Desátým místem a ziskem šestnácti bodů zůstali poněkud dlužni své pověsti, což zapříčinil zejména nepovedený vstup do soutěže.

Přesto jsou novovčelničtí fotbalisté optimisté a věří, že na jaře se jim co nejrychleji podaří odplout do klidnějších vod, kde nebudou mít sestupové starosti.

„Začátek sezony se nám skutečně nevydařil, což bylo do jisté míry způsobené absencí některých stabilních jmen sestavy, ať už se jednalo o zdravotní, disciplinární či pracovní důvody,“ poznamenal trenér Miloš Strachota.

Jeho slova potvrzují i dosažené výsledky. Nová Včelnice totiž dokázala vyhrát až v šestém kole na půdě Ledenic, když do té doby posbírala pouhé dva body za remízy.

„Naštěstí jsme se ve druhé části podzimu herně i výsledkově zvedli, do kádru se vrátili někteří hráči a podařilo se nám stabilizovat sestavu zejména v defenzivní řadě. Z posledních pěti kol jsme vydolovali deset bodů, což nás dostalo z nejhoršího a trochu jsme si napravili reputaci,“ podotkl.

Vzhledem k dlouhé zimní přestávce a poměrně pozdnímu začátku druhé poloviny soutěže Strachota se zahájením přípravy nespěchá. Nadcházející sobotu se kouč sejde se svými svěřenci na hráčské schůzi a teprve týden poté vyrazí na úvodní trénink.

„Desetitýdenní blok před prvním mistrovským utkáním je až kam, bohatě stačit by mělo i osm. Zbytečně dlouhá přípravná fáze má pak i své negativní stránky. Hráči jsou zbytečně utahaní a chybí jim i ten správný náboj,“ tvrdí fotbalový odborník.

Nová Včelnice letos jako herní prověrku zvolila zimní turnaj na umělé trávě v Pelhřimově, který se uskuteční od 7. února do 13. března. „Oproti turnajům na Jindřichohradecku nám vyhovuje pozdější termín, navíc nás čeká zajímavá a prospěšná konfrontace s kvalitními celky z Vysočiny,“ zmínil oddíly z Kamenice nad Lipou, Černovic, Třeště, Horní Cerekve či pelhřimovské béčko.

„Po skončení tohoto klání zbývají do začátku jarní části I. B třídy dva týdny, což je ideální. V březnu navíc ještě v domácích podmínkách plánujeme kratší soustředění, které se nám i v minulosti osvědčilo,“ doplnil Strachota.

V kádru by během přestávky nemělo dojít k žádným podstatným změnám.

„Nevím o tom, že by někdo uvažoval o odchodu, ani nic razantního nechystáme. Jsem však rád, že budeme mít i pro jaro k dispozici Radka Petrů, který u nás hostuje z Jarošova a osvědčil se jak na hřišti, tak v kabině. Navíc by se právě odtud měl vrátit útočník Bednář a po disciplinárním trestu se zapojí i Blažek. Do konce května, než odjede za prací do zahraničí, můžeme počítat také s Balážem a rádi bychom prodloužili hostování kamenických Zedníka s Vávrou. Pokud nepřijdou ve větší míře zranění či tresty, měli bychom mít konkurence schopný kádr,“ míní Strachota.

S ním by se chtěl na jaře posunout do středu tabulky, aby se vyhnul nepříjemným bojům o záchranu. „Věřím, že se dobře připravíme a druhou část sezony odehrajeme bez větších problémů,“ uzavírá.