Házenkářky J. Hradce v sobotu čeká pohárová odveta s tureckým Izmirem (18 hodin).

V zahajovacím duelu totiž na palubovce soupeře prohrály 24:27, což je před rozhodujícím duelem slušná výchozí pozice.

„Určitě nejsme bez šancí. Duel v Izmiru nás však stal hodně fyzických sil a ty nám nepřidala ani středeční interligová předehrávka se silnou Bratislavou. Na takový zápasový rytmus nejsme zvyklí a upřímně ani připravení, takže vše bude o bojovnosti a vůli. Navíc nás pořád trápí zranění,“ posteskl si trenér Házené J. Hradec René Kumpán. „Přesto věřím v sílu domácího prostředí.“

V Turecku se Jihočeškám povedlo odehrát dobré utkání, přestože v úvodu nezachytily nástup Izmiru a inkasovaly několik laciných branek. Ve druhé půli zase tým promarnil množství vyložených šancí, čímž se zřejmě připravil o ještě lepší výsledek.

V Izmiru hrála prim 26letá Iskenderoglu, která se před sezonou vrátila z angažmá v německém Norimberku.

„Podle očekávání byla jejich vůdčí postavou, dokázala zahrát na kterékoliv spojce a vstřelila nám deset gólů. Uhlídat ji bude jednou z hlavních priorit na cestě za úspěchem. Celkově předváděl Izmir agresivní házenou, za což byl také po právu vylučován. Myslím, že když se nám podaří pohlídat jejich přechod do rychlého útoku, máme naději. V postupném útoku se již soupeř tolik neprosazoval,“ všiml si zkušený kouč.

Premiéra

Účastí v evropských pohárech se doposud žádný kolektivní sport v Jindřichově Hradci pochlubit nemůže. U Vajgaru bude mít premiéru, což by mělo vybídnout příznivce, aby házenkářky v této mezinárodní konfrontaci přišli podpořit. Zvlášť, když nejsou jejich vyhlídky na postup jen v teoretické rovině.

Klub navíc do poháru vynaložil nemalé prostředky, které výrazně zasáhly do jeho rozpočtu. A odměnou za to jsou „pouze“ mezinárodní zkušenosti a reprezentace klubu i města. Házenkářské poháry totiž nejsou nikterak lukrativní, kluby od mezinárodní federace dostávají určité finance až při postupu do finále.