Po patnácti kolech jsou na čele tabulky krajského přeboru shodně se sedmibodovým náskokem před třetí Kaplicí fotbalisté Tábora a Roudného. Do bojů o postup však jistě budou chtít promluvit také mužstva právě Kaplice nebo Hluboké, které zatím patří čtvrté místo.

Poslední příčku okupují Katovice, které v patnácti kolech uhrály pouhých osm bodů (stejně jako předposlední Lažiště). Záchranářské boje se ve druhé polovině soutěže podle nynějšího postavení v tabulce budou týkat vedle těch týmů i týnské Olympie, Vodňan či rezervy Sezimova Ustí.

1 A třída SK. B:

Malšice – J. Hradec 1:4 (1:3), Čech - Císař, Beneš, Pacholík, V. Moudrý,
Loko ČB – Dříteň 2:3 (2:2), Koller, Milota - Klimeš 2, Kučera,
Bechyně – Hrdějovice 1:1 (1:1), T. Vrchota – Tomka,
Branice – Lišov 4:0 (2:0), Mácha, Hadáček, Červenka, Vodňanský (11), hostující Šefčík nedal pen., ČK 0:2 (Novák, Kočvara),
Soběslav – Veselí 0:3 (0:1), M. Vančata, Lukáš, Elleder,
S. Ústí – Novosedly 4:2 (1:1), Šolc, Olah, Martínek, Kadlec – Šafránek, Šulc,
Dačice – Olešník 3:0 (2:0), P. Novák 2, Grün.


1 B třída SK. D:

Lomnice – Třebětice 2:1 (1:1), Jiráček, Zákostelský – Habr,
Chlum – Suchdol nehráno, po dohodě odloženo,
Vlastiboř – Ševětín 4:2 (2:2), Chochol, Smítka, Podlaha (11), Máca – Vokurka, O. Lukucz, ČK 0:1 (Petřík),
N. Včelnice – Ml. Vožice 4:2 (2:1), Bednář 3, Mareš – Dařílek, Kazda,
Tučapy – Č. Velenice 3:5 (1:1), Vl. Šedivý, O. Leibl, Tíkal – Candra 2 (2x11), Sokol 2, R. Banaštík, ČK 0:1 (Jabůrek), domácí Švec nedal penaltu,
Slavonice – N. Bystřice 1:1 (1:1), Kučera – Beneš,
Kardašova Řečice – Chotoviny 1:2 (0:1), V. Roubík – Pouzar, Vrhel.

Nehoda soupeře odložila zápas Chlum - Suchdol

Ještě 40 minut po stanoveném úředním začátku čekali diváci v sobotu v Chlumu na to, zda se odehraje mistrovské utkání I. B třídy mezi domácí Jiskrou a Suchdolem.

Komplikace nastaly při cestě hostujícího celku k tomuto derby, když jeden z automobilů se čtyřmi hráči na kluzké vozovce mezi Suchdolem a Majdalenou havaroval a narazil do stromu. Hráči ze zdemolovaného vozidla naštěstí vyvázli bez zranění, přesto byli převezeni na prohlídku do nemocnice.
Tři z nich byli večer propuštěni, řidič zůstal na pozorování. Zástupci obou oddílů se za účasti rozhodčích a delegáta dohodli o přeložení termínu utkání.

Pohled na zdemolované auto fotbalistů. Autor: Policie ČR

František Hešík