Doma jste zase nevyhráli, byť jste ve druhé půli byli po většinu času lepší. Mrzí vás, že jste poté, co jste vy vyrovnal, nedokázali dát ještě vítězný gól?

Pochopitelně, že nás to mrzí. Na to, abychom ten gól dali, jsme šancí měli dost. Byť nás do některých rozhodčí nepustil, k tomu bych se ale raději nechtěl vyjadřovat… V každém případě jsme z toho výsledku hodně zklamaní. Bojovali jsme, chtěli jsme vyhrát, a to se nám bohužel nepovedlo. Ale díkybohu aspoň za tu remízu.

Když jste zmiňoval rozhodčí, měl jste asi na mysli i neuznaný gól, který jste po Otepkově přímém kopu dal v první půli právě vy, že? Opravdu to na ofsajd příliš nevypadalo.

Nechápu, jak ho mohlo vůbec napadnout, že by to mohl být ofsajd… Já tam nebyl sám, byl tam se mnou ještě Kincl a já to hlavičkoval přes něj. Podle mě gól měl na sto procent platit.

Ještě, že jste si spravil chuť ve druhé půli, kdy kopal roh opět Otepka a vy jste z voleje vyrovnal. Z rohu naštěstí ofsajd být nemůže…

Na tréninku podobné situace trénujeme a jsem moc rád, že mi to vyšlo i v zápase.

Už krátce předtím jste moc hezky vypálil, to ale brankář reflexivně vyrazil.

To byla velká škoda. Někdo to ještě tečoval, kdyby to šlo přímo na bránu, třeba by to tam spadlo.

Viktorie Jirny přijela do Budějovic i s exligovými hráči a nebyla tudíž lehkým soupeřem. Přesto jste hosty ve druhé půli zatlačili. Docházel jim dech?

My si o půli v kabině řekli, že nebudeme brát ohled na rozhodčího a musíme hrát víc aktivně, víc je napadat a přidat na důrazu. To se nám, myslím si, docela dařilo, vyrovnali jsme a je škoda, že nám neuznal předtím ten gól.

Bylo vidět, že vy osobně máte do hry velkou chuť. V áčku jste minule chyběl, byl jste tudíž rád, že jste si mohl zahrát aspoň za farmu?

Měl jsem zdravotní problémy, zlobila mě záda. Ale už je to dobré a myslím, že na příští utkání už budu připraven i pro áčko.

Takže v sobotu do Pardubic už byste měl s áčkem jet?

Já už byl připraven minulý týden na pohár proti Příbrami, ale trenér mě ještě nechal odpočívat. Teď už bych ale měl být k dispozici a záleží jen na trenérovi, zda mě do hry pošle.

Zápas z Pardubic bude v sobotu přímo vysílat Česká televize. Těšíte se na to?

Je to příjemná zpráva, určitě nás to potěšilo. Rozhodně tam budeme chtít bodovat. Doma jsme ztratili hodně bodů, ty musíme co nejdřív odněkud zase dovézt.