Fotbalový okresní přebor Jindřichohradecka završil předehrávkou 14. kola podzimní část.

KUNŽAK – STUDENÁ 3:2 (1:1)

V tradičním derby Studená překvapila domácího favorita dobrou i důraznou hrou a během utkání se dostala dvakrát do vedení. Ke zvratu zavelel Winkler, který v 52. minutě vyrovnal na 2:2, a od té doby se Kunžak zlepšenou hrou častěji dostával na dostřel soupeřovy svatyně. Studenský gólman však dlouho statečně odolával a nestačil pouze na lob Motáka, jehož gól posunul domácí k výhře i prvnímu místu v tabulce.

Branky: 23. Zeman, 52. Winkler, 70. Moták – 21. Lojka, 47. Adamec. Rozhodčí: Devera – Jann, Saidl.
ŽK: 2:2.
Diváci: 60. (han)

STARÁ HLÍNA – KLIKOV 4:0 (1:0)

Rychlý gól Hodúla z penalty za faul na Pfeifra už ve 2. minutě výrazně otupil sebevědomí Klikova a odstartoval nápor domácího celku, který svého soka přehrával ve všech řadách. Po změně stran sice hosté zvedli hlavu, ale góly paradoxně padaly jen do jejich sítě. Rozhodujícím momentem byl zřejmě druhý zásah Staré Hlíny, kdy Prokeš využil přesně rozehraný trestný kop velezkušeného Hodúla, jenž byl zřejmě nejlepším hráčem na hřišti. Posledních dvacet minut galapředstavení domácích gradovalo a soupeř na jejich hru už žádný recept nenašel.

Branky: Prokeš 2, Hodúl (11), Šimkovský.
Rozhodčí: Koranda – Filo, Šetka.
Diváci: 120. (hru)

STARÉ MĚSTO – DEŠTNÁ 6:4 (4:3)

Domácí se trefili hned v prvních vteřinách a když po dvaceti minutách vedli 4:0, nikdo by drama neočekával. Jenže Staré Město pod dojmem dostatečného náskoku viditelně polevilo, čehož hosté využili a do přestávky stáhli náskok na rozdíl jediné trefy. Po obrátce nejprve Zelenko zvýšil, další změnu skóre však odmítl domácí Novák, jenž v 68. zahodil penaltu. Naději Deštné vykřesal minutu před koncem Melzoch, ale veškeré snahy soupeře o vyrovnání vzápětí uťal šestým gólem Licehamr.

Branky: 6. a 14. Růžička, 19. a 57. Zelenko, 1. Kopečný, 90. Licehamr – 40. a 43. Maršík, 29. Vl. Kučera, 89. M. Melzoch.
Rozhodčí: Švec – Hešík, Koudelka.
ŽK: 3:2.
Diváci: 30. (mí)

HORNÍ PĚNA – STRÁŽ 7:0 (4:0)

Agilní Gurka dvěma rychlými a přesnými zásahy odstartoval střelecký koncert domácího týmu. Horní Pěna po celé utkání předváděla pohledný fotbal, ve svém pojetí nepolevovala ani za rozhodnutého stavu, a tak do sítě odevzdaného soupeře padal jeden gól za druhým.

Branky: Gurka, Martin Beran 2, Blížil, Mikloš, Bicenc.
Rozhodčí: Maňhal.
ŽK: 0:1.
Diváci: 30. (jež)

SUCHDOL B – JAROŠOV 3:3 (2:2)

V úvodním dějství se oba týmy vystřídaly ve vedení, ale do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Po změně stran se nejprve chopil iniciativy Jarošov, vypracoval si opět jednobrankový náskok, ale neodolal závěrečnému náporu suchdolské rezervy, takže duel nakonec skončil zaslouženou dělbou bodů. V brance domácích si odbyl premiéru patnáctiletý dorostenec Bumba, který se svého úkolu zhostil dobře.

Branky: 23. Šuba, 31. Pišan, 80. J. Heřman – 15. a 63. Šenkýř, 44. R. Petrů.
Rozhodčí: Kříž.
ŽK: 1:3.
ČK: 0:1 (88. J. Petrů).
Diváci: 70. (roh)

HRANICE – Č. RUDOLEC 2:1 (0:1)

První poločas přinesl naprosto vyrovnaný průběh. V jeho závěru však domácí vyrobili chybu, takže do šaten odcházeli spokojenější hráči Rudolce. Po přestávce už měly více ze hry Hranice a ze své aktivity vytěžily vyrovnávací gól z pokutovému kopu za faul, po něm pod sprchy putoval hostující Lovětínský. Přesilovka se domácím vyplatila. V nastaveném čase se totiž do brejku dostal Vach a druhou trefou rozhodl o cenné výhře svých barev.

Branky: Vach 2 (jedna z 11).
Rozhodčí: Bartyzal.
ŽK: 3:2.
ČK: 0:1 (Lovětínský).
Diváci: 30. (her)

ČÍMĚŘ – HALÁMKY 4:2 (1:2)

Číměř první polovinu utkání tak trochu prospala, čehož soupeř využil a dvakrát skóroval. O přestávce domácí prostřídali, začali příkladně bojovat a nakonec se jim třemi góly podařilo utkání zvrátit ve svůj prospěch. Na těžkém terénu se hrál fotbal jako břitva, o čemž svědčí i 13 udělených žlutých karet.

Branky: Netrval, Mol, Čihák, Záhorka – Pelouch, M. Slavík.
Rozhodčí: Picka.