Kunžak poslal Lokomotivu do depa

Jindřichohradecko – Zápas podzimu, v němž se střetly vedoucí týmy okresního přeboru, skončil vysokým vítězstvím fotbalistů Kunžaku, kteří českovelenické Lokomotivě nadělili sedm gólů.

27.10.2010

Ilustrační foto. Foto: František Panec

KUNŽAK – Č. VELENICE 7:1 (2:0)

V přímém souboji o první místo domácím vyšel úvod utkání, ale s dvoubrankovým vedením se brzy spokojili. Hostující celek si tak až do konce do konce první půle vytvořil převahu, jeho snaha však končila na mladém gólmanovi Janákovi. O osudu duelu rozhodl výtečný nástup Kunžaku do druhého dějství, v němž během dvaceti minut vstřelil čtyři góly a nad spolufavoritem soutěže si tak připsal vysoké vítězství.

Branky: Schmirler 2, Eichler 2, Rozporka 2, Zeman – Sokol. Rozhodčí: Vican – Švanda, Saidl. ŽK: 4:3.
Diváci:
30. (pp)

ČÍMĚŘ – JAROŠOV 3:3 (1:1)

Vyrovnaný souboj skončil spravedlivou remízou. V utkání jednoznačně dominovala útočná hra a každý tým si kromě tří gólů vypracoval ještě velké množství dalších šancí. Obrany si tentokrát
zřejmě vybíraly dovolenou, takže činit se museli oba gólmani – shodou okolností bývalé opory jindřichohradeckého Slovanu – domácí Pavel Drábik a jarošovský Radim Blažek, kteří předváděli výtečné zákroky.

Branky: Kodada 2, Láf – Z. Musil 2, Vokurka. Rozhodčí: Švec. ŽK: 1:0.
Diváci:
60. (ad)

ST. HOBZÍ – STAŇKOV 2:2 (0:1)

Po opatrném začátku se Staňkov v první půli ujal po hrubé chybě domácí obrany vedení. Po obrátce však fotbalisté Starého Hobzí získali převahu, vyrovnali a po faulu ve vápně je dokonce Šívr dostal z penalty do vedení. Z druhé výhry v sezoně se však nakonec neradovali, neboť zkušený tým soupeře dokázal rovněž z pokutového kopu vyrovnat.

Branky: Peterek, Šívr (11) – Březina, Chodil (11). Rozhodčí: Náprava. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (Jecha).
Diváci:
40. (fa)

HRANICE – Č. RUDOLEC 2:1 (0:1)

Zápas začal náporem domácích, ale do vedení šli po čtvrthodině po trestném kopu hráči Rudolce. Druhá půle přinesla řadu šancí Hranic, kterým se po zásluze nakonec povedlo skóre otočit ve svůj prospěch.

Branky: 50. J. Macho, 63. Vach – 15. Havlík. Rozhodčí: Hešík. ŽK: 2:2.
Diváci: 30. (her)

HALÁMKY – SUCHDOL B 2:2 (1:2)

Místní derby se hrálo před nejvyšší domácí návštěvou podzimu. Suchdol působil techničtěji, domácí zase byli bojovnější, takže se bylo nač dívat. Halámky dostal do vedení Trsek, ale hostující tým ještě do přestávky skóre otočil. Zaslouženou dělbu bodů zařídil 11 minut před koncem Gráf.

Branky: 14. Trsek, 79. Gráf – 16. Štěpánek, 36. Matouš. Rozhodčí: Nedvěd – Kříž st., Kříž ml. ŽK: 5:5. ČK: 1:1 (Decker – Šuba).
Diváci:
130. (saz)

STUDENÁ – H. ŽĎÁR 4:1 (3:0)

Účelný fotbal domácích znovu slavil úspěch. O osudu střetnutí rozhodlo úvodních 20 minut, po nichž Studená vedla 3:0 a zbytek utkání pak s přehledem kontrolovala. Hostující celek byl až na výjimky v koncovce bezzubý, přestože herně rozhodně za svým sokem nezaostával.

Branky: Dvořák 2, Adamovský, Frübauer – Bitala. Rozhodčí: Svítil. ŽK: 3:2.
Diváci:
60. (lin)

STRÁŽ – STRMILOV 2:1 (1:0)

K vedoucímu zásahu z první půle přidala Stráž brzy po přestávce druhý gól a navíc po vyloučení strmilovského Dohnala hrála od 61. minuty přesilovku. V 64. domácí Jan Kozel neproměnil pokutový kop, se stejnou příležitostí se však mnohem lépe vypořádal šest minut před koncem hostující Hanzal. V nervózním závěru už Stráž velmi důležité body udržela a posunula se do klidného středu tabulky.

Branky: 30. Šašek, 48. D. Přílepek – 84. Hanzal (11). Rozhodčí: Bicek. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (61. Dohnal).
Diváci:
80.

27.10.2010
Předvolební Deníku probíhala 19. října v Aviatice.
7

Začíná superdebata Deníku: politici už přijeli do sídla redakce

Nemocnice v Dačicích. Ilustrační foto.

Pohotovost pro dospělé v Dačicích v sobotu neotevře

Chtěl si ponechat nalezený mobil

Nová Bystřice - Neodevzdat nalezenou věc se může pořádně nevyplatit.

Ve čtvrtek můžete do kina i za hudbou

Jindřichohradecko/ANKETA/ - Kam si ve čtvrtek vyrazit za kulturou? Přinášíme náš přehled tipů.

Prachatický hospic je hlavně o radosti

Prachatice - Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích není jen o smutku, bolesti a slzách. Dokazuje to nová kniha, kterou hospic vydal, s názvem Vinnetou se chce bratřit a další tajemství prachatického hospice.

Hradečtí basketbalisté podlehli Kolínu, ztráceli hlavně na doskoku

Jindřichův Hradec/ANKETA/ – Jindřichohradečtí basketbalisté podlehli na domácí palubovce Kolínu 82:95 a v nejvyšší soutěži zůstávají jediným týmem, který ještě nezvítězil.