Tím se v zápase fotbalové II. ligy ve Frýdku-Místku prezentoval jednatřicetiletý brankář Dynama Zdeněk Křížek.

Vyhráli jste, vy jste navíc udržel čisté konto a všichni vás chválili. Měl jste i vy osobně po zápase dobrý pocit?

Ano, měl, chvála ale patří všem, nejen mně. Fotbal není o jednotlivcích, ale o celém manšaftu. A my tam podali výborný výkon, týmový. Že měli i domácí nějaké šance, to vyplývalo z toho, že Frýdek taky má kvalitní tým. My ale ty šance měli taky, takže to byl oboustranně výborný zápas a divákům se rozhodně musel líbit.

Co ta další vychytaná nula? Jakou má pro vás cenu?

Pro nás jako tým je důležité, že když udržíme nulu, máme takovou sílu, že minimálně ten jeden gól dáme a tím získáme další tři body. Což je v naší situaci hlavní, my teď musíme každý zápas hrát na vítězství. A nula patří celému manšaftu, nejen mně. Bez kluků, co hrají přede mnou, bych neznamenal vůbec nic.

Dobrý brankář musí mít i trošku štěstí…

Stěžovat si nemohu, měli jsme ve Frýdku tyčky dobře postavené…

A co neskončilo na tyči či břevně, jste chytil vy, ne?

Něco jsem tam pochytal… Právě po té střelce do tyčky tam byla nepříjemná dorážka, to mi ale i kluci pomohli, padali tam do střel výborně. A ty rány, co prošly, jsem viděl a byly spíš za vápnem, tak jsem si je pohlídal.

Vyhráli jste už popáté za sebou, vládne tudíž teď v kabině spokojenost?

Atmosféra je výborná, pět vítězství v řadě, to je nádhera. My ale dobře víme, že nic není hotovo, že to bude strašně moc těžké až do konce. Víme, jaké ty ostatní výsledky jsou. Nemůžeme si dovolit zaváhat, pořád jsme pod velkým tlakem. A jak to vypadá, bude tak tomu až do konce.

Jak vy osobně si v bráně užíváte roli jedničky?

Nezapírám, jsem rád, že chytám. A snažím se chytat nejlíp, jak umím. Jak na tréninku, tak v zápase. Kdo jde do brány, je na trenérech.

Vy ovšem teď máte hodně pevnou pozici, vždyť poslední dobu vám na lavičce kryje záda Kamil Hajdušek, jenž do jara původně šel jako gólman farmy.

Šli jsme do sezony s Bártičem (Michal Bárta – pozn. aut.), ale ten se zranil, měl meniskus. Nicméně jak to vypadá, teď už by za chvilku měl začít trénovat. Hajda je mladý kluk, první rok v mužích. A mimochodem, já jsem ze Strakonic a on ź Katovic, takže sem jezdíme spolu a mezi námi rozhodně žádný problém není. Je to šikovný gólman a myslím, že má před sebou velkou budoucnost.

Takže mu můžete i předávat své zkušenosti?

Rozhodně, vycházíme spolu v pohodě a s trenérem gólmanů Pavlem Švantnerem na tréninku poctivě a někdy i hezky tvrdě pracujeme.

Zmínil jste se, že sledujete i výsledky dalších mužstev z čela tabulky. Neznervózňuje vás, že sice teď vyhráváte, ale stále ještě nejste na postupových příčkách?

My se hlavně musíme koukat sami na sebe, samozřejmě ale i výsledky ostatních sledujeme. Jako určitě oni sledují nás. Teď si drží dvoubodový náskok, naše ztráta ale byla mnohem větší a hodně jsme ji už stáhli. Teď jsme na dostřel, důvod k nějaké panice rozhodně není. Pořád ještě je šest kol do konce a my máme jistotu, že když šestkrát vyhrajeme, postupujeme. Nehledě na další výsledky.

V pátek večer hrajete na svém hřišti s Pardubicemi, kde jste na podzim o výhru přišli až těsně před koncem. Věříte si na ně?

Dostali jsme tam gól na 1:1 čtyři minuty před koncem a moc nás to mrzelo, měli jsme to tam dotáhnout do vítězného konce. To už je pryč, teď máme Pardubice doma a víme, že to bude těžký zápas. Že oni přijedou se zajištěnou obranou a že budou hrát na brejky. Nám se skoro hraje venku líp než doma, na druhou stranu výsledky teď máme doma dobré. Akorát je potřebujeme i s Pardubicemi v pátek potvrdit.

Dynamo v pátek, Táborsko v sobotu

Fotbalisté obou jihočeských účastníků II. ligy hrají na sklonku týdne o body před svými diváky: Dynamo v pátek od 18 hodin na Střeleckém ostrově s Pardubicemi, Táborsko v sobotu v 17 hod. na Soukeníku se Zlínem.