Hosté jeli na jih Čech optimisticky naladěni. „Nemyslím, že by nás Budějovice měly nějak přehrát," poznamenal pro klubový web záložník Pavel Eismann a dodal: „Na podzim jsme jim výhru dvěma individuálními hrubkami darovali."

Jenže chyby se hráči Karviné dopustili hned na začátku utkání: ve 3. min. kopal Benát první roh, hostující obrana neuhlídala u bližší tyče Machovce a ten hlavo u mířil přesně – 1:0!

Dynamo pokračovalo v tlaku a v první čtvrthodině mělo další šance, ty ale nevyužilo – před Herzánem obránci hostí stačili míč ukopnout a Lengyel po Benátově přímém kopu hlavičkoval nad bránu.

Převahu si domácí udržovali až do konce prvního dějství, vážnější příležitost už si ale nevypracovali. Jen rohových kopů na jejich kontě přibývalo (v půli na ně vedli 6:0).

Pět minut po pauze se dobře uvolnil Funda, míč si však zasekl na svou slabší pravačku a razance chyběla. Krátce nato běžel sám na bránu Klesa, křižující Cverna mu sice míč vypíchl na roh, po jeho zahrání se ale míč odrazil k volnému Linhartovi, jenž tvrdou ranou zblízka zvýšil na 2:0 – na hřišti v tu chvíli byl necelé dvě minuty…Linhart byl v 69. minutě také u zrodu třetího gólu, faul na něj trestal Machovec nádhernou ranou z přímého kopu do šibenice na 3:0. Rozjeté Dynamo bylo při chuti, na 4:0 po sólu pečetil Klesa.

Dynamo ČB – Karviná 4:0 (1:0)

Branky: 3. a 69. Machovec, 57. Linhart, 79. Klesa. ŽK: Klesa, Funda – Mikula, Ofori, Jovanovič, Gonda. Diváci: 2295. Rozhodčí: Bílek – Kubr, Vaňkát.

Dynamo: Křížek – Novák, Lengyel (81. Hanzlík), Deli, Machovec – Klesa, Benát (55. Linhart), Brunclík (78. J. Hála), Funda – Kalod, Herzán.

Karviná: Pindroch – Koutný, Mikula, Jovanovič, Eismann – Fiala, Gonda, Vaněk, O. Cverna, Ofori (77. Juřena) – Halaška (83. Svatonský).

ČFL: Převýšov – Strakonice 3:0 (2:0)

V nedělním utkání III. ligy fotbalisté strakonické farmy Dynama prohráli v Převýšově hladce 3:0.

Hosté, kteří do Převýšova jeli v omlazené sestavě, začali sice nebojácně a v úvodních minutách byli aktivnějším týmem, postupem času ale domácí hru vyrovnali a nakonec hrací plochu jasně ovládli.

Zápas se lámal na přelomu obou poločasů: ve 35. minutě se trefil Kouřil na 1:0, těsně před půlí Sixta přidal druhý gól a v úvodu druhého dějství pečetil Kopáč na konečných 3:0. Dle webu domácího klubu Převýšov na rohy vyhrál 12:0.

Branky: 35. Kouřil, 41. Sixta, 54. Kopáč. ŽK: Urbanec, Kopáč, Jarkovský – Havelka, Kadula, Tomášek. Diváci: 100. Sudí: Severýn – Váňa, Musil.

Sestava: Coufal – Lerch, Tomášek, Viták, Havelka (65. Horák) – Radouch (56. D. Vaněk), Kadula, Petráň, Slavík, Staněk (77. Schertler) – D. Vaněk.