Fotbalovému přeboru Jindřichohradecka nadále vévodí Kunžak. Vzhůru tabulkou šplhá i Staré Město, které jasně přehrálo Hranice.

H. PĚNA – Č. RUDOLEC 1:2 (0:1)

Hostující celek si v prvním poločase počínal aktivněji a za svou snahu byl po zásluze odměněn vedoucím gólem. Hned po změně stran odmítl vyrovnání střídající Bicenc, a tak se po chybě Horní Pěny při rohovém kopu ke slovu dostal opět českorudolecký kanonýr Zamazal. Otěže hry poté sice převzali domácí, ale z velkého tlaku a mnoha šancí vytěžili pouze jediný gól, a tak si tři body spravedlivě připsal jejich soupeř.

Branky: Hlaváček – Zamazal 2.
Rozhodčí: Janeček.
ŽK: 2:1.
Diváci: 30. (jež)


ST. MĚSTO – HRANICE 5:1 (3:0)

Ve Starém Městě se nehrál nikterak oslnivý fotbal, ale domácí tým měl od počátku navrch a svou převahu už do přestávky zúročil do tříbrankového vedení. Hraničtí se po obrátce snažili s výsledkem ještě zahýbat, ale jejich tlak definitivně zastavil čtvrtou trefou Račák. Hosté dosáhli čestného úspěchu střelou Sobotky ze značky pokutového kopu, domácí následně na druhé straně tuto výhodu nevyužili, když gólman Stloukal svého hranického soka nepřekonal.

Branky: 25. a 85. Vlček, 30. a 35. Zelenko, 55. Račák – 61. Sobotka (11). Rozhodčí: Koranda – Jann, Reisner.
ŽK: 1:3.
ČK: 0:1 (R. Herzog).
Diváci: 60. (mí)


ST. HLÍNA – JAROŠOV 2:2 (0:0)

Oba celky potřebují body jako sůl a možná právě proto jim nervozita od počátku svazovala nohy, což se projevilo v nepřesnostech na obou stranách. V první půli mnoho šancí k vidění nebylo, akce většinou končily před oběma vápny. Dvě příležitosti si vypracoval Jarošov, ale domácí gólman Rychlý si s nimi poradil. Druhé dějství začalo mírnou převahou domácích, ale hra se postupně vyrovnala a v 65. minutě šli hosté do vedení. Vyrovnání se Stará Hlína dočkala z penalty, když faul na Kadlece potrestal Prokeš. Tři minuty před koncem dal jarošovský Šenkýř svou druhou trefou svému týmu naději na vítězství, ale v nastaveném čase se uvolnil Prokeš a obloučkem zajistil Staré Hlíně čtvrtou remízu v řadě.

Branky: 71. a 92. Prokeš (první z 11) – 65. a 87. Šenkýř.
Rozhodčí: Filo.
ŽK: 0:1.
Diváci: 80. (hru)


ČÍMĚŘ – DEŠTNÁ 3:2 (3:0)

Domácí na soupeře vlétli jako uragán, v první půli byli jasně lepší a vypracovali si tříbrankové vedení. Po obrátce však soupeř dokázal během dvou minut snížit na rozdíl jediného gólu. Číměř se pak strachovala o výsledek a podržet ji musel i gólman Kadlec. Druhé poločasy domácím v této sezoně vůbec nejdou, ale z pohledu celého střetnutí je jejich výhra zasloužená.

Branky: Záhorka 2, Mol – Vl. Kučera 2 (první z 11).
ŽK: 0:5.
Diváci: 100. (gr)


KUNŽAK – SUCHDOL B

Suchdolští zahájili šlágr kola na půdě vedoucího celku velmi dobře. V prvním poločase byli aktivnější, tlačili Kunžak do defenzivy, a tak své umění musel několikrát předvést jeho gólman Trepka. Po změně stran ovšem domácí zatroubili k útoku, podstatně se zlepšili a po hodině hry se krásnou střelou Popely z 20 metrů ujali vedení. Když o dalších šest minut později rozvlnil Moták síť podruhé, bylo rozhodnuto.

Branky: 61. Popela, 67. Moták. Rozhodčí: Picka.
ŽK: 3:2.
ČK: 1:1 (93. Zeman – 92. Matej).
Diváci: 50. (han)


STUDENÁ – STRÁŽ 2:4 (2:2)

Hosté se v první půli dvakrát ujali vedení, ale Studená dokázala vždy rychle odpovědět. Hned po změně stran získali strážští fotbalisté znovu těsný náskok, jenž drželi až do poslední minuty. V ní odmítl vyrovnání studenský Lojka, který zahodil pokutový kop a z následného protiútoku hosté pečetili své vítězství.

Branky: Mitas 2 – Vostrý 2, šašek, O. Šetka.
Rozhodčí: Nikodým.
ŽK: 3:3.
Diváci: 60. (maň)


HALÁMKY – KLIKOV 1:2 (0:1)

Ve vyrovnaném derby měli více štěstí hosté, kteří se ujali vedení v poslední minutě první půle po trestném kopu Maška. Halámkám se sice podařilo 13 minut před koncem skóre srovnat, ale poslední slovo měl v 85. minutě Vonka. Domácí do té chvíle spálili tři tutovky, a tak je nováček právem potrestal.

Branky: 77. Sazma – 45. Mašek, 85. Vonka st.
Rozhodčí: Janíček.
ŽK: 5:4.
Diváci: 110. (saz)


PROGRAM 5. KOLA:

Klikov – Kunžak, Jarošov – Číměř, Č. Rudolec – St. Hlína, Suchdol B – St. Město (vše so 17), Deštná – Studená, Hranice – H. Pěna (oba ne 15.30), Stráž – Halámky (ne 16).

Zpravodajové Deníku