Osmý ročník turnaje v malé kopané pod záštitou bratrů Milana a Zbyňka Michálkových se již tradičně konal ve Sportcentru na Bobelovce. Zúčastnilo se ho osm mužských týmů a jedno družstvo žen.

Na umělém povrchu nebyly zápasy v deštivém počasí nijak jednoduché, ale i tak si ho všechny týmy ve zdraví užily a i Zbyněk Michálek se po turnaji vyjádřil, že vše proběhlo dobře a jako organizátoři jsou s průběhem spokojení.

Z vítězství se nakonec radoval tým Východní Německo, který ve finále porazil tým Minesa 6:1. „Turnaje se účastníme každoročně, i když vždy v trochu jiné sestavě. Letos se nám podařilo poprvé vyhrát, za což jsme moc rádi. Na turnaji byla jako již každoročně parádní atmosféra a všichni jsme si ho užili. Už se těšíme na příští rok, kdy se pokusíme vítězství obhájit," řekl Roman Cmunt z vítězného týmu.

„Jelikož jsme z loňska, v trošku jiném složení, obhajovali první místo, tak jsme nepočítali s nějakým lepším umístěním. A i když nám finále nevyšlo, určitě jsme rádi i za to druhé místo. Je to opravdu dobrý a kvalitní turnaj a postupem času, i když se to nezdá, je čím dál více prestižnější," uvedl Petr Beníček za druhý tým.

Na třetím místě se nakonec umístil tým s hokejovými hvězdami, když v souboji o bronz porazil čtvrtý Olymp z Jindřichova Hradce těsně 3:2.

„Na tom, že jsme se účastnili poprvé, byl pro nás velký úspěch, když jsme vyhráli svou skupinu a celkově se umístili na 4. místě. Turnaj se nám líbil a těšíme se na příští rok!" řekl Jan Jann z jindřichohradeckého hokejbalového týmu Olympu.

Na pátém místě skončili hráči z týmu 1. Zeppelin FC poté, co se jim podařilo porazit SWISS CZECH Football Wizard tým 3:1. „Turnaje se pravidelně účastníme již několik let a pokaždé se do Jindřichova Hradce těšíme. Panuje zde skvělá atmosféra a turnaj má rok od roku vyšší kvalitu," pochvaloval si Jaroslav Hrubý.

„Tým se účastní každý rok a moc se nám tady líbí. Už teď odpočítáváme dny do dalšího zápasu. Všichni děkujeme, že můžeme každoročně jezdit na tak dobře zorganizovaný turnaj," poděkovala nakonec za všechny Eva Gnädinger.

"Přestože počasí úplně nevyšlo, všechny týmy si turnaj myslím užily a my už se těšíme na další ročník. Jen nás mrzí, že nemáme větší kapacitu a musíme každoročně několik zájemců odmítnout, protože by se nám do jednodenního programu nevešlo víc družstev, než je současných devět. To je maximum," řekla Věra Michálková po skončení turnaje.

Petra Jouzová