Fotbalisté Jiskry Chlum vstoupí do druhé poloviny sezony v I. B třídě beze změn.

Tým od Hejtmanu předváděl moderní a pohledný fotbal, přičemž jedinou vadou na kráse byla mnohdy trochu vychýlená muška jeho kanonýrů.
Nicméně čtvrtá příčka se ziskem 23 bodů Jiskře určitě sluší a dává jí solidní výchozí postavení pro jarní odvety.
„První blok přípravy, kterou jsme zahájili 12. ledna, ukončilo naše únorové čtyřdenní soustředění v Mozolově u Tábora. Trénovali jsme čtyřikrát týdně a k tomu vždy absolvovali víkendový zápas na jindřichohradeckém turnaji O rumový pohár,“ informoval hlavní trenér Jiskry Rostislav Maxa.

V klání na jindřichohradecké Piketě jeho svěřenci ve zdatné nakonec obsadili solidní třetí příčku.
„Příležitost dostali všichni hráči širšího kádru, přesto jsme ani v jednom zápase nepropadli, takže naší účast lze hodnotit celkem pozitivně,“ míní.
Nyní už Chlum najel na standardní model tří tréninků týdně a před prvním jarním mistrovským zápasem na půdě Kardašovy Řečice jej čekají ještě dva přípravné duely. Pokud to počasí dovolí, oba odehraje doma na přírodní trávě.
Již tuto sobotu změří Jiskra síly s českobudějovickou Lokomotivou, generálku pak obstará v sobotu 22. března střetnutí s Novosedly (15 hodin).

Zlepší koncovku?

Se zimní přípravou je náročný kouč poměrně spokojený.
„K přístupu hráčů nemám žádné výhrady. Chodí v hojném počtu a plní to, co od nich požaduji.“
Není bez zajímavosti, že v kádr Jiskry během přestávky nenastal vůbec žádný pohyb.
„Domnívám se, že mužstvo je stabilizované a žádný zásah do sestavy nepotřebuje. Musíme ovšem ještě pořádně zapracovat na koncovce, ta nás jediná trápí. Dokážeme si totiž vytvořit velké množství šancí, ale produktivita je k tomu neúměrná,“ je si vědom Maxa.

Ve větší míře se hráčům vyhýbají i zranění. Dlouhodobě laboruje se zdravotními potížemi pouze Miloš Novák a v průběhu turnaje se zranil i Libor Řepa, ale ten by měl být do zahájení soutěží fit.
Základ mužstva by tak znovu měli vytvořit nejzkušenější hráč Rostislav Novák, kapitán David Míka, středopolař Tomáš Maxa a střelec Jiří Hájek.
„Věřím, že se k nim přidá i zbytek týmu,“ přeje si.

Kromě stávajícího souboru má trenér možnost sáhnout i do rezervního mužstva a také do dorosteneckého týmu. „V tomto ohledu se už nyní jeví dobře například mladý gólman Vlastimil Lexa,“ přitakává chlumský lodivod.
Přestože v Chlumu o postupu do vyšší třídy či konkrétních cílech pro druhou část sezony příliš nehovoří, o jednom má trenér Maxa jasno: „Chceme svými výkony a výsledky navázat na povedený podzim, v němž jsme přišli až v posledních třech kolech o vedoucí příčku. Myslím si, že máme na to, abychom se nadále pohybovali v nejvyšších patrech tabulky.“

Kádr Chlumu

Brankáři: Stanislav Valeš, Radim Flaška, Vlastimil Lexa.
Obránci: Libor Řepa, Michal Pilař, Rostislav Novák, Jan Váňa, Martin Kotil, Miroslav Němeček, Aleš Bednář, Ivo Tesař.
Záložníci: Michal Flaška, Jan Flaška, Karel Flaška ml., Roman Divoký, Tomáš Maxa, David Míka, Tomáš Smetana.
Útočníci: Jiří Hájek, Jakub Matoušek, Petr Eliáš.
Realizační tým: Rostislav Maxa (trenér), Miroslav Krasnec (vedoucí mužstva), Antonín Zmeška (zdravotník, kustod).

Zdeněk Prager