Novosedly

Z krajské kopané se poroučely Novosedly nad Nežárkou, které budují zbrusu nový tým a v nadcházejícím ročníku podle informací z klubu rozhodně nebudou mít postupové ambice.
„Z původního kádru nám zbylo pouze torzo pěti hráčů, k nim nyní přichází celá řada mladíků především z lomnického dorostu. Ti by měli získávat potřebné ostruhy kolem ostříleného matadora Romana Poborského. V letošní sezoně proto nemáme žádné velké oči a když se nám povede atakovat příčky v lepší polovině tabulky, budeme spokojeni. Ale to ukáží až první zápasy o body,“ tvrdí Pavel Nagy, který od léta společně s Jiřím Nohavou fotbalisty trénuje.


Novými tvářemi novosedelské sestavy, které přicházejí na hostování, jsou strážský Martin Neumann a sedm lomnických fotbalistů, jmenovitě Jakub Čuta, Michal Malý, Tomáš Lískovec, Tomáš Nohava, Jan Čáp, Petr Paleček a Josef Mazanec.

Břilice
Slovan Břilice se vrací mezi okresní smetánku po sedmi letech. V týmu, který povede nový trenér Roman Kroupa budou sázet především na osvědčená jména z uplynulé úspěšné sezony, v níž vyhrál okresní soutěž sk. A. Na hostování z Lomnice navíc přichází Jan Němec a z účinkování v Rakousku by se měl vrátit Zdeněk Vaníček. K tomu do kádru Slovan zařadil dva hráče z dorostu Marka Šuhaje a Jakuba Holického.
Vzhledem k rozsáhlé rekonstrukci břilického fotbalového stánku však bude muset nováček přeboru ještě minimálně na podzim vzít zavděk azylem v Třeboni.


„Budeme využívat travnatou plochu, případně hřiště s umělým povrchem u sportovní haly. Pokud půjde vše jak má, v průběhu jara bychom se měli vrátit domů,“ zmínil asistent trenéra Roman Matějka. Podle jeho slov by mužstvo chtělo sezonu odehrát pokud možno v klidném středu. „Ale uvidíme, musíme se v přeboru teprve rozkoukat,“ dodal.

FK J. Hradec B
Třetím do party nových účastníků okresního přeboru je rezervní celek FK J. Hradec 1910. Svěřencům ostříleného kouče Radima Kvitského se hned v premiérové sezoně po založení B–týmu povedlo postoupit a mohli by být zajímavým oživením soutěže.
„Rozhodně nás nepasujte do role černého koně. My bychom rádi kádr hlavně zkonsolidovali a těšíme se především na to, že budeme hrát lepší soutěž, kterou budou řídit i kvalitnější rozhodčí,“ tvrdí Kvitský.


Osu tohoto celku by měli tvořit zejména Roštek, Jirsa, Völfel, bratři Moudří, M. Kvitský či Nápravník, pravidelně nastupovat by mělo také pět, šest dorostenců.
„Počítáme samozřejmě i s pendly z áčka, kteří se u nás mají rozehrávat po zranění či se budou udržovat v pravidelném zápasovém rytmu, když nedostanou tolik prostoru v áčku,“ vysvětluje.