Kardašova Řečice si v azylu poradila s Lomnicí

Jižní Čechy/FOTO/ - Už druhé kolo krajské fotbalové I. B třídy naznačilo zástupcům Jindřichohradecka, že v konfrontaci s týmy Českobudějovicka to v této sezoně nebudou mít zrovna jednoduché.

26.8.2009

V souboji Suchdola se slavonickými fotbalisty se u Lužnice zrodila remíza 1:1, když domácí celek dokázal vyrovnat až v poslední minutě. Na snímku uniká suchdolský Jakub Záruba (vlevo) hostujícímu Ladislavu Chalupovi.Foto: František Hešík

Na čele se totiž s plným bodovým ziskem usadily celky Olešnice, Ševětína a Ledenic.

Vstup do soutěže se z mužstev našeho okresu překvapivě nejlépe vydařil českovelenické Lokomotivě, která po úvodní remíze v Lomnici nyní doma zdolala Borovany, ač se nadále potýká s řadou absencí ve svém kádru. Premiérového vítězství dosáhli fotbalisté Kardašovy Řečice, kteří při rekonstrukci svého areálu zatím využívají pro svá domácí utkání azyl na jindřichohradeckém Tyršově stadionu. Na první body naopak stále čeká nováček z Kunžaku, jenž neuspěl na horké půdě v Ševětíně.

K. ŘEČICE – LOMNICE 1:0 (1:0)

Radim Kvitský, trenér Sokola Kardašova Řečice (8. místo): „Hned v úvodu jsme udělali chybu, ale podržel nás gólman Rešl. Další minuty příliš vzruchu nepřinesly, až přišla 36., v níž Kovář vysunul mladého Madara a ten sám před gólmanem nezaváhal. V závěru první půle nás soupeř trochu zatlačil, vybojoval si několik standardních situací, ale naší branku příliš neohrozil. Po změně stran jsme začali lépe a v úseku mezi 47. až 58. minutou měli Kovář, Vaněk, Jánošík, Kvitský a znovu Vaněk stoprocentní šance, které však zvýšení náskoku bohužel nepřinesly. Kdyby je proměnili, mohli jsme si s realizačním týmem nechat poslat na lavičku kávu a dál už se fotbalem jen bavit. To se ovšem nestalo a až do konce zápasu, i když jsme Lomnici do žádné vážné šance nepustili, byl výsledek otevřený.“

Václav Kroupa, vedoucí mužstva Tatranu Lomnice (9.): „Na naše mužstvo bohužel dolehla herní krize a hráči navíc ani neplnili taktické pokyny trenéra Šachla. Hra se nám nedařila, soupeř byl aktivnější i bojovnější a po sérii chyb také po zásluze vstřelil vítězný gól. Záložní řada nám nefunguje tak, jak by měla, a od toho se naše špatné výkony odvíjí. Soupeř nás zejména ve druhém dějství jednoznačně přehrál a od vyššího přídělu nás uchránil jen brankář Hanzal. Navíc jsme dohrávali o deseti, když jsme řečické útočníky bránili mnohdy pouze za cenu faulů. Po špatném vstupu do soutěže není psychické rozpoložení našeho týmu dobré a nyní nás navíc čeká souboj s kvalitními Třeběticemi, takže uvidíme, jak se s tím vypořádáme.“

V dočasném útočišti na jindřichohradeckém Tyršově stadionu porazili
fotbalisté Kardašovy Řečice nejtěsnějším rozdílem Lomnici (1:0).
Časté souboje mezi sebou během duelu podstupovali lomnický útočník
Vlastimil Mikulaštík (vpravo) s domácím zadákem Janem Mikšátkem.
autor: Deník/Zdeněk Prager

N. BYSTŘICE – N. VČELNICE 3:3 (1:2)

Vladimír Bervid, trenér Jiskry Nová Bystřice (10. – 11.): „Od začátku až do konce bylo k vidění dramatické utkání s mnoha zvraty. Co se týče herní stránky a kombinačního fotbalu, byli jsme lepší. Hosté naopak spoléhali na dlouhé míče a své rychlé útočníky. Co nám je však platná převaha, když neproměníme čtyři tutovky a naopak se dopouštíme individuálních chyb v defenzivě. Včelnice i díky tomu ukázala úžasnou produktivitu, neboť ze čtyř nebezpečných situací vytěžila tři góly. Na druhou stranu je třeba podotknout, že naše herní kvalita jde jednoznačně nahoru a nelze všechno chtít naráz. Na mnoha věcech je zapotřebí ještě zapracovat a mám na mysli především zakončení a obrannou fázi. Kluky chválím za morálku, třikrát prohrávali a třikrát dokázali skóre srovnat, což také o něčem svědčí. Toto mužstvo půjde výkonnostně nahoru, jsem o tom přesvědčený.“

Miloš Strachota, trenér TJ Nová Včelnice (10. – 11.): „Při problémech s naší sestavou a předpokládané vyšší kvalitě bystřické ofenzivy jsme těmto okolnostem přizpůsobili i taktiku. Domácí nás v úvodních třiceti minutách zatlačili, když hrozili zejména ze standardek, a po jedné z nich také skórovali. Tím však jen odpověděli na náš vedoucí gól, který padl víceméně po náhodné akci. Pak jsme se do hry dostali i my a výsledkem našeho zlepšení byl gól do šatny, který po ose Petrů, Mareš dával Baláž vlastně do prázdné branky. Klíčovým okamžikem se stala 50. minuta, kdy byl domácí Havel podle všeho faulovaný mimo pokutové území, ale sudí zapískal penaltu, kterou Jiskra proměnila. Navíc jsme přišli o obránce Hulíka, který si neodpustil komentáře a putoval pod sprchy. Protivník tím získal převahu a my se soustředili hlavně na rychlé brejky. Z jednoho takového nás poslal Bednář potřetí do vedení. Moc nechybělo, abychom si odvezli všechny bod, ovšem v 85. minutě jsme neuhlídali centr do vápna a domácí uzavřeli vyrovnávací trefou účet zápasu. Ještě v úplném závěru se ocitl v šanci Bednář, ale sudí správně odpískal ofsajd. Před hráči musím smeknout, jak střetnutí odjezdili i v deseti, a při našich potížích se sestavou se bod zvenku určitě počítá.“

Č. VELENICE – BOROVANY 2:0 (1:0)

Richard Kliment, vedoucí mužstva Lokomotivy České Velenice (4.): „Máme problémy složit tým a také tentokrát nás bylo jen dvanáct. Ke všemu zlému se už při rozcvičení zranil Banašík, takže mezi tři tyče šel druhý gólman Průša a naše brankářská jednička Candra zápas odehrál na stoperu. A nutno dodat, že s naprostou bravurou, protože byl jednoznačně nejlepším hráčem na hřišti. Hosté měli už od začátku více ze hry, my se soustředili především na rychlé brejky. Jeden takový podnikl Mikl, ale zakončit se mu ještě nepodařilo. Tento hráč pak ve 40. minutě pěkně uvolnil Kotrbu, jenž šel sám na borovanského gólmana, který jej ve vápně fauloval. Z nařízené penalty se Candra nemýlil a tak skončil i první poločas. Po změně stran nás protivník ještě více zatlačil, na druhou stranu jsme jej ohrozili i my, když z rychlých protiútoků nebezpečně stříleli Mikl a Kotrba. Hosté navíc od 80. minuty dohrávali o deseti, takže jsme měli přece jen více prostoru a nakonec se nám podařilo zaznamenat i pojistku důležitého vítězství, když se prosadil Troják. Vzhledem k tomu, že postrádáme minimálně čtyři hráče základní sestavy, jsou pro nás tyto body zlaté.“

ŠEVĚTÍN – KUNŽAK 3:1 (2:1)

Petr Popela, člen výboru TJ Kunžak (13.): „ Věděli jsme, že nás v Ševětíně nečeká nic lehkého, což se potvrdilo hned od začátku. Domácí nás zatlačili a nám se jen s obtížemi dařilo eliminovat jejich šance. Přesto jsme to byli my, kdo vstřelil úvodní branku zápasu, když se po roku trefil Winkler. Bohužel, domácí hned vzápětí vyrovnali a minutu před koncem poločasu šli z penalty do vedení. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se na hřišti hodně přiostřilo, a tak moc pěkných akci k vidění nebylo. Od 70. minuty hrál Ševětín bez vyloučeného hráče, čehož jsme ovšem k vyrovnání nedokázali využít, protože Štěpnička po samostatném úniku domácího brankáře nepřekonal. V poslední minutě nám nejprve rozhodčí vyloučil Winklera a ševětínští hráči po chybě obrany přidali třetí gól.“

SUCHDOL – SLAVONICE 1:1 (0:1)

Jaroslav Baierling, trenér Sokola Suchdol (5.): „V prvním poločase jsme udělali dvě hrubé chyby v rozehrávce a po jedné z nich následovala penalta, kterou Slavoničtí proměnili. Zbytek tohoto dějství jsme odehráli v křeči a probrali jsme se až po změně stran. To už jsme protivníka výrazně převyšovali, ale všechny šance včetně nastřelené tyče jsme trestuhodně zahodili. Namátkou můžu zmínit dvě střely Jirky Štěpánka nebo tutovku Záruby. Vyrovnat se nám tak povedlo až v 90. minutě, kdy se po rohovém kopu hlavou prosadil nestor Roman Poborský.“

Ladislav Burghard, trenér Sokola Slavonice (12.): „Úvodní dvě příležitosti si vypracovali domácí fotbalisté, ale pak se potvrdilo pravidlo nedáš, dostaneš. Po rychlém brejku byl ve vápně faulovaný Klípa a Balík nařízený pokutový kop proměnil. Pak vlastně až do konce střetnutí každý chvilku tahal pilku a změnu skóre přinesla až poslední minuta. Je to škoda, protože k vítězství jsme byli hodně blízko. Na druhou stranu je třeba zdůraznit, že výsledná remíza je určitě spravedlivá, i to, že utkání klidně mohlo skončit třeba 4:4. Náš herní projev byl podstatně lepší, než v úvodním nepovedeném střetnutí, kluci navíc poctivě bojovali.“

V duelu Suchdola se slavonickými fotbalisty se u Lužnice zrodila
remíza 1:1. Souboj kapitánů. Slavonický David Bártů (vpravo)
s domácím Lukášem Soudkem. Autor: František Hešík

TŘEBĚTICE – LEDENICE 1:2 (0:1)

Josef Bastl, trenér Sokola Třebětice (6.): „Bohužel jsme ztratili všechny body na domácím hřišti, což je nepříjemné, ale je třeba dodat, že jsme prohráli se silným protivníkem, jenž má koncepci a ve svém středu spoustu šikovných fotbalistů. Ledenice nás celou první půli přehrávaly a vypracovaly si několik slibných šancí, nás však v určitých momentech podržel brankář Koupil. Soupeř byl skutečně lepší a my hráli pouze druhé housle. O přestávce jsme si řekli, že pokud zlepšíme osobní souboje a hru jeden na jednoho, nemusí být duel ještě ztracený. Skutečně se nám podařilo vrátit do zápasu a nakonec se nám povedlo i vyrovnat. Jenže v 85. minutě jsme neuhlídali standardní situaci a hosté rozhodli o svém vítězství. Vyrovnání viselo na vlásku, neboť v poslední minutě jsme ještě mohli kopat penaltu, ale jinak velmi dobrý sudí už zřejmě nenašel odvahu zapískat. Za výkon po změně stran by utkání jistě více slušela remíza, nicméně i tak klukům za výkon ve druhé půli nelze mnoho vytknout. Navíc nám chybělo pět hráčů základu, takže doufám, že příště budeme kompletnější.“

JAK NASTOUPILI:

SOKOL KARDAŠOVA ŘEČICE
Rešl – Roštek, Fučík, Pražák, Mikšátko (80. Nedoma) – Šťastný, Jánošík (85. Pozníček), Vaněk, Madar – Kvitský, Kovář.
TATRAN LOMNICE
Hanzal – Prášek, Hynek (74. Nohava), R. Němec – Sedláček (71. Sekyra), Marsa, Zákostelecký, J. Němec (67. Lochman), Jiráček – Šachl, Mikulaštík.
JISKRA NOVÁ BYSTŘICE
Havlík – Čihák, Steklý, Bobál, Kovanda – Feytl, Havel, Beneš – Pacholík, Chuda (71. Budoš), Mihula.
TJ NOVÁ VČELNICE
Holický – Šlapanský, Hulík, Pivko, Waník – Mareš, Petrů, T. Cypra, Baláž (78. Urban) – Bednář, Zápotoka (65. Matějka).
LOKO ČESKÉ VELENICE
Průša – J. Malaník, Candra, Srpek, Kica – Bittengel, Kotrba, Troják, F. Malaník – Mikl, Břenek.
TJ KUNŽAK
Trepka – Dvořák (46. Grausam), Popela, Rozehnal, Winkler – Vilímek (72. Havlík), Loukota, Filip (20. Karpíšek), Hudziec – R. Zeman, Štěpnička.
SOKOL SUCHDOL
Durek – Prášil (75. F. Rácik), Matějček, Poborský, T. Záruba – Gorný, Soudek, J. Štěpánek (65. O. Kubašta), Březina – J. Záruba, Heřman.
SOKOL SLAVONICE
Pospíchal – Mašek (88. Tepřík), Chalupa, Trávníček, Raška – Klípa, Bártů, V. Balík, Jahoda – Pelán (63. Kopanič), Peschel (80. Klenovec).
SOKOL TŘEBĚTICE
Koupil – V. Novák, Klejdus, Michna, Urbánek – Vychytil, B. Novák, Bastl, Jahoda (86. M. Choloděnko) – Pokorný, Leitgeb (65. V. Habr).

26.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Chtěl si ponechat nalezený mobil

Pěvecký sbor Smetana. Ilustrační foto.

Ve čtvrtek můžete do kina i za hudbou

Prachatický hospic je hlavně o radosti

Prachatice - Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích není jen o smutku, bolesti a slzách. Dokazuje to nová kniha, kterou hospic vydal, s názvem Vinnetou se chce bratřit a další tajemství prachatického hospice.

Hradečtí basketbalisté podlehli Kolínu, ztráceli hlavně na doskoku

Jindřichův Hradec/ANKETA/ – Jindřichohradečtí basketbalisté podlehli na domácí palubovce Kolínu 82:95 a v nejvyšší soutěži zůstávají jediným týmem, který ještě nezvítězil.

OBRAZEM: Pochlubte se, jak vám vyrostla dýně

Jižní Čechy - Letošní rok byl oproti loňsku velice příznivý pro růst dýní.