34letý odchovanec lásenického Rapidu strávil většinu své bohaté kariéry v Třeboni, s níž jako jeden z mála hráčů vychovaných na Jindřichohradecku okusil třetí ligu a hlavně divizi. Krátce rovněž působil ve Stráži, Soběslavi, Studené a Pelhřimově. Původně záložník se postupně kvalifikoval do role krajního beka či stopera, jak jej znají příznivci FK J. Hradec 1910, kde odehrál poslední tři sezony. Klub se s ním oficiálně rozloučil v neděli před utkáním krajského přeboru proti Malši Roudné (3:0), v němž ovšem pro zranění nemohl nastoupit.

Petře, ještě nejste ve věku, kdy fotbalisté musejí odcházet do důchodu. Co vás k tomuto kroku přimělo?
Jsou to především osobní důvody. Chci více času trávit s rodinou, potřebuji dostavět dům a více se soustředit na zaměstnání. Fotbal na úrovni krajského přeboru není o jednom tréninku týdně, naopak je to časově velice náročné. Sportovní hledisko v tom nehrálo žádnou roli, protože si myslím, že bych ještě sezonu, dvě na takovou soutěž mohl stačit.


S fotbalem jste začínal v rodné Lásenici, ale brzy jste putoval do Třeboně. Následovaly velice úspěšné roky v divizi i ve třetí lize. Jak na to období vzpomínáte?
S malými přestávkami, kdy jsem hostoval v Soběslavi a Studené a pak ještě půl sezony před mým příchodem do jindřichohradeckého klubu v Pelhřimově, jsem v lázeňském celku působil osmnáct sezon. A protože se Jiskře většinou dařilo, ani já nemohu na tohle období vzpomínat ve zlém. Třeboni vděčím za to, že jsem mohl okusit třetí ligu, i když jsme ji nakonec dlouho neudrželi.


Během kariéry jste se v jedné šatně určitě potkal s celou řadou kvalitních spoluhráčů. Na které nejraději vzpomínáte?
Kdybych měl po fotbalové stránce vybrat jediného, byl by to patrně Evžen Vohák, který měl skutečně mimořádný talent. Ale jsou tu samozřejmě i další, třeba Michael Šulc nebo Beneda.


A který ze spoluhráčů vám seděl nejvíce lidsky?
Nerad bych někoho konkrétně jmenoval. Myslím si však, že parta, která se v posledních letech vytvořila v Jindřichově Hradci, je ta nejlepší, jakou jsem během své kariéry zažil.


Odcházíte z klubu, s nímž jsme dokázal postoupit do krajského přeboru a v letošní sezoně navíc uhrát velice slušné umístění v horních patrech tabulky. Myslíte si, že by tento stále ještě poměrně mladý soubor měl na to, aby výhledově vybojoval postup do divize?
Výkony hráčů jdou jednoznačně nahoru, což je hlavně zásluhou dobré práce trenéra Marka Černocha, takže proč ne? Mohli by to dokázat.


Fotbalisté Třeboně naopak po sedmnácti letech padají do krajského přeboru. Jak jste tuto realitu přijal a co podle vás k sestupu přispělo?
Je mi to pochopitelně líto, ovšem ono se k tomu už asi schylovalo. V Třeboni dlouhodobě chyběla mládež, do vlastních zdrojů nebylo kam sáhnout a vázat nějakou soutěž pouze na finanční prostředky, myslím nakoupit hráče odjinud, to asi nelze donekonečna. A v dnešní době zvlášť.


V příští sezoně se však příznivci kopané v okrese mohou díky tomu těšit na atraktivní derby J. Hradec vs. Třeboň. Komu budete fandit vy?
V Třeboni už moc hráčů neznám, teď jsem byl součástí jindřichohradeckého týmu, kde jsem navýsost spokojený, takže budu držet palce současným spoluhráčům.


Kopačky jste pověsil na hřebík definitivně, nebo ještě existuje možnost, že pomůžete třeba Lásenici, kde stále žijete?
Rozhodně končím na této úrovni a minimálně rok určitě hrát nebudu. Vámi zmíněnou možnost nevylučuji, ovšem nechci nyní nic konkrétního tvrdit. Uvidíme.