Celek mužů podával v první polovině sezony značně nevyrovnané výkony a zatímco týmům z čela tabulky dokázal body brát, s papírově slabšími je ztrácel. Což dokresluje kupříkladu hladká výhra 5:1 nad lídrem soutěže nebo naopak třeba domácí remíza 1:1 s předposledními Českými Velenicemi.

„Podzimní účinkování je pro nás velkým zklamáním. Přáli jsme si, aby naše výkonnost nekolísala, ale opak byl pravdou. Nestálá forma se nejvíce projevila zejména u mladších hráčů,“ poznamenal vedoucí lomnického týmu Václav Kroupa.

U mužstva na postu hlavního kouče skončil Miroslav Šachl, který tuto roli přijal i vzhledem ke svému dlouhodobému zranění. Nyní by se už měl aktivně zapojit do přípravy a ve druhé části I. B třídy týmu pomoci napravit rozpačitý podzim.

Do funkce trenéra vedení Tatranu angažovalo Vladislava Nedvěda, jenž je zároveň hráčem klikovského Blesku v okresním přeboru. Na pozicích asistentů zůstávají Pavel Prášek a Petr Šafář.

Určitý pohyb nastává i v hráčském kádru. Výraznými posilami do ofenzivy jsou útočníci Václav Nohava a Václav Melichar, kteří se do mateřského oddílu vracejí z hostování. Prvně jmenovaný působil v divizním Roudném, druhý pak v dresu účastníka krajského přeboru v Bavorovicích.

„Otázkou je, zda se nám podaří udržet našeho nejlepšího střelce Mikulaštíka, jenž projevil zájem odejít do Rakouska. Veselí nad Lužnicí má zase eminentní zájem o Jiráčka. Ten má u nás hostování z Břilic až do konce sezony a jen velmi neradi bychom jej uvolnili,“ vysvětluje Kroupa.

Vzhledem k poměrně pozdnímu začátku jarních odvet až o prvním dubnovém víkendu zahájí Tatran zimní přípravu 26. ledna.
„Žádný přípravný turnaj neabsolvujeme, to se nám v minulých letech příliš neosvědčilo. V těchto duelech jsme se zbytečně moc soustředili na výsledky a v mistrovských bojích to pak nebylo ono, takže jsme to letos změnili. Hráče čeká tvrdá dřina v podobě nabírání kondice a postupně budeme zařazovat i přátelská utkání, o nichž jednáme,“ podotkl.
V kádru, který se bude připravovat na jaro, by se měli objevit i někteří talentovaní dorostenci Tatranu.

„Kvalitní práce s našimi mladíky by měla vyústit v jejich postupné začlenění do sestavy,“ tvrdí Kroupa.

Vzhledem k velké bodové ztrátě na čelo tabulky si pro druhou polovinu sezony lomničtí fotbalisté nedělají přehnané iluze.

„Předem nic nevzdáváme, pokusíme se soupeřům cestu za postupem co nejvíce znepříjemnit, ale jsme realisté. Našim hlavním záměrem tak bude hlavně ustálit výkonnost, předvádět atraktivní fotbal a na jaře zformovat mužstvo, které by se v příští sezoně mělo pokusit zaútočit na nejvyšší příčky,“ dodává vedoucí mužstva.