Na úterní tiskovce to potvrdil předseda představenstva a nerální manažer klubu Karel Poborský. „Nejdeme do ligy s přehnanými ambicemi, ale chtěli bychom odstartovat tak, abychom získali jistotu a zklidnili se," uvedl Poborský, jedním dechem ale dodal, že los prvních čtyř kol je hodně těžký. „Každý bodík v úvodu bude velice cenný."

Mužstvu šéf klubu důvěřuje. „Všichni bychom si přáli, aby se týmu povedlo navázat na výkony a euforii, ve které jsme končili druhou ligu. Přáli bychom si hrát v první lize v klidném středu tabulky."

Po ekonomické stránce je prvoligový nováček zabezpečen. „Rozpočet se oproti druholigové sezoně prakticky nezměnil. A dál platí to, co jsem už svého času řekl. To znamená, že projíme jenom to, na co máme," zdůraznil Poborský.

Fanoušci prvoligového nováčka určitě uvítají informaci sportovního manažera Dynama Martina Vozábala, který na tiskovce sdělil, že klubu se podařilo udržet levého obránce Jaroslava Machovce, o něhož v létě měla eminentní zájem pražská Slavia. „Na devětadevadesát procent zůstane Machovec v Dynamu," řekl.

Přitom ještě den předtím po tréninkovém utkání s Roudným trenér Luboš Urban na týž dotaz Deníku jen krčil rameny: „Každou půlhodinu se situace mění, stále se dozvídáme jiné varianty. Je možné, že Machovec odejde a přijdou za něj dva hráči, stejně tak ale je možné, že Machovec zůstane a nepřijde za něj nikdo."

Jak se v úterý ukázalo, platí druhá možnost. „My jsme jasně řekli, že pokud by Machovec měl dostat souhlas k odchodu, muselo by to pro nás být výrazně výhodné. Jednání se Slavií byla dlouhá, dnes ráno jsme se ale rozhodli, že Jarda zůstane tady," řekl na úterní tiskovce Martin Vozábal.

V neděli přijede na Střelecký ostrov k prvoligové premiéře Liberec, který v Evropské lize vyhrál v Košicích. „Je to těžký soupeř a je jasné, že první čtyři kola to nebudeme mít snadné. Může ale pro nás být výhodou, že od nás se toho tolik nečeká," uvedl kapitán týmu Ondřej Herzán.

Hráčské změny

PŘIŠLI: na přestup obránci Jiří Kladrubský (Slovan Bratislava) a Matej Podstavek (Banská Bystrica), na hostování brankář Tomáš Fryšták, záložník Jakub Hora (Plzeň) a útočník Michal Škoda (Brno)

ODCHODY: brankář Michal Bárta (Ostrava), obránci Simon Deli (Sparta) a Martin Hála (Olomouc), záložník Martin Hurka (Slavia) – všichni konec hostování, útočník Rastislav Chmelo (hostování do Zlína)

PŘÍPRAVA: Sparta – Dynamo 2:0, Admira Wacker – Dynamo 3:0, Dynamo – Senec 1:0 (Chmelo), Dynamo – Kolín 2:1 (Brunclík, Linhart), Táborsko –Dynamo 0:0, Dynamo – Brno 2:1 (Linhart, Hora), Dynamo – Slavia 0:3, Dynamo – Regensburg 1:3 (Škoda), Dynamo – Roudné 10:1 (Kalod 3, Linhart 2, Herzán, Hora, Benát, Škoda, Klesa)

Dynamo ČB – Roudné 10:1 (6:0)

V tréninkovém klání Dynamo rozdrtilo svou divizní farmu z Roudného 10:1 (6:0) a trenér Luboš Urban si zápas chválil. „Jsem rád, že jsme ten zápas odehráli, že soupeř nebetonoval. Je to přesně to, co jsme potřebovali, to znamená vzpamatovat se z té nevydařené generálky s Regensburgem," ře­kl.

Přívalový déšť zavinil přesun duelu ze Střeleckého ostrova na Složiště. „Průtrž byla veliká, zdravý rozum zvítězil, hřiště tam bychom rozbili. Tady byl terén perfektní."

Hráče Dynama prohra s Regensburgem hodně srazila dolů, takže bylo třeba, aby si zase pozvedli sebevědomí. „Ještě před tímto zápasem s Roudným jsme měli trénink a hned po něm jsme si Regensburg na videu rozebrali. Kluci se mohli přesvědčit, kde se dopouštěli chyb a v čem zaostávali."

Proti Roudnému dle Luboše Urbana bylo na hráčích vidět, jak hodně se chtějí rehabilitovat. „Hráli s velkou chutí a nasazením, podělili se o góly a v jejich hře byla spousta dobrých věcí," vyzdvihl kouč Dynama. „Do nedělního utkání s Libercem můžeme jít s větším optimismem," zdůraznil.