Klikov si ve Stráži otevřel střelnici

Jindřichohradecko – Vedoucí celky fotbalového přeboru Jindřichohradecka ze Staňkova a Klikova využily v 19. kole zaváhání Starého Hobzí i Studené a na čele tabulky si před svými pronásledovateli vytvořily mírný náskok.

5.5.2010

Zkušený harcovník Milan Mašek se o uplynulém víkendu zapsal mezi úspěšné střelce Klikova, který Stráži na jejím hřišti nasázel sedm gólů. Blesk je v tabulce okresního přeboru druhý o jediný bod za Staňkovem a další výhru by rád v sobotu s Hranicemi.Foto: František Hešík

SUCHDOL B – JAROŠOV 1:4 (0:1)

Suchdolská rezerva si v úvodu utkání vypracovala několik slibných možností, které však gólem neskončily. V závěru poločasu se ke slovu dostali hosté a ze čtyř šancí jednu proměnili. Po obrátce Jarošov předváděl jednoduchý a účelný fotbal, dařily se mu rychlé brejky, které dokázal obávaný kanonýr Musil proměňovat. Domácí tým navíc dohrával bez dvou vyloučených hráčů.

Branky: Matouš – Musil 3, vlastní.
Rozhodčí: Přikryl.
ŽK: 1:2.
ČK: 2:0 (Š. Kubašta, J. Štěpánek).
Diváci: 60.

HORNÍ PĚNA – ČÍMĚŘ 0:1 (0:0)

V místním derby se odehrávala vyrovnaná partie, v níž měli zejména po přestávce domácí přece jen o něco navrch, ale Číměř podržel vynikající gólman P. Drábik. Zápas rozhodla chyba brankáře Horní Pěny Oleksy v 82. minutě, kterou potrestal J. Drábik, což byla ve druhém poločase paradoxně jediná střela hostujícího celku mezi tři tyče.

Branka: 82. J. Drábik.
Rozhodčí: Hešík.
ŽK: 1:1.
Diváci: 100.

STAŇKOV – ST. HLÍNA 2:1 (0:1)

Hraničář nastoupil ve značně oslabené sestavě a na body příliš nemyslel, což potvrdil i průběh úvodní pětačtyřicetiminutovky, v níž se hosté dostali do vedení. Po změně stran ovšem Staňkov zmobilizoval síly, soupeře začal přehrávat a zaslouženě otočil skóre, když o jeho vítězství rozhodl dvě minuty před závěrečným hvizdem Chodil.

Branky: Vonka ml., Chodil – Bednář.
Rozhodčí: Nejezchleb.
ŽK: 2:2.
Diváci: 60.

ST. MĚSTO – ST. HOBZÍ 3:1 (0:0)

Před solidní návštěvou se hrál průměrný, ale bojovný zápas. Branky začaly padat až po přestávce, kdy hostům zajistil vedení Štibich. Poslední Staré Město však potvrdilo vzestup formy, v závěru otočilo výsledek a proti ambicióznímu nováčkovi si připsalo již třetí jarní tříbodový zisk.

Branky: 72. Ferák, 75. Kopečný, 84. Račák – 54. F. Štibich.
Rozhodčí: Maňhal.
Bez karet.
Diváci: 110.

HRANICE – HALÁMKY 1:1 (0:1)

V úvodním dějství slavila úspěch taktika hostujících fotbalistů. Ti směrem dopředu posílali dlouhými míči rychlé útočníky a po jedné takové akci se dostali do vedení. Ve druhém poločase už byli lepší domácí, kterým se v 72. minutě povedlo po trestném kopu zaslouženě vyrovnat. Sousedské derby provázela na místní poměry velmi slušná divácká kulisa.

Branky: Jiří Herzog – L. Slavík.
Rozhodčí: Švec – Šísl, Koudelka.
ŽK: 0:6.

Č. RUDOLEC – STUDENÁ 4:2 (2:1)

Skóre první půle dění na hrací ploše vůbec neodráželo, neboť domácí tým zahazoval jednu šanci za druhou. Málem za to pykal, neboť hosté ještě do přestávky snížili a po obrátce se jim povedlo dokonce i vyrovnat. Závěr střetnutí však patřil Zamazalovi, jenž dvěma trefami rudoleckým fotbalistům zajistil vítězství. Slušně hrané střetnutí přineslo kvalitnější podívanou v prvním poločase, ve druhém zase nepostrádalo dramatičnost.

Branky: 2. Novák, 38. Pecha, 75. a 80. Zamazal – 42. Dvořák, 70. Pospíšil.
Rozhodčí: Svítil.
ŽK: 2:2.

STRÁŽ – KLIKOV 2:7 (2:4)

Domácí začali bez několika opor i bez gólmana, mezi tři tyče se postavil hráč z pole M. Jann, a když se Vopálek dostavil, prohrávala Stráž 1:3. Zkušený celek Klikova si dobře rozehraný duel nenechal zkomplikovat. Jeho soupeř se ve snaze zvrátit nepříznivý vývoj tlačil dopředu, což byla voda na mlýn hostujících fotbalistů, kteří chyby v obraně nemilosrdně trestali dalšími góly a naprosto po zásluze vysoko zvítězili.

Branky: 18. Šetka, 41. Merčák – 35. a 65. Puhlovský, 11. Čutka, 21. M. Mašek, 26. Drábek, 75. Nedvěd, 79. P. Krejčí.

Vyšší Brod zažil léto, ve středu rozhodnou o teplotě mlhy

Úspěšná štafeta hradeckých orientačních běžkyň. Zleva:Eliška Hojná, Kateřina Blažková a Tereza Kinštová.

Hradecké orientační běžkyně mají stříbro z mistrovství republiky

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).