Po vleklém zranění se v dresu Jiskry po delší době představil v mistrovském utkání i útočník Ondřej Hačka, který na hřišti strávil 75 minut, ale proti svým bývalým spoluhráčům z Roudného se gólově prosadit nedokázal.

V dalším kole tým z lázeňského města, jemuž v tabulce patří třetí příčka, zavítá na hřiště dvanáctých Hořovic. Třetí kolo divize svedlo ke vzájemnému souboji dva ze čtyř jihočeských týmů A–skupiny:

TŘEBOŇ – ROUDNÉ 2:2 (2:1) – Prestižní derby přineslo zajímavý a rušný fotbal, pohříchu i řadou chyb a někdy až s přílišnou nervozitou. Domácí zahájili aktivně a už v 8. min. vedli, když po Hačkově úniku a přesné zpětné přihrávce doklepl míč do sítě Maxa – 1:0. Odpověď divizního novice byla rychlá: už tři minuty nato utekl Linhart podél levé lajny, Nohava míč přiťukl na T. Pintéra, jenž to zkusil zdálky, míč před brankářem Skálou skočil a bylo to 1:1. V 18. min. to zkusil zdálky i Linhart, jeho nepříjemná střela ale Skálovu branku minula. Ve 25. minutě už favorit zase vedl: Svoboda utekl u pravé lajny Gondekovi, dva metry před vápnem se ořel do míče, a přestože to až taková pumelice nebyla, Kerla v brance hostí očividně zaskočila – 2:1. Ve 37. min. vybídl J. Pintér zpětnou přihrávku ke střele Příhodu, jemuž volej příliš nesedl, těsně před Kerlem ale míč ještě Bezemek hlavou tečoval, gólman hostí ale tentokrát byl pozorný. Dvě minuty nato J. Pintér ukázkovým pasem přes celou šířku hřiště dal míč Procházkovi, jenž si ho neméně ukázkově hrudí zpracoval a ač následný závar před hostující brankou sice gólem neskončil, akce to byla povedená.

Po první půli, ve které byla Třeboň jasně lepší, hosté zvýšili úsilí a v úvodní čtvrthodině měli čtyři slibné možnosti: ve 46. min. před T. Pintérem zachraňoval včasným vyběhnutím Skála, čtyři minuty nato T. Pintér dělovkou z trestného kopu orazítkoval tyč domácí branky, v 54. min. Cahyna po Pintérově rohu hlavičkoval zblízka těsně vedle a v 54. minutě Skála s námahou vyboxoval střelu T. Pintéra. Tlak soupeře sice Třeboňští přežili, vyrovnat soupeři však nakonec nezabránili: pět minut před koncem Trněný míč po přetaženém centru T. Pintéra hlavou vrátil na malé vápno a vytáhlý Šafránek ho též hlavou poslal do sítě – 2:2. V samém závěru byl Třeboni vyloučen Procházka – z tribuny se zdálo, že dost přísně, sudí ale byl blíž.

Branky: 8. Maxa, 25. Svoboda – 11. T. Pintér, 85. Šafránek.
ŽK: Procházka, J. Pintér, Sláma – Cahyna, Trněný, Slípka, Nohava, Tůma).
ČK: 88. Procházka.
Diváci: 400.
Rozhodčí: Vnuk – Garaja, Šafránková.
Třeboň: Skála – Houdek, Malý, Bezemek, Sláma – Maxa (83. Adam), J. Pintér, Příhoda, Procházka – Hačka (75. Hojdar), Svoboda.
Roudné: Kerl – Prázdný, Tůma, Cahyna (81. Slípka), Gondek (75. Horní) – Trněný, Šafránek, T. Pintér, Ryneš – Nohava, Linhart (66. Fedorkiv).

TACHOV – STRAKONICE 5:2 (2:1) – Domácí jednoznačně přehráli Jihočechy, kteří zcela propadli v defenzivě a po individuál.ních chybách umožnili soupeři skórovat.

TÁBOR – DOUBRAVKA 2:0 (0:0) – Začátek byl od domácího týmu rozpačitý, hosté drželi míč na svých kopačkách, domácí se nemohli zbavít nervozity. V prvnní půli podržel domácí brankář Blažek, kryl několik nebezpečných střel. V 21. minutě Slaákovu ránu, v 36. vytěsnil na tyč dobrou střelu Sýkory. Domácí mohli jít do vedení ve 42. minutě, ael Pávcem zahraný tr. kop vykryl z levého horního rohu brankář. Do druhé půle domácí ožili. Měli míč častěji, svoji převahu korunovali v 56. minutě vedoucím gólem. Bujnovský přešel přes tři hráče a skóroval. Pak domácí měli více ze hry, výsledek pečetil v 73. minutě z trestného kopu Fořt pěknou střelou k tyči.