Bavorovický Mariner nadělil Přešťovickým čtyři branky a dotahuje čelo přeboru

Bavorovice – Přešťovice 4:1 (2:0)

Domácí měli raketový nástup: ve 12. a 14. min. se dvakrát trefil Melichar. Hosté ke konci poločasu sice hrozili, do velké šance se však dostal agilní Melichar, hattrick ale nezavršil. V úvodu druhé půle se po akci Vokurky a Štojdla, zakonče〜né Fojtíkovým volejem, vyzna〜menal brankář Mára, jenž chytil i další tutovku Antonovi. Hosty zlomilo po hodině hry vyloučení Levory. V 64. min. zvýšil Fojtík z penalty a poté po nezištném přiťuknutí Vokurky pečetil Martiš. V závěru zápasu po Klímově chybě už jen korigoval skóre Schánělec. ŽK 1:4, ČK 0:1 (60. Levora), střely 12:3, mimo 8:7, rohy 9:3, 60 diváků.

(smej)

Týn – Čížová 1:1 (1:1)

Olympie se potýká se zraněními a ani v tomto zápase nenastoupila kompletní. Hosté se ujali vedeni v 11. min., když po špatně zahraném ofsajd systému sám před brankářem proměnil Pichlík. Ve 25. min. vyrovnal z trestného kopu krásnou střelou Šonka. Ve 41. min. střílel z voleje Meidl, ale brankář hostí střelu vyrazil. Ve 47. min. střelec Pichlík orazítkoval břevno a odražený míč hlavičkoval do brankáře Brož. Hosté mohli strhnout vedení na svou stranu v 81. min., když po chybě obrany střílel Hora, ale dobře chytající Švejda vyrazil. ŽK 1:2,170 diváků, sudí Janák.

(bez)

Tábor – Čkyně 3:0 (1:0)

Domácí měli od začátku převahu, kterou již v 17. min. zužitkoval Šebek. V dalších šancích domácí neměli v koncovce štěstí, nebo jim v cestě stál brankář Rangl. Ve 31. min. mohli hosté po rohu vyrovnat, za překonaným Ramovičem ale míč z prázdné branky vyhlavičkoval Grombíř. Po změně stran po vyložených šancích Fořta a Šebka dal na 2:0 až v 69. min Stoszek a týž hráč v 81. min. z penalty pečetil. V téže minutě šli tři hráči předčasně do kabin, pak se ale už utkání za trvalé převahy domácích v klidu dohrálo. ŽK 2:3, ČK 1:2 (Šebek – Sváta, Tesař), 100 diváků, sudí Pečenka.

(sch)

Č. Krumlov – Chýnov 3:2 (1:0)

Domácí začali dobře a již ve 2. min. otevřel skóre křižnou střelou Čábela. Domácí pokračovali v nátlakové hře. Šance Weinharda i Peťuleho ale Fajfrlík kryl. Hosté pak přebrali iniciativu, ale šance si nevytvářeli. Ve druhé půli pokračovali s míčem u nohy Chýnovští a v 53 min. vyrovnali, když Valášek prostřelil z dálky Plachého. Tlak hostů narůstal, ale domácí se v 57. min. opět ujali vedení. Po „ulici“ Boháče střílel přesně Čábela. Chýnov otevřel hru a příležitosti si vytvořili Peťule, výborně hrající Čábela, Benčič nebo Benz. Skóre se měnilo ale až v 87. min., když se trefil dorostenec Špát. Hosté sice ještě v nastavení korigovali Hlinkou, ale Krumlov si výhru vzít nenechal. ŽK 2:0, sudí Hodánek, 150 diváků. ⋌(šva)
Olešník – Vodňany 0:2 (0:2) – Domácí měli opět katastrofální vstup do utkání. Nevyvarovali se hrubých chyb a ve 26. min. prohrávali o dvě branky. Nejprve se ve 21. min. trefil po podklouznutí jednoho z domácích stoperů Kaczko a o pět minut později zvýšil po dobře zahraném trestném kopu povedenou hlavičkou Varyš. Důraznější a fotbalovější hosté si výhru do konce utkání pohlídali. ŽK 2:3, 150 diváků, sudí Chlaň.

(bar)

Lažiště – Roudné 0:2 (0:1) – Domácí povzbuzeni bodovými zisky v posledních dvou kolech začali sebevědomě. Ale postupem času začali mít navrch hosté a dostali se do vyložených šancí, které postupně zahodili Šafránek, Stejskal a Csavoj. V 31. min. se ale dočkali. Pintér rozehrál trestný kop na Vláska a jeho tečovaná střela skončila v síti. V druhém poločase domácí přidali, ale v 53. min. se hostím povedl rychlý protiútok a Šafránek zvýšil na 0:2. Tento stav vydržel až do konce, přestože na obou stranách bylo ještě několik šancí.
Rozhodčí Hoch , 140 diváků, ŽK 6:2.⋌ (la)

Kaplice – Milevsko 1:3 (0:1)

Domácí první půli prohospodařili a není divu, že po ní prohrávali. Poté, co ve 4. min. domácí Koutský neproměnil stoprocentní šanci, se v 9. min. radovali hosté, když odražený míč se dostal šťastně k Málkovi, jenž zamířil přesně k tyči – 0:1. Ve 21. min. mohl zvýšit Jelen, jenž šel z půlky hřiště sám na branku, pálil však vedle. Na druhé straně se v gólové šanci neprosadil Krůček. Ve druhé půli se domácí zlepšili, hosté ale z precizní defenzivy vyráželi do nebezpečných brejků. Po hodině hry střelu Krůčka hostující Janouch šťastně kolenem vyrazil. V 78. min. hostům vyšel jeden z brejků a po přihrávce Komárka dal Kodad na 0:2. Čtyři minuty nato se podruhé v zápase trefil Málek – 0:3. Domácí se dočkali až v poslední minutě, kdy Koclířův centr usměrnil hlavou Románek. ŽK 5:2, střely 5:6, vedle 11:3, rohy 7:0, 300 diváků, řídil Tupý.

(lg)

Dražice – Hluboká 0:1 (0:0)

Domácí byli od začátku lepší. Vytvořili si výraznou převahu, kterou však gólově přes několik šancí nezužitkovali (Vinklář, Novotný). Naopak ve 30. min. po cbybě domácí obrany postupoval sám na brankáře Jankovský, ale také neúspěšně. Ve druhé půli se hra vyrovnala, rozkouskovala a poklesla její úroveň. V 90. min. rozhodl o osudu utkání střelou zpoza vápna Povišer. Rozhodčí Jelínek, ŽK 1:4, 150 diváků.

(krá)