I. B třída: Nová Bystřice i Slavonice vyhrály a už jsou zřejmě z nejhoršího venku.

Naopak plným bodovým ziskem si velmi polepšili hráči Slavonic a Nové Bystřice. V souboji o třetí příčku uspěla Nová Včelnice, překvapením je porážka druhého Chlumu s Vlastiboří.

N. VČELNICE – LOMNICE 2:0 (2:0)

Miloš Prokýšek, asistent trenéra TJ N. Včelnice (3. místo): „Za velkého vedra se dříve dostali do tempa hosté a ve 4. a 6. minutě prověřili kvality našeho gólmana. V 8. minutě nám Lomnice nabídla za faul ve vápně penaltu, ale Bednářovi ji hostující brankář vyrazil. Dočkali jsme se až v 38. minutě. Po dlouhém výkopu Votápka se dostal k balonu Bednář, obešel dva protihráče a technickou střelou nám zajistil vedení. Než se soupeř oklepal, Mareš po akci Bednáře nadvakrát rozvlnil síť podruhé. I druhá půle byla v naší režii, ovšem brankově jsme už převahu vyjádřit nedokázali. Nejlepší možnost měl v 78. minutě Vajda, který za ruku ve vápně zahrával další pokutový kop, ale lomnický Hanzal se znovu vyznamenal. S výkonem i třemi body jsme však spokojeni.“

Karel Zvánovec, předseda Tatranu Lomnice (4.): „V souboji sousedů v tabulce o třetí místo se zejména v první půli hrálo velmi svižně. Zradila nás však koncovka a především po obrátce jsme zahodili několik příležitostí, které volaly po gólu. Domácí nás vyučili z produktivity, když jsme po hrubých chybách obrany v závěru první půle dvakrát inkasovali. Náš gólman Hanzal kryl dvě penalty, první za faul, druhou za údajnou ruku ve vápně. Tento verdikt neunesl Mazanec a za kritiku sudího putoval pod sprchy. Jinak se ale druhá pětačtyřicetiminutovka už v takovém tempu nehrála, domácí si však bez potíží hlídali svůj náskok.“

TŘEBĚTICE – ŠEVĚTÍN 4:0 (2:0)

Josef Bastl, trenér Sokola Třebětice (5.): „Vítězstvím se nám podařilo odčinit poslední porážku ve Vlastiboři. Vedení jsme se ujali krásnou střelou B. Nováka v 19. minutě z přímého kopu a do poločasu jsme náskok ještě o gól navýšili. Po změně stran se nám podařilo přidat další dvě branky, ale měli jsme i štěstí, neboť Ševětín dvakrát nastřelil břevno a spálil ještě i další tutovky. Diváci si vůbec tentokrát přišli na své. Kvalitní duel byl orámovaný spoustou šancí na obou stranách, hrálo se skutečně nahoru, dolů. Podali jsme výborný výkon, i když výše porážky je pro Ševětín zřejmě dost krutá, protože hrál také velice dobře a minimálně gól by si zasloužil.“

SLAVONICE – TUČAPY 4:1 (1:1)

Zdeněk Holub, trenér Sokola Slavonice (10.): „Začali jsme sice aktivněji než jindy, ale do vedení šel po dvaceti minutách po utěšené střele soupeř. Ještě do poločasu se nám povedlo vyrovnat, i když trochu šťastně, a od tohoto momentu jsme získali mírnou převahu. Po změně stran sice Tučapy otřásly naším břevnem, ale to už bylo z jejich strany vše. Naši hráči přidali na důrazu, velmi se zlepšili i herně a výsledkem toho byly další tři trefy do sítě. Tři důležité body jsme získali po zásluze, což je dobře, neboť nás čeká závěrečná těžká série.“

K. ŘEČICE – VĚTROVY 2:3 (0:2)

Aleš Brunner, trenér Sokola K. Řečice (12.): „Začalo se několika šance mi na obou stranách, přičemž soupeř potvrzoval výbornou jarní formu. Zlomovým momentem byla 20. minuta, v níž jsme dvakrát za sebou inkasovali. To náš další výkon hodně poznamenalo a do konce poločasu jsme se už z útlumu nedostali. Hned ve 48. minutě jsme dostali třetí gól, ale podařilo se nám ještě zmobilizovat síly. Dokázali jsme výsledek stáhnout na rozdíl jediné branky, nastřelili břevno i tyč, ale štěstí kolem nás na jaře chodí opravdu ve velmi uctivé vzdálenosti. Tentokrát bych chtěl vyzdvihnout hlavně V. Roubíka, Madara, Kováře a střídající fotbalisty, ti bojovali jako lvi, ostatní v tomto ohledu zůstali za očekáváním. Naše situace je nyní i vzhledem k vylosování velmi složitá, ale rozhodně ještě boj o záchranu nevzdáváme, to v žádném případě. Klíčový duel jsme sice nezvládli, ale ještě pořád je ve hře devět bodů.“

N. BYSTŘICE – KUNŽAK 2:0 (0:0)

Vladimír Jesenský, trenér Jiskry Nová Bystřice (8.): „Důležitý duel jsme zvládli, ale sestupující Kunžak vůbec nepůsobil odevzdaným dojmem. Naopak, velmi účinně a úporně bránil, rychle přistupoval k našim hráčů a navíc hrál osobku na našeho střelce Havla. S tím vším jsme se jen velmi složitě vyrovnávali a odpor soupeře se nám podařilo zlomit až ve druhé půli, kdy se nejprve trefil Chuda a poté po pěkné akci Feytla pečetil naši důležitou výhru Kamas.“

Petr Popela, hrající asistent trenéra Obalu Kunžak (14): „I s vědomím našeho sestupu jsme chtěli v Bystřici uhrát body. V utkání, které bylo spíše o bojovnosti než o pohledném fotbale, to ale byli převážně domácí, kteří vícekrát ohrozili branku. Přesto i my mohli skórovat, zejména Moták, jenž ovšem nejprve z přímého kopu a poté hlavou po rohu těsně minul domácí svatyni. Góly tak padaly až ve druhém poločase. Domácí hráč si zpracoval míč rukou a následně překonal našeho gólmana, a to všechno před zraky nepřesného rozhodčího Blažka. Konec utkání jsme dohrávali už bez vyloučeného Matějky, a tak domácí po hezké kombinaci upravili výsledek na konečných 2:0.“

CHLUM – VLASTIBOŘ 1:3 (0:1)

Rostislav Maxa, trenér Jiskry Chlum (2.): „Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale nevyužili jsme žádnou ze šancí, které jsme si během úvodních dvaceti minut vytvořili. A tak to byli hosté, kteří využili zaváhání naší obrany, a vstřelili první gól duelu. Do druhé půle jsme vstoupili s ještě větší aktivitou. A dočkali jsme se vyrovnání, když v pokutovém území hostů bránící hráč srazil Maxu a Míka proměnil penaltu. Jenže potom došlo ke zranění stopera Pilaře a v naší obranné hře se ukázaly trhliny, čehož dokázali hosté zkušeně využít. Po dalším závaru před naší brankou strhli vedení opět na svou stranu a následně poté předvedli rychlý protiútok, jenž zakončili krásnou střelou z voleje. I přes prohru klukům nemohu nic vytknout. Bojovali, snažili se, ale Vlastiboř u nás zahrála velmi dobře, a to především po taktické stránce.“