší konec provazu. Do druhého poločasu ovšem nastoupili popelínští fotbalisté jako vyměnění, nad soupeřem získali převahu a po zásluze se dočkali i vyrovnání. V samotném závěru mohli ještě výhru pro domácí zajistit Ježek a Pavel Pacholík, ale své šance nezužitkovali, a tak utkání nakonec nemělo vítěze.

Branky: Ježek, Petr Pacholík – Chovítek, Jann.

Rozhodčí: Šuranský. ŽK: 1:2. Diváků: 50.

(mar)

PŘÍŠTÍ KOLO

(12. a 13. 5., úředně v 17 hodin): H. Pěna – Popelín (so), Majdalena – S. Hlína (so), N. Včelnice – Číměř (so), Hranice – Studená (ne 15), Jarošov – Suchdol B (so), S. Město – Č. Rudolec (so), Deštná – Stráž (ne 15.30).