Fotbalový přebor Jindřichohradecka: Český Rudolec otočil zápas se Studenou. Bratranci Herzogovi zařídili výhru Hranic nad Číměří.


JAROŠOV – HALÁMKY 4:1 (3:0)


Jarošovský celek vtrhl na hrací plochu jako uragán a po deseti minutách vedl o tři branky, čímž předurčil další osud střetnutí. Halámky ještě do poločasu přišly o vyloučeného Sazmu, a v deseti tak mohly jen těžko pomýšlet na nějaký zvrat. Jarošov po změně stran v poklidu kontroloval další vývoj a nakonec zcela po zásluze vybojoval premiérové vítězství v sezoně.

Branky: Bindr, Mynář, R. Petrů, Šenkýř – J. Trsek.
Rozhodčí: Švec.
ŽK: 1:2.
ČK: 0:1 (Sazma).
Diváci: 60. (my)

Č. RUDOLEC – STUDENÁ 4:3 (1:2)

Domácí se sice ujali vedení, ale pak v rychlém sledu zahodili tři tutovky a soupeř z rychlých brejků otočil skóre. Rudolečtí na nepříznivý vývoj o přestávce zareagovali třemi změnami v sestavě a tento tah se jim vyplatil. Studená se sice ještě jednou dostala do vedení, ale nové tváře v dresu domácích nakonec hru rozhýbaly a v průměrném utkání se tak nakonec Rudolec mohl radovat ze zisku tří bodů.

Branky: 49. a 77. Zamazal, 24. Trojan, 78. Novák – 32. K. Lojka, 33. Dvořák, 54. M. Lojka.
Rozhodčí: Janeček.
ŽK: 1:1.
Diváci: 60. (mě)

ST. MĚSTO – H. PĚNA 2:0 (1:0)

Dění na hrací ploše se odvíjelo většinou za převahy domácího týmu, který zaslouženě zvítězil. Ve slušně vedeném souboji, v němž sudí nemusel ani jednou sáhnout po kartách, mělo Staré Město dostatek příležitostí ke skórování a dvě z nich nakonec i využilo.

Branky: 16. Růžička, 48. Klípa.
Rozhodčí: Bouchal.
Bez karet.
Diváci: 40. (mí)

DEŠTNÁ – KLIKOV 2:4 (0:2)

Dvě zahozené šance v úvodní pětiminutovce Deštnou hodně mrzely, neboť Klikov soupeře vyškolil z produktivity a už v 8. minutě vstřelil vedoucí gól. Hosté se do poločasu trefili ještě jednou a když hned po přestávce přidali třetí branku, bylo prakticky po zápase. Prapor Deštné střelecky držel totiž pouze mladík David Melzoch, mezi jehož dva zásahy však stačil vměstnat proměněný trestný kop klikovský Mašek, a tak nováček přeboru opět nezaváhal a nadále si drží neporazitelnost.

Branky: 76. a 82. D. Melzoch – 29. a 46. Šerý, 8. Novodvorský, 78. Mašek.
Rozhodčí: Koranda.
ŽK: 2:1.
ČK: 1:0 (76. Tomšů).
Diváci: 60. (kuč)

HRANICE – ČÍMĚŘ 3:0 (1:0)

Úvodní čtvrthodina patřila domácím, ale gólový efekt nepřinesla. Posléze se osmělila i Číměř, ovšem ani její hráči cestu mezi tři tyče nenašli. Do kabin tak šli spokojenější hraničtí fotbalisté, když se krásně trefil Jiří Herzog. Druhá půle už byla pouze v režii domácího celku, jenž měl více ze hry, dobře kombinoval a dalšími dvěma zásahy bratranců Herzogových dotáhl zápas k hladké výhře.

Branky: Jiří Herzog 2, Jan Herzog.
Rozhodčí: Valeš.
ŽK: 1:1.
Diváci: 30. (her)

STRÁŽ – KUNŽAK 0:0

V tradičním prestižním derby hraném po několika letech byli domácí favorizovanému Kunžaku vyrovnaným soupeřem a uhráli s ním zaslouženou remízu. Oba celky měly několik brankových příležitostí ze hry i ze standardních situací, ale střelci ve všech případech selhali, což v konečném důsledku znamená, že lídr podruhé v letošní sezoně ztratil body za remízu.

Rozhodčí: Bartyzal.
ŽK: 3:4.
Diváci: 80.
(šic)


SUCHDOL B – ST. HLÍNA 3:1 (1:1)


Hostující celek ze Staré Hlíny u Lužnice doplatil především na mizernou koncovku. V tom byl zřejmě jediný, ale podstatný rozdíl mezi oběma soupeři. Suchdolské béčko po vyrovnané první půli po obrátce dvěma přesnými zásahy rozhodlo o tom, že všechny body zůstaly na hřišti favorita.

Branky: 15. a 72. J. Záruba, 87. J. Bartoš – 29. Prokeš.
Rozhodčí: Picka.
ŽK: 1:3.
Diváci: 80. (roh)