Nováček ze Starého Hobzí vstřelil šest gólů

Jindřichohradecko - Předehrávkou 13. kola odstartoval fotbalový okresní přebor a hned úvodní zápasy přinesly nejedno překvapení.

18.8.2009

V derby utkání se u Lužnice oba soupeři, suchdolské béčko a tým Hranic, zaslouženě podělili o body. Na snímku uniká domácí Štefan Kubašta hranickému Radkovi Herzogovi.Foto: František Hešík

Tím největším je zřejmě vysoké vítězství nováčka ze Starého Hobzí, který v premiéře nadělil Horní Pěně půltucet gólů. Pozadu nezůstal ani další nový účastník soutěže ze Staňkova, jenž udolal Český Rudolec.

JAROŠOV – KLIKOV 0:0

Hostující celek, který před začátkem soutěže vydatně posiloval, byl během prvního poločasu výrazně aktivnější. Blesk si vytvořil minimálně čtyři tutovky, ovšem jeho střelci se v koncovce trápili. Po obrátce Jarošov přidal a hra se vyrovnala. Rozhodnutí měl na kopačce nakonec domácí veterán Jiří Petrů, ale svůj samostatný únik zakončil střelou mimo tyče.

Rozhodčí: Musil.
ŽK: 3:1.
Diváci: 50.

ST. MĚSTO – STRÁŽ 1:3 (0:1)

V průměrném střetnutí patřil úvod hostům, kteří již ve 2. minutě Šaškem nastřelili tyč a o pět minut později se po zásahu Vostrého dostali do vedení. Po změně stran sice domácí Zelenko trefil tyč a Ferák břevno, ovšem skóre se měnilo až v závěru, kdy Stráž dvěma dalšími góly pojistila své vítězství, na němž už nic nezměnila ani závěrečná branka Voleina.

Branky: 89. Volein – 7. Vostrý, 81. Petr Přílepek, 86. Jan Kozel.
Rozhodčí: Maňhal.
ŽK: 2:1.
Diváci: 60.

STAŇKOV – Č. RUDOLEC 2:0 (1:0)

Hraničář začal utkání velmi dobré úrovně aktivně a také v jeho dalším průběhu byl většinou lepším celkem. O jeho zaslouženém vítězství nad silným protivníkem rozhodl dvěma trefami Josef Fleischman.

Branky: J. Fleischman 2.
Rozhodčí: Hešík – Koudelka, Novotný.
ŽK: 2:4.
ČK: 1:1 (Černoch – Petřík).
Diváci: 70.

ST. HOBZÍ – HORNÍ PĚNA 6:1 (1:1)

Premiérové utkání v okresním přeboru vyšlo domácímu nováčkovi nad očekávání. Po vyrovnané první půli, v níž byli hosté zpočátku nebezpečnější, přišel po hodině hry na hřiště Andruch, který výrazně oživil útočné snahy Starého Hobzí. Na tři góly přihrál, sám jeden vstřelil a nechal zároveň vyniknout i svého spoluhráče Ličku, kterému se podařilo zaznamenat hattrick.

Branky: Lička 3, Krejča, Andruch, Klepáček – Hlaváček.
Rozhodčí: Devera – Varta, Saidl.
ŽK: 2:2.
Diváci: 100.

ST. HLÍNA – HALÁMKY 4:1 (1:0)

Začátek utkání pojala obě mužstva ve vlažnějším tempu a vzruch tak přinesl až úvodní gól Trnky, který dorazil utěšenou střelu Blaszkovského. Rozhodujícím momentem utkání byla 59. minuta, kdy Stará Hlína přidala druhou trefu a od té doby si udržovala převahu. Halámky korigovaly až v poslední minutě.

Branky: Trnka 2, Prokeš, Blaszkovski – Samec.
Rozhodčí: Nejezchleb.
ŽK: 0:2.
Diváci: 60.

ČÍMĚŘ – STUDENÁ 3:0 (1:0)

Číměř měla po celé utkání trvalou převahu a kromě tří gólů si vypracovala ještě řadu dalších velkých příležitostí, při nichž se ovšem vyznamenal hostující gólman. V domácím dresu se poprvé představily dvě posily – brankář Radim Kovář z Kunžaku a záložník Leoš Nácar z Nové Bystřice – a vedly si výborně.

Branky: Záhorka, Kodada, M. Drábik.
Rozhodčí: Švec.
ŽK: 0:1.
ČK: 0:1 (Adamovský).
Diváci: 60.

SUCHDOL B – HRANICE 2:2 (1:1)

Velmi vyrovnané střetnutí skončilo spravedlivou dělbou bodů. První půle přinesla skutečně kvalitní podívanou, po změně stran však úroveň spadla do průměru. Za stavu 1:1 se hranickým fotbalistům podařilo čtyři minuty před koncem získat vedení, ale neudrželi jej, neboť se v posledních vteřinách z trestného kopu trefil Chládek.

Branky: 42. Š. Kubašta, 90. Chládek – 6. Jiří Herzog, 86. Jan Herzog.
Rozhodčí: Janeček.