Příčin, proč k tomu došlo, spatřují v Novosedlech hned několik.
„V posledním období se nám nepovedlo vhodně doplnit kádr, což je samozřejmě i otázka finančních možností našeho oddílu. Dalším faktorem byla série dlouhodobých absencí způsobená nejrůznějšími zraněními a také velkou nedisciplinovaností některých hráčů, kteří za své prohřešky vyfasovali dlouhé tresty,“ tvrdí současný předseda klubu Pavel Fryš, jenž v únoru v této funkci vystřídal Jana Kubatu.


Jako příklad uvádí útočníka Milana Melichara, jenž v úvodu minulé sezony v pěti zápasech vstřelil stejný počet gólů, ale pak si až do konce podzimu odpykával disciplinární trest za vyloučení. A na jaře si pro změnu v posledním přípravném duelu přivodil zranění, kvůli němuž do bojů o body ani nezasáhl.


Po neúspěšné sezoně skončil trenér Josef Češka, jehož z vlastních zdrojů nahradili Jiří Nohava a Pavel Nagy.
Ze jmen, která už novosedelský dres nadále oblékat nebudou, je pak možné zmínit Samka, Matouška či Mareše, jimž skončilo hostování, na odchodu z klubu jsou i Pospíšil a gólman Škoda. Otazník visí také nad dalším působením Michala s Podojilem.


I z tohoto výčtu je patrné, že vedení klubu a nový realizační tým budou muset začít budovat mužstvo úplně od základu.
"Je čas vydat se jinou cestou,“ tvrdí Fryš. „Sázet chceme především na místní hráče a mladé fotbalisty z okolí. Naším hlavním úkolem je složit nový kádr a postupně jej stabilizovat,“ přeje si.


Budoucí tým by měl vznikat především kolem matadora Romana Poborského, k němuž by se měli přidat zbývající hráči a nové tváře, které chtějí do klubu přivést.
„O konkrétních jménech je ale zatím ještě předčasné mluvit, vše je v jednání,“ poznamenal funkcionář.


Vzhledem k tomu, že dochází k velké obměně, trenéři už před dvěma týdny zahájili přípravu na nový ročník.
„Jsme asi trochu rarita, ale chceme se co nejlépe připravit a vyzkoušet co nejvíce adeptů,“ tvrdí Fryš.


Pro nadcházející sezonu nebudou mít novosedelští fotbalisté rozhodně žádné přehnané ambice.
„Musíme pracovat na tom, abychom měli dlouhodobější perspektivu. V nové sezoně bychom se rádi pohybovali někde v klidném středu tabulky. O tom, že bychom měli bojovat o špici přeboru nyní skutečně neuvažujeme, to se podle mého může stát až tak v horizontu tří let,“ míní šéf klubu.


Fotbalisté Novosedel se příznivcům v pozměněném složení poprvé představí o nadcházejícím víkendu, kdy na domácí půdě pořádají v pořadí už 14. ročník Memoriálu Milana Čadka a Jiřího Levandovského. Soupeřem jim budou hráči z K. Řečice, Stráže a Břilic.
„Do startu nové sezony v polovině srpna pak máme v plánu odehrát ještě tři přátelské zápasy,“ dodal Fryš.

14. ročník Memoriálu Milana Čadka a Jiřího Levandovského
Kde: Novosedly
Kdy: sobota 16. července
Začátek: 12.30 hodin
Účastníci: Sokol K. Řečice, Sokol Stráž, Slovan Břilice, SK Novosedly