Pražský klub Amfora, čili AMatérské FOtbalové RAarity, založil už v roce 1974 známý diskžokej a moderátor Petr Salava a sdružuje v něm herce, zpěváky, umělce, fotbalisty, hokejisty i další známé tváře tuzemské společenské a sportovní scény, kteří mají jedno společné – milují fotbal.

Amfora každoročně sehraje zhruba deset charitativních utkání. Celkový počet zápasů překročil za dobu existence klubu cifru 725 a počet diváků, kteří tyto duely navštívili, se blíží k milionu.

Nic však netrvá věčně. Petr Salava totiž oznámil, že Amfora v příštím roce ukončí po padesáti letech svou činnost, takže pro diváky je to vlastně jedna z posledních příležitostí zhlédnout tyto osobnosti v akci přímo na hřišti.

Proti známému klubu vyrazí do boje strmilovský spolek Kraft, což je zkratka pro Klub Rarit a Fotbalových Teoretiků. Ten tvoří především bývalí fotbalisté Jiskry a čítá kolem třicet členů. Vznikl právě před čtvrtstoletím a jeho hlavním smyslem a záměrem je podpora kultury a sportu ve Strmilově a okolí.

„Každé pětileté jubileum jsme oslavili v podobném stylu, takže jsme si zahráli proti staré gardě pražské Sparty, fotbalovým internacionálům České republiky či SIGI Teamu. A nyní je na řadě Amfora. Výtěžek ze vstupného půjde jako vždy na dobrou věc, v tomto případě na podporu mládeže strmilovské Jiskry,“ podotkl prezident spolku Kraft Petr Vinkler.

A kdo se na strmilovském trávníku představí? Slavnostní výkop obstarají herec Jan Čenský se zpěváky Leškem Semelkou a Jiřím Zonygou, dres Amfory pak obléknou například fotbalisté Jan Berger, Karol Dobiáš, Ivan Hašek, Jan Fiala a Lukáš Hartig, zpěváci a hudebníci Stanislav Hložek, Pavel Větrovec, Jakub Rousek, herci Roman Skamene a Michal Jiráň, hokejista Martin Procházka, televizní moderátoři Zbyněk Merunka a Václav Tittelbach, impresário klubu Petr Salava a další. V roli arbitra bude zápas řídit bývalý mezinárodní rozhodčí Pavel Královec.

Amfora přiveze do Strmilova i bohatý doprovodný program, který zahrnuje vystoupení umělců, různé soutěže pro děti o hodnotné ceny, skákací hrad, autogramiádu, focení, besedu či diskotéku.