Ti se v závěru uplynulého roku odtrhli od tělovýchovné jednoty Slovan a od 1. ledna vystupují jako samostatný oddíl

„Zpočátku se budeme připravovat čtyřikrát týdně. V plánu jsou výběhy do terénu, tělocvična a tréninky na umělé trávě. Od poslední lednové soboty nás pak čeká účast na zimním turnaji O rumový pohár, takže jednu tréninkovou jednotku v týdnu ubereme. Během února absolvujeme i čtyřdenní soustředění v Borovanech a na březen máme zatím dohodnutý přátelský zápas s Pacovem O dalších soupeřích budeme ještě jednat,“ nastínil v kostce plán přípravy asistent trenéra FK 1910 Ivo Ježek.

Hráčský kádr po podzimní části zřejmě nedozná výraznějších změn, a to především z pohledu odchodů.

„Z pracovních důvodů skončil pouze gólman Pavel Drábik, kterého by mohl nahradit odchovanec našeho klubu Jakub Hulík, jenž je nyní kmenovým hráčem českobudějovického Dynama, ale podzim strávil na hostování v Táboře,“ prozradil.

Jindřichohradecký klub v první polovině sezony bota nejvíce tlačila v mizerné produktivitě, takže hlavně tímto směrem by se měla ubírat pozornost vedení při hledání případných posil.

„Potřebovali bychom hráče do útočné fáze. Nějaké tipy pochopitelně máme, ale uvidíme, zda se nám podaří jejich příchod zrealizovat. V jednání je třeba angažmá ofenzivního záložníka Ondřeje Vláska, jenž má divizní zkušenosti z Roudného a naposledy působil v Rakousku. Je to náš odchovanec a projevil přání vrátit se. Do přípravy se navíc zapojí i další naši fotbalisté, kteří na podzim hostovali v nižších soutěžích. Konkrétně se zatím jedná o Fučíka s Roštekem, kteří působili v Kardašově Řečici, a Pacholíka z Nové Bystřice,“ poznamenal Ježek.