Fotbalová I. A třída: Poslední Suchdol vybojoval bod, stejně se vedlo i druhým Dačicím.

BRANICE – DAČICE 0:0

Petr Musil, vedoucí mužstva Centropenu Dačice (2. místo): „Začali jsme dobře, byli aktivnější a měli více ze hry, ale přes úpornou branickou defenzivu se nám, bohužel, nepodařilo proměnit žádnou z vypracovaných příležitostí. Postupem času se zákonitě ke slovu dostali i domácí, kteří ještě více přidali na agresivitě. Ovšem byli jsme to my, kdo se mohl dostat do vedení. Grün se řítil sám na branku, ale nezakončil dobře. Ve druhém poločase měly Branice mírně navrch, což vyplývalo zejména z jejich vítězných osobních soubojů. Za konečnou remízu jsme nakonec rádi. V 83. minutě totiž gólman Tomáš Ferdan zlikvidoval penaltu a o chvíli později byl za další faul vyloučený Miroslav Ferdan. I proto jsme se už jen soustředili na ubránění remízy, což se nám nakonec podařilo. S bodem jsme spokojeni, s předvedenou hrou méně.“

J. HRADEC – NOVOSEDLY 4:2 (2:1)

Vladimír Bervid, trenér Slovanu J. Hradec (5.): „Hostům jde o vše, a tak u nás hráli na vítězství. My se zpočátku dopouštěli chyb vzadu a nebyli jsme ani dostatečně efektivní směrem dopředu, což vyústilo ve vedoucí gól Novosedel, který ovšem padl z jasného ofsajdu. Když dostane hráč přihrávku na brankovou čáru, z ní dál gól a naši hráči stojí na malém vápně, postavení mimo hru to prostě musí být. Ale jsme lidé omylní. Kluci se ovšem zvedli a ještě do poločasu bombou Vojty Moudrého a chytrou střelou Šenkýře skóre otočili. Na začátku druhého poločasu brankář Drábik čistě vypíchl míč útočníkovi hostů, ovšem kopala se penalta – 2:2. Ale jsme lidé omylní. Naši hráči však šli nadále za třemi body a vytvořili si tlak. V 87. minutě se konečně kopala penalta i proti Novosedlům. Musela, byla totiž jasná. A Opelka nezaváhal. V 90. minutě pak pečetil Šenkýř zasloužené vítězství morálky, psychické odolnosti a fyzické připravenosti nad dobrým soupeřem.“

Václav Ludvík, trenér SK Novosedly (12.): „Úvodních třicet minut přineslo vyrovnaný fotbal. Domácí udělali dvě chyby, z nichž jsme jednu potrestali vedoucím gólem. Po špatné komunikaci v zadních řadách jsme ale soupeři na konci poločasu dovolili skóre obrátit. Hned na začátku druhé půle jsme sice z penalty srovnali, ale pak už byl Slovan lepší. Postupně jsme se chtěli soustředit na to, abychom uhráli aspoň bod, ovšem nepodařilo se to. Přestože náš výkon nebyl špatný, nadále nás srážejí individuální chyby, kdy si jednotlivci neplní úkoly tak, jak by měli. Chtěl bych vyzdvihnout vystoupení našeho gólmana z nouze Štěrby, který nás při zranění všech tří brankářů několikrát podržel. Ještě po zápase jsme měli sezení s hráči, kde jsme si vzájemně vyříkávali některé věci. Uvidíme, jak se nám povede za týden.“

LOKO ČB – SUCHDOL 1:1 (1:1)

Rostislav Kuchyňka, trenér Sokola Suchdol (14.): „Cestovali jsme pouze s torzem kádru, ale na českobudějovické Lokomotivě jsme potvrdili, že se nám proti tomuto soupeři poměrně daří. Od počátku jsme častěji drželi míč na svých kopačkách a tlačili se do útoku. Bohužel nás přibrzdilo další zranění, které tentokrát potkalo Březinu a od 25. minuty musel na hřiště mladý Horák. Je to už desátý hráč mimo hru a šestý z podzimní základní sestavy. Přesto jsme se dokázali ujmout vedení, když se ve 32. minutě trefil Rácik. Za čtyři minuty však domácí z ofsajdové pozice vyrovnali. Druhá půle byla hlavně o vůli i bojovnosti a bod se nám nakonec podařilo urvat. Musíme jej však potvrdit v dalším domácím duelu proti vedoucímu Sezimovu Ústí, i když to bude nesmírně těžké. Hlavně abychom se dali aspoň trochu dohromady zdravotně. Naskočit už by snad mohli Gorný, Jiří Štěpánek či Čáp.“