Ten se těsně před startem jarních bojů v krajské I. B třídě dohodl s vedením klubu na ukončení spolupráce.

„V trojúhelníku výbor, hráči, trenér se objevily rozdílné názory na způsob trénovaní. Aby se problémy neprohlubovaly, domluvili jsme se, že skončím. V podstatě jsem to navrhl sám a rozešli jsme se v dobrém,“ komentoval překvapivý odchod Bervid.

Jedenáctý tým tabulky tak v cestě za záchranou zatím povede dvojice Václav Tkalců – Jiří Kubát, která už Jiskru koučovala v minulé sezoně před tím, než v létě na lavičku usedl právě Bervid.

„Budeme se poohlížet po jeho nástupci, ale na jaře to už zřejmě nebude. Naším cílem je samozřejmě především záchrana. A pokud to půjde, rádi bychom se co nejdříve vyhoupli do klidnějšího středu tabulky,“ prohlásil Václav Tkalců, jenž je zároveň předsedou fotbalové Jiskry.

V kádru během zimy příliš velký pohyb nenastal. Novou tváří je prakticky pouze gólman Tomáš Trepka, jenž přišel na hostování z Kunžaku. V Nové Bystřici však bude i na jaře působit kanonýr Pavel Pacholík z FK J. Hradec, což je součást výměny za obránce Kamase. Hostování v klubu pak ukončil zadák Jan Kandl z Rapidu Lásenice, který by měl posílit Číměř.