Okresní přebor nebude pro Staňkov vůbec lehkou záležitostí

Pane předsedo, nepřehodnotili jste s odstupem času pesimistické nálady, které tady vládly.
Je pravda, že v té době byl na celou situaci u nás jiný pohled. Dnes už se to trochu změnilo, nějaké hráče jsme získali. Uvidíme, já jsem ale osobně stále přesvědčen o tom, že okresní přebor nebude vůbec lehkou záležitostí. Nechceme to ale zabalit i kdybychom měli hrát okresní soutěž, fotbal ve Staňkově nezanikne.

Nyní je z vašich slov cítit přece jenom více optimismu než před časem, to jste byl hodně roztrpčen ?
Jsem stále zklamaný reakcí některých hráčů, jak se zachovali po našem sestupu, když nám nechtěli pomoci v okresním přeboru. Vycítil jsem z jejich přístupu , že si sem jezdili zahrát fotbal a vůbec je nezajímalo, jak na tom Staňkov je. Čekal jsem od nich větší věrnost. S určitou nostalgií vzpomínám na tu partu, když jsme začali hrát I.B třídu, to k nám přišli i dorostenci, co končili v Třeboni. Zdeněk Novotný, Fleischman, Jůza, Matuška, Kamiš a další, ti za Staňkov žili.

Přejděme k současnosti, můžete konkretizovat změny, ke kterým u vás došlo?
Odešel Mutina do rakouského Harbachu, Koláře testují Novosedly, tam jsme ale domluveni, že pokud si ho nechají na hostování, že nám dají hráčskou náhradu. Petra Nedvěda testuje Lomnice, Vladimíra Nedvěda chce Klikov , Ďoubalovi končí hostování a vrací se do mateřského Suchdolu, o Matouška projevil zájem Chlum. Nyní k příchodům: získali jsme na hostování Baťu z Rapšachu, začne hrát Mikeš, pomoc slíbili další jako například Kamiš, dále jednáme s některými hráči, o kterých bych zatím nechtěl hovořit. Máme také zájem o hostování suchdolského brankáře Pecušíka, vzhledem k tomu, že náš gólman se zranil a je minimálně na půl roku mimo hru.