Třeba nad fotbalovým Chlumem je ve sk. A pořádně zataženo, protože mu patří předposlední příčka a pokud bude v závěrečném programu kopírovat současné výsledky, může se po čtyřech desetiletích poroučet z krajských soutěží. O nejbližší budoucnosti týmu od Hejtmanu hodně napoví už sobotní derby, které je čeká v Klikově, jehož fotbalisté také ještě zdaleka nemají vyhráno.

Ostatní celky už mají zajištěnou záchranu, o což se ve sk. D postaraly Třebětice, které uhrály potřebnou remízu na trávníku předposlední Mladé Vožice. V jediném okresním derby dokázala Nová Včelnice přivézt všechny body z Kardašovy Řečice a ve zbytku sezony může útočit na druhou příčku za postupujícím Dolním Bukovskem.

I. B TŘÍDA SK. A
Č. VELENICE – K. ÚJEZD 4:0 (3:0)
Karel Macho, předseda Lokomotivy České Velenice (5. místo): „Chtěli jsme se rehabilitovat za ostudný výkon v Borovanech, a to se nám povedlo. Již ve druhé minutě nás dostal do vedení Fiala a za deset minut přidal druhý gól Sokol. To byl vynikající začátek. Nadále jsme pokračovali v aktivní hře a navíc pozorně fungovala obrana v čele s vynikajícím Srpkem. Hosté se snažili, ale nebylo jim to nic platné a za dalších patnáct minut navýšil skóre opět Sokol. Těsně před koncem poločasu navíc odpustil sudí soupeři penaltu za faul na aktivního Fialu. Soupeř se sice také dostával do šancí, ale když už trefil bránu, tak narazil na bezchybného Candru. I ve druhém dějství se hrál výborný fotbal a aktivní hru našeho útočného dua v 59. minutě korunoval Fiala nádhernou střelou skoro z půlky hřiště, po níž hostující brankář na míč nedosáhl. V ofenzivní podívané mohl další zásahy přidat Kopecký, nezvolil však nejlepší řešení v zakončení. Když to shrnu, tak musím říct: super výkon, výborný výsledek a vynikající hra celého týmu."

SUCHDOL – BOROVANY 3:0 (0:0)
Jan Heřman, trenér Sokola Suchdol (8.): „V tabulce druhé Borovany se u nás předvedly v dobrém světle a první poločas naznačoval, že to nebude nic jednoduchého. Hosté hráli agresivně, dobře se pohybovali a my měli problémy jejich hru eliminovat. Přesto jsme je do větších příležitostí nepouštěli. Po změně stran se nám podařilo tlak Borovan otupit a Lukáš Štěpánek po hodině hry parádní hlavičkou otevřel skóre. Od té doby jakoby našim klukům narostla křídla. V obraně si počínali pozorně a vytvářeli si šance, které se nám povedlo zužitkovat v závěru. V 85. minutě Milan Heřman a v poslední Březina pečetili naše cenné vítězství. Pokud chceme ve zbývajících třech duelech uspět, musíme hrát s takovým nasazením jako v tomto souboji."

KAPLICE B – KLIKOV 6:4 (4:3)
Václav Bednář, člen výboru Blesku Klikov (12.): „Začátky máme jako přes kopírák a také tentokrát jsme velice záhy inkasovali. Po čtvrthodině sice Plucar vyrovnal, ale hned po rozehrání domácí vstřelili druhý gól. Ve 26. minutě se sice z přímého kopu nádherně trefil Milan Mašek, ale následoval stejný scénář a Kaplice se ihned znovu dostala do vedení. Ve 34. minutě mohl srovnat Holický, jenže svou šanci promarnil a o čtyři minuty později domácí získali dvoubrankový náskok. Do přestávky se skóre měnilo po zásahu Šetky ještě jednou, čímž uzavřel divoký poločas. Po obrátce to bylo zhruba dvacet minut vyrovnané, pak o osudu střetnutí rozhodly dva slepené góly, které jsme dostali v 66. a 67. minutě. V závěru už jen Melichar kosmeticky upravil naší porážku. V sobotu hostíme Chlum a do derby půjdeme s jediným cílem, tedy zvítězit."

CHLUM – KŘEMŽE 1:1 (0:0)
Karel Flaška, předseda Jiskry Chlum (13.): „Další důležitý zápas na domácím hřišti jsme opět nezvládli. Po bezbrankovém poločase jsme se v 54. minutě ujali vedení, které nám z penalty zajistil Matouš, ale Křemže z prakticky jediné akce zhruba čtvrt hodiny před koncem vyrovnala, což hovoří za vše. Ještě předtím sice sudí hostům odpustil další penaltu, ale na to se nemá smysl vymlouvat, neboť náš tým měl řadu dalších možností, jak skóre navýšit. Pokud nejsme schopni zdolat ani takového soupeře, asi v soutěži opravdu nemáme co pohledávat. Nenahrály nám ani další výsledky, takže naše šance na záchranu je malá a Chlum tak po čtyřiceti letech může sestoupit z krajských soutěží. Mužstvu sice nelze upřít snahu ani bojovnost, ale v situaci, do níž jsme se dostali, hráčům svazuje nohy nervozita."

I. B TŘÍDA SK. D
K. ŘEČICE – N. VČELNICE 2:3 (1:2)
Peter Jánošík, trenér Sokola Kardašova Řečice (6.): „Chtěli jsme se na Včelnici dotáhnout, ale to se nám nepovedlo, takže nám nezbývá, než jejím hráčům popřát, ať se jim v závěru soutěže povede ještě posunout na druhou příčku. Neodehráli jsme špatné utkání, ale hosté byli o ten gól lepší a zaslouženě zvítězili. Hned ve 4. minutě jsme špatně rozehráli na půlce, soupeř se dostal do rychlého brejku a otevřel skóre. V 15. minutě standardku Vojty Jánošíka lehce hlavou tečoval Pražák a bylo vyrovnáno. Bohužel, ve 46. minutě jsme po další rychlé akci inkasovali gól do šatny. V 57. minutě dokázal Houska podruhé stav srovnat, ale další možnosti už se nám zužitkovat nepodařilo. Na druhé straně se po dvou neúspěšných brejcích prosadil při tom dalším v 70. minutě Bednář a rozhodl."

Jan Pudil, trenér TJ Nová Včelnice (3.): „Musím pochválit oba týmy, po dlouhé době se totiž hrál fotbal, který byl ke koukání. Šance se rodily na obou stranách. Nás dostal do vedení Petráš, domácí však vzápětí dokázali vyrovnat. Podle mě klíčový moment zřejmě přišel ve 45. minutě, kdy se konečně trefil Bednář. Pohledná podívaná pokračovala i po obrátce, Řečici se sice povedlo vyrovnat, ale po úniku Jaroše skóroval z malého vápna do opuštěné branky znovu Bednář, což už byl vítězný gól. Nyní hostíme postupující Dolní Bukovsko a chtěli bychom mu vrátit podzimní porážku."

MALŠICE – LOMNICE 1:1 (0:1)
Petr Krejník, trenér Tatranu Lomnice (5.): „Hráči se nám konečně uzdravují a na našich výkonech je to hodně znát. První poločas se odehrál v naší režii, čemuž pomohl i rychlý zásah Hegera už ve 3. minutě. Malšice nás ohrozily pouze jednou, když chyboval stoper Prášek, ale gólman Ködel se vyznamenal. My naopak výborně kombinovali a vypracovali si další velké šance, které jsme už bohužel neproměnili. Přitom Čuta měl hned tři a do další se dostal Heger. To nás nakonec mrzelo, neboť domácí ve druhém poločase vyrovnali hru a v 60. minutě i skóre. Ve zbytku duelu se náš tým dostal ještě do několika nadějných možností, ale ty také zužitkovat nedokázal, a tak jsme nakonec nemuseli mít ani bod, neboť protivník v 87. minutě nastřelil spojnici tyče a břevna. Hrál se pěkný fotbal, na čemž měl zásluhu i velice mladý sudí Komzák, jenž utkání odřídil na jedničku."

SLAVONICE – ŘEPEČ 1:3 (1:3)
Ladislav Burghard, trenér Sokola Slavonice (10.): „Úvod byl z naší strany perfektní, protože už ve třetí minutě po akci Bodláka otevřel skóre Drobilič. Čtvrt hodiny jsme soupeře vůbec k ničemu nepustili, ale pak jsme na deset minut vypadli z role, což rozhodlo o naší porážce. Hosté totiž třikrát vystřelili a byly z toho tři góly v naší síti. Ve druhé půli se protivník zatáhl do defenzivy a bránil v deseti lidech, přesto jsme si šance připravit dokázali. Měli jsme kopat i penaltu za stáhnutí útočníka Ličky, ale pomezní Loula situaci nepochopitelně vytáhl za vápno, což mu hlavní rozhodčí Odra posvětil. Arbitři byli v tomto zápase nejslabším článkem a zásluhou jejich oboustranně nepřesných verdiktů se to na hřišti v závěru první půle málem popralo. Nechci si však stěžovat, hosté dali o dva góly víc, a tak vyhráli. Nám citelně chyběl tvůrce hry Bártů, ale klukům není příliš co vytknout. Zbytek sezony už můžeme dohrávat v klidu a doufám, že nějaké body ještě získáme."

M. VOŽICE – TŘEBĚTICE 2:2 (1:1)
Roman Havlík, trenér Sokola Třebětice (11.): „Z našeho pohledu se jednalo o důležitý souboj, v němž jsme potřebovali získat aspoň bod, což se nakonec také podařilo. Vstoupili jsme do něj dobře a z naší aktivní hry vzešla ve 12. minutě standardka, z níž Piler za přispění klubka vožických hráčů otevřel skóre. Vedení jsme drželi až do 40. minuty, kdy domácí, jak jinak na Táborsku, vyrovnali z pokutového kopu. Těsně před přestávkou neudržel nervy na uzdě Piler a za nesportovní chování vyfasoval červenou kartu. Do druhé půle jsme proto museli přeskupit řady, přesto jsme se snažili být nadále aktivní, za což byl náš celek odměněný v 54. minutě, kdy se prosadil Dvořák. O vítězství jsme přišli až v závěru, přesto bod bereme."

Dohrávka 21. kola
ŘEPEČ – N. VČELNICE 1:1 (0:0)
Jan Pudil, trenér TJ Nová Včelnice: „Během prvních pěti minut jsme měli prostřednictvím Mareše, Petráše a Bednáře, kteří běželi sami na brankáře, tři vyložené šance, ale proměnit se nám je nepovedlo. Skóre se poprvé měnilo až těsně po přestávce, kdy přišla naše obvyklá nesoustředěnost a domácí se dostali do vedení. Naštěstí se neradovali dlouho, neboť o pět minut později Petráš vyrovnal. První poločas se hrál ve vysokém tempu, od stavu 1:1 se však fotbal vytratil a oba týmy jen nakopávaly míče. Remíza odpovídá průběhu."

JAK NASTOUPILI
LOKOMOTIVA ČESKÉ VELENICE
Candra – Kica, Srpek, Dvořák, Štrachal – Břenek (55. Bambule), Kopecký, Samec, Macho – Fiala, Sokol.
SOKOL SUCHDOL
M. Rácik – A. Arenberger, Matějček, Dunaj (28. T. Záruba), Špale – R. Arenberger, V. Soudek, Březina – M. Heřman, Gauč, L. Štěpánek (70. F. Rácik).
BLESK KLIKOV
Frühauf – Drábek, Nedvěd, Zegermacher, Mužík – Holický, Šetka, Mašek (46. Nehoda), Zavadil (75. Melichar) – Čutka, Plucar (46. Lochman).
JISKRA CHLUM
Černoch – Eliáš, Míka, Novák (80. Smrž), Řepa – Vochozka, Matouš, Hešík, Kamenický (60. Němeček) – Hájek, R. Flaška.
SOKOL KARDAŠOVA ŘEČICE
Kočí – Pražák, Madar, Nedoma, Kalina (46. Vaněk) – P. Vosecký, Bílek, O. Jánošík, Kovář, V. Jánošík – Houska.
TJ NOVÁ VČELNICE
Holický – Novotný, Beran (70. M. Blažek), Holec, O. Blažek – Mareš, Šlapanský, Hulík, Jaroš – Bednář, Petráš.
TATRAN LOMNICE
Ködel – Michal Šachl (81. Bubal), Prášek, Jakub Bicek, Zákostelecký – Řehoř, Mir. Šachl (72. P. Němec), J. Němec, Hynek (60. Nedvěd) – Heger, Čuta.
SOKOL SLAVONICE
Pejcl – Mašek (70. Jahoda), Kubeš, Trávníček, Raška – Drobilič (82. Jindrák ml.), Bedlivý, Balík, Chalupa – Lička (73. Lukš), M. Bodlák.
SOKOL TŘEBĚTICE
Koupil – S. Habr, Bastl, Zamazal, V. Novák – J. Chvátal, B. Novák, V. Habr, Vychytil – Piler, Dvořák (89. R. Havlík).