Šestnácti účastníkům fotbalového Fincentrum krajského přeboru začíná zimní přestávka, jež skončí až v březnu.

Nejklidnější zimu mají před sebou v Milevsku. Tamní fotbalisté totiž vedou tabulku s pohodlným pětibodovým náskokem před druhou Čížovou.

Prachatice – Písek B 3:2 (0:0) – Tatran sehrál hodně náročné utkání už jen proto, že kvalitní hosté měli celý první poločas za silné podpory větru v zádech výraznou převahu. Mezi 10. a 21. min. zahrávali šest rohových kopů, ale vytěžili z nich jen jedno nastřelené břevno. Po změně stran vítr polevil a domácí hned z rozehrávky měli šanci, když Kováčik sólový nájezd zakončil střelou do tyče. Vzápětí nastřelili tyč i Písečtí. V 50. min. se už pohnulo skóre po závaru před bránou Tatranu: domácí Pichlíkovi jen přihlíželi, jak skóruje – 0:1. V 68. min. z pravé strany centroval Kováčik, Tobiáš nastřelil tyč a míč dopravil do sítě Kaczko – 1:1. V 77. min. se domácí dostávají do vedení, když perfektní rohový kop Kováčika usměrnil Tobiáš za Vazačova záda – 2:1. Ale hned z rozehrávky po hrubé chybě domácí obrany vyrovnal Nousek – 2:2. Drama vyvrcholilo v následující minutě, kdy Tobiáš vstřelil vítěznou branku – 3:2. Návrat Tobiáše do prachatického dresu byl hodně přínosný.

Branky: 77. a 79. Tobiáš, 68. Kaczko – 50. Pichlík, 78. Nousek. ŽK 2:1, sudí Herzog, 100 diváků. (pa)

Jankov – Roudné 1:0 (0:0) – První poločas příliš líbivý fotbal nenabídl. Oběma celkům se i díky silnému větru nedařila kombinace a za zmínku snad stojí jen šance roudenského Troupa, kterého však v dobré šanci vychytal Hrubý a povedená dalekonosná dělovka Šolce, která ve 42.minutě otřásla domácí tyčí. Po změně stran začali mnohem aktivněji hrát domácí a po několika dobrých šancích také udeřili. V 66. minutě vyslal Tejml do levé strany Stejskala a ten dokázal přízemní střelou umístit míč přesně mezi Kerla a jeho pravou tyč – 1:0. Další dobré šance již domácí do úspěšného konce dotáhnout nedokázali a když se v nastaveném čase nedokázali po tlaku prosadit ani hosté, skončilo utkání těsným vítězstvím Jankova.

Branka: 66. Stejskal, ŽK 2:0, 90 diváků, sudí Novotný. (max)

J. Hradec – Veselí 0:1 (0:1) – Chtěli využít domácího prostředí a získat nad nováčkem tři body, které by se jim hodily pro potvrzení čtvrtého místa a přiblížení se první silné trojici. Fotbalisté Jindřichova Hradce, kteří po celý zápas útočili do plných, se místo toho museli sklonit před šťastnějším a defenzivně bezchybným Veselím. To vstřelilo jedinou branku utkání ve 23. min., kdy se domácí Císař dopustil faulu ve vápně a následnou penaltu proměnil Karták – 0:1. Domácí chtěli vyrovnat ještě do přestávky, ale to by Kamas musel propasírovat míč přes brankovou čáru, kterou místo upadnuvšího brankáře důkladně hájili jeho spoluhráči z pole. Ani ve druhé pětačtyřicetiminutovce již Hradečtí nedokázali s výsledkem nic udělat, a tak si veselská Lokomotiva odvezla z města od Vajgaru všechny body.

Branky: 23. Karták (11). ŽK 3:3, rozhodčí Jarolím, 100 diváků. (ms)

Čížová – Čkyně 0:0 – Čížovští proti Čkyni podali jeden z nejslabších výkonů na domácím hřišti. Hosté hráli výborně v defenzivě, za kterou byl ještě výborný brankář Hoško. Čížovští trefili třikrát břevno, z toho dvakrát Mrkáčkem a jednou Rybákem. Jindřichovu bombu zastavila levá tyč hostující brány. A protože Hoško zlikvidoval i samostatný nájezd Rybáka, rozešla se obě mužstva smírně.

ŽK 1:5, rozhodčí Pípal, 100 diváků. jev)

Milevsko – Týn 1:0 (1:0) – Domácí se dostali hned v páté minutě dostali do vedení, to po trestném kopu Bozděcha překonal Sokolt hlavičkou o vzdálenější tyč překonal gól〜mana hostí. V 10. min. Bozděch chytře rozehrál roh na vápno a střílející Málek ke smůle domácích trefil pouze Sokolta. Největší příležitostí hostů bylo nedorozumění domácí defenzivy ve 30. min., když míč z první poslal jeden z Týnských jen těsně mimo tři tyče. Ve 40. min. se po levé straně uvolnil Kosobud, předložil míč na vápno Bozděchovi, jenž přestřelil hostující svatyni. V 78. min. se po straně uvolnil Bozděch a na přízemní centr na přední tyč Škulina skluzem nedosáhl. V posledních minutách se do dvou slibných příležitostí dostal Sokolt, ale skóre se již nezměnilo.

Branka: 5. Sokolt. ŽK 2:2, rozhodčí Macko, 80 diváků. (mich)

Dražice – Hluboká 1:1 (0:1) – Hrálo se vyrovnané utkání, ve kterém si ani jeden z týmů moc šancí nevypracoval, převážně se míč pohyboval mezi vápny. Prakticky se narodila na každé straně jedna šance a střelci ji dokázali proměnit.

Branky: 86. Luk. Fořt – 35. Kuralyi. ŽK 3:2, rozhodčí Pávec, 90 diváků.⋌(běh)

Kaplice – Č. Krumlov 5:3 (2:1) – Kdo včera nezavítal na kaplický stadion, ten přišel o osm gólů, o dvě červené karty pro Krumlovské a o druhý hattrick v řadě domácího útočníka Lesňáka. Skóre se poprvé pohnulo ve 23. min., kdy krumlovský gólman Šiller vyrazil Smolenovu střelu pouze před sebe a Lesňák dorážel – 1:0. O minutu později znovu Lesňák zatáhl míč po pravé straně a jeho prudký centr se od zadní tyče odrazil do branky – 2:0. Ve 26. min. hosté snížili, když centr Zatloukala zapadl za záda brankáře Kopřivy – 2:1. Ve druhém poločase domácí zvýšili v 67. min., když po Micákově přihrávce Smolen skóroval na 3:1. Ještě než se rozehrálo, hostující Beránek během pár vteřin obdržel dvě žluté karty a následnou červenou, a hosté tak šli do deseti. V 72. min. hosté snížili, když roh Plišky prošel až na zadní tyč a Svoboda upravil na 3:2. Prakticky z protiútoku Svoboda fauloval ve vápně Lesňáka, inkasoval za to druhou žlutou kartu a logicky i červenou. Domácí zahrávali pokutový kop, který však Smolen trestuhodně zahodil. V 83. min. hosté, oslabeni o dva hráče, vyrovnali na 3:3, když svou první branku v dresu Krumlova zaznamenal Kolaj – 3:3. V 90. min. domácí strhli vedení zpět na svou stranu, když po centru M. Pulce hlavou skóroval J. Šafránek a v nastaveném čase po další Micákově přihrávce zkompletoval hattrick Lesňák.

Branky: 23., 24. a 90. Lesňák, 67. Smolen, 90. J. Šafránek – 26. Zatloukal, 72. Svoboda, 83. Kolaj. ŽK 3:6, ČK 0:2 (67. Beránek, 73. Svoboda), rozhodčí Čmucha, 350 diváků. (gra)

Chýnov – Lažiště 2:0 (0:0) – V důležitém záchranářském boji zvítězili zaslouženě domácí, když dokázali ve druhé půli proměnit dvě z několika svých vyložených příležitostí. V 16. min. hlavičku domácího Svačiny vyrazil na brankové čáře obránce Albert, naopak na druhé straně střílel ve 38. min. z úhlu nebezpečně Chvosta, ale trefil jen boční síť Soukupovy svatyně. Skóre se měnilo v 53. min., když si na výborný centr Mládka naskočil kapitán Hlinka a hlavou hostujícímu gólmanovi nedal šanci – 1:0. V 61. min. střílel v dobré pozici lažišťský král, ale trefil jen dobře postaveného domácího gólmana. V poslední patnáctiminutovce hosté zcela otevřeli hru a Chýnovští chodili často v přečíslení na lažišťskou branku. Po jedné takové situaci v 78. min. Svačina přihrál Vl. Hruškovi, který pojistil Chýnovským zasloužené vedení – 2:0. V 80. min. se ještě domácí trenér Holota, který přišel na hřiště na posledních dvacet minut, ocitl v přečíslení dva na jednoho, Doubrava mu ale nedokázal přesně přihrát před odkrytou bránu.

Branky: 53. Hlinka, 78. Vl. Hruška. ŽK 1:0, 170 diváků, rozhodčí Gro〜bár.