Jižní Čechy – Fotbalisté Nové Včelnice už se málem radovali z prvenství v I. B třídě skupině D, ale Nová Bystřice jejich korunovaci oddálila otočením výsledku proti Lišovu. K postupu tak včelnickému týmu chybí získat dva body ve zbývajících čtyřech kolech. Pokud tedy v sobotu porazí na svém hřišti Lomnici, bude moci slavit.

25.5.2016

Ilustrační snímek.Foto: Deník/Zdeněk Prager

N. BYSTŘICE – LIŠOV 4:3 (1:3)
Václav Kovanda, trenér Jiskry Nová Bystřice (2. místo): „Diváci viděli atraktivní utkání s dramatickým závěrem. V první půli vládli na hřišti hosté. Nestíhali jsme jejich rychlé kombinační hře, Lišov zaslouženě jasně vedl. My vepředu neudrželi míč, hráli jsme pomalu a téměř bez střelby. Po změně stran to bylo úplně jiné, najednou nás bylo všude plno, u každého míče jsme byli dříve, dařila se nám i střelba, hosté byli pod velkým tlakem. Začali být nervózní, hodně faulovali, diskutovali, málo se věnovali hře. To byla voda na náš mlýn a třemi brankami jsme nakonec výsledek otočili. Pokud vezmu v potaz celý průběh, tak by asi byla spravedlivější remíza, ale díky bojovnosti se štěstí v závěru přiklonilo k nám. Za druhý poločas všem našim hráčům patří poděkování."
Branky: 78., 90+1. (pen.) Frühauf, 27. Jaroš, 51. Bobál – 7. Beneda ml., 21. Werner, 37. J. Kandl. ŽK: 0:3. Rozhodčí: Weidenthalerová – Ondřej, Janák. Diváci: 100.

H. STROPNICE – TŘEBĚTICE 2:3 (2:1)
Jan Koutný, předseda Sokola Třebětice (4.): „První poločas byl z naší strany špatný, naštěstí jsme ho prohráli jenom o gól. Ještě dobrých patnáct minut po přestávce jsme v obraně kupili chyby, ale domácí tým z toho nic nevytěžil. Avšak vyšťavil se a my jsme převzali otěže. Zápas celkově byl pod úrovní I. B třídy, ale body se počítají, takže můžeme být spokojeni aspoň s výsledkem."
Branky: 14. Holej, 39. V. Bašta – 20. (pen.), 80. V. Habr, 73. V. Bastl. ŽK: 2:0. Rozhodčí: Brych – Žurek, Vejčík. Diváci: 80.

Č. VELENICE – SUCHDOL 0:0
Karel Macho, předseda Lokomotivy České Velenice (13.): „Soupeři jsme chtěli oplatit porážku z podzimu, která byla silně ovlivněna rozhodčím. Začátek utkání se nám nepovedl, Suchdol nás dostal pod tlak. Od pohromy nás uchránil ve vynikající formě chytající Tomáš Maroušek, jenž zlikvidoval tři tutové šance. Působili jsme unaveným dojmem, naše hra postrádala myšlenku, nedokázali jsme si přihrát na pár metrů. Za zmínku stojí snad jediná naše možnost, kdy Macho našel přes půl hřiště Kopeckého, ten šel sám na suchdolskou bránu, ale Rácika nepřekonal. V druhé půli se nám hosté přizpůsobili, takže fotbal plakal. Nebylo se nač dívat, z nudy diváky dostaly jen červené karty, které uviděli Mikudim a Štěpánek za vzájemné napadení. Byl to zápas podprůměrné úrovně, remíza je spravedlivá, když nikdo nedokázal vstřelit gól."

Jindřich Jirousek, trenér Sokola Suchdol (7.): „Domácí tým hraje o bytí a nebytí, čemuž odpovídal i průběh, nicméně v úvodních dvaceti minutách jsme si vypracovali několik stoprocentních šancí. Například Březina nebo Špale. Soupeř těžil jenom z dlouhých nakopávaných míčů za obranu a ze standardních situací. V druhém poločasu se obraz hry nijak nezměnil, více příležitostí jsme měli opět my, bohužel ani jediná úspěšně neskončila. Obě mužstva od šedesáté minuty dohrávala v deseti. Chtěli jsme ve vyhrát, ale kvůli neproměňování šancí jsme si odvezli pouze bod."
ČK: 1:1 (56. Mikudim – 56. L. Štěpánek). ŽK: 2:2. Rozhodčí: Studený – Bartůněk, Cigáň. Diváci: 60.

OLEŠNICE – K. ŘEČICE 6:1 (3:1)
Aleš Brunner, trenér Sokola Kardašova Řečice (8.): „Slepili jsme sestavu a asi čtvrthodinu to vypadalo docela dobře. Bohužel brankář Trepka, který nás mnohokrát v průběhu sezóny podržel, měl černý den. Ani Zemanovi to potom v bráně moc nešlo. Výsledek je sice zklamáním, ale i takový je fotbal. Dohráli jsme prakticky v devíti lidech. Musím kluky pochválit, že to nezabalili, chtěli hrát až do konce a ani fotbalově nepropadli."
Branky: 8., 11. Brousek, 23. Kačírek, 46. Buřič, 56. Horelica, 62. Lenk – 14. Madar. ČK: 0:1 (15. Trepka). ŽK: 2:1. Rozhodčí: Křížek – Hladík, Zevl. Diváci: 80.

LOMNICE – D. BUKOVSKO 1:4 (1:2)
Vladimír Vrána, trenér Tatranu Lomnice (3.): „Nemoci a zranění zapříčinily absenci šesti hráčů již před utkáním, při rozcvičce nám odpadl další hráč a v přestávce mezi poločasy odstoupil osmý náš fotbalista, který byl faulován loktem. Sestavu jsme tedy doplnili vesměs mladšími dorostenci. Ti se zrovna vrátili ze svého zápasu, takže si dali další porci minut navíc. I přes tyto handicapy jsme byli lepší, ale naší bolestí je proměňování šancí, což platilo i tentokrát. Naopak hostům do brány spadlo, do čeho kopli."
Branky: 30. Mikuláštík – 27., 40. R. Mach, 59. Chochol, 71. O. Kokeš. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Křížovský – Polák, Brož. Diváci: 70.

N. VČELNICE – BŘILICE 3:1 (2:0)
Libor Holec, asistent trenéra TJ Nová Včelnice (1.): „Věděli jsme, že v případě příznivé konstelace už můžeme rozhodnout o svém postupu, zároveň jsme si však také uvědomovali, že Břilice bojují o záchranu. Hosté sice přijeli pouze v jedenácti, ale dokud jim síly stačily, napadali, bojovali a byli nepříjemní. Naší snahou bylo co nejrychleji vstřelit gól, což se nám povedlo, když Mareš dostal krásnou přihrávku, přehodil si gólmana a zakončil do prázdné branky. Dvě docela velké šance měl i soupeř, ale při nich se vyznamenal Holický. Do přestávky se nám povedlo vedení ještě navýšit. Po sérii rychlých přihrávek na hranici vápna se parádní kličkou uvolnil Blažek a zakončoval levačkou podél brankáře. Po změně stran se nejprve trefili hosté, když jejich střelu tečoval Šlapanský do protipohybu našeho gólmana. My se snažili o rychlé kombinace po zemi a po jedné takové se nám povedlo skórovat potřetí. Míč putoval od Hornatá k Petrášovi, Blažkovu střelu brankář vyrazil a Mareš už neměl se zakončením problém. V sobotu hostíme Lomnici a k vysněnému cíli nám chybí poslední krok."

Roman Kroupa, trenér Slovanu Břilice (10.): „Je to pořád stejné – naše produktivita je tragická. Jen v prvním poločase jsme měli minimálně čtyři gólové příležitosti, z toho jsme šli dvakrát sami na brankáře, ale góly stříleli jen domácí hráči. Na začátku druhé půle se nám konečně povedlo snížit, když pěknou akci z pravé strany zakončil Průcha. Chvíli to pak vypadalo, že bychom mohli pomýšlet i na zisk nějakého bodu, jenže další naše šance jsme nezužitkovali. Domácí poté přidali třetí zásah a tím se gólový účet zastavil. Chci pochválit celé mužstvo za bojovnost, ale pokud promarníme takovéto šance, nejde proti tak kvalitnímu soupeři uspět. Příští týden hostíme Velenice, nad kterými musíme zvítězit."
Branky: 10., 69. Mareš, 38. O. Blažek – 52. Průcha. ŽK: 0:2. Rozhodčí: Svoboda – Ernst, Cigáň. Diváci: 100.

BOROVANY – CHLUM 3:3 (3:1)
Karel Flaška, předseda Jiskry Chlum (12.): „Potvrdilo se, že pokud se sejdeme, jsme konkurenceschopní. První poločas to však ještě neplatilo. Sice jsme se zásluhou Hájka ujali vedení, ale pak jsme nepochopitelně vyklidili pole, domácí nás přehrávali a do konce první půle skóre otočili. Proslov našeho trenéra v šatně zabral a do druhého dějství jsme nastoupili jako vyměnění. Zásluhou dalších dvou Hájkových gólů se nám povedlo vyrovnat a nakonec jsme mohli i vyhrát, ale sudí nám po ruce domácích ve vápně upřel penaltu. Vzhledem k vývoji je však remíza zasloužená a získaný bod je také dobrý. Teď nás čeká doma další klíčový souboj se Stropnicí, který se pokusíme zvládnout."
Branky: 28. Malík, 33. Pilát, 38. Čermák – 3., 53., 83. Hájek. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Polák – Křížovský, Havlíček. Diváci: 50.

Jak nastoupili

N. Bystřice: Tesař (46. Kovanda) – Steklý, Zach, Bobál, Beneš – Dvořák (64. Hudeček), Frühauf, Strejček, M. Feytl – Brus (69. Náprava), Jaroš.
Třebětice: R. Havlík – T. Chvátal, Kelbler (63. V. Novák), Švarc, V. Havlík (77. Dolák) – P. Bastl, V. Habr, V. Bastl, J. Habr – Sevelda (46. J. Chvátal), Zejda.
Č. Velenice: T. Maroušek – T. Zemánek, Srpek, Dvořák, Macho (46. P. Zemánek) – Škácha (46. Koller), Janda, Filip, Sokol – Mikudim, Kopecký (85. Bambule).
Suchdol: M. Rácik – Kříž, A. Arenberger, Dunaj, T. Záruba – J. Heřman (73. Kamiš), Špale, M. Březina, J. Záruba – L. Štěpánek, R. Arenberger (54. F. Rácik).
K. Řečice: Trepka – Nedoma, Madar, V. Janošík, Zeman – Mach (61. J. Vosecký), Bílek, S. Sedláček, Kovář, Markes – Porochoňski.
Lomnice: Cypris – Zákostelecký, Nohava, Štěcha, Čáp (46. Vačkář) – Kaštánek, Řehoř, Dušák, Šálený – Lisko, Mikuláštík.
N. Včelnice: Holický – Berounský (46. M. Hornát), Šlapanský, Holec (70. Podolský), Didek – Petráš, V. Hornát, Tuček, Mareš – Bednář, O. Blažek.
Břilice: T. Skála - Kopecký, Čutka, Flaška, Kučera - Veselý, Kroupa, J. Houdek, Kolář - Redžepi, Průcha.
Chlum: S. Valeš – Řepa, Smetana, Eliáš, Kamenický – J. Flaška, O. Novák (88. T. Bednář), J. Březina (70. Jiří Matoušek) – Hájek, Míka.

25.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
Zbraně z Prachaticka zajištěné Národní centrálou proti organizovanému zločinu z Českých Budějovic.
8

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

V základní škole v Lodhéřově se opět zapojili do projektu 72 hodin.

Lodhéřovští žáčci uklízeli okolí školy

Výstavba lékařského domu v Bystřici se přiblížila

Nová Bystřice – Až 29 milionů korun by mohla stát výstavba lékařského domu na Mírovém náměstí v Nové Bystřici.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.

Pohotovost pro dospělé v Dačicích v sobotu neotevře

Dačice - Tuto sobotu se lidé z Dačicka budou muset obejít bez místní lékařské pohotovosti pro dospělé.