Ve fotbalové divizi se tentokrát jihočeským týmům nedařilo. Tábor prohrál doma, Třeboň i Ústí venku.

TÁBOR – BOHEMIANS B 0:1 (0:1)

Svou střeleckou nemohoucností se Táborští připravili o cenné tři body. Už ve 2. min. inkasovali po špatné rozehrávce. Soupeři podklouzli oba stopěři, kteří mu stáli v cestě a z hranice šestnáctky prostřelil brankáře. To byla jedniá střela Pražanů mezi tyče. Cucz z malého vápna poté na druhé stranětrefil břevno, Komárek tyč. Brankář Havránek sice neustále vyrážel jednu střelu za druhou, ale nedůslední domácí se k dorážkám nedostali. Ve druhém poločase se hosté nedostali přes polovinu hřiště, ale střelecká nemohoucnost Tábora pokračovala.

ŽK: 1:2, 250 diváků. Tábor: Ramovič – Fořt, Kalášek, Hunal, Pěknic (60. Nekvinda) – Nohava, Kučera, Stožek, Komárek – Cucz (75. Král), Kučera Mir. (kli)

VOTICE – STRAKONICE 0:2 (0:2)

Hosté začali zápas aktivněji a tlačili se před branku Votic, ale střelu Káníka kryl brankář Mašín a hlavička Benedikta v záklonu zamířila vedle domácí branky. Votičtí zahrozili centrem Knoblocha a zakončením Svátka vedle. V 17. minutě se již aktivnější hosté prosadili, když bývalý ligový hráč Českých Budějovic Vozábal dorazil do sítě míč vyboxovaný Mašínem. Domácí branka nevyburcovala, naopak ještě více dostala na dno. Hosté lépe kombinovali, první střelu ještě Mašín vyrazil, ale v 37. minutě již nestačil na ránu osamoceného Mrkvičky – 0:2. V závěru poločasu mohli domácí zkorigovat, ale trestný kop Knoblocha vyboxoval brankář Kučera, na druhé straně měl Mašín štěstí, když ho míč po centru a zakončení trefil do prsou.
Po přestávce se Votičtí trochu probudili z letargie a byli blízko snížení, když po přihrávce Lizáka přehodil Walter brankáře, kterého však zastoupil na brankové čáře obránce. Ani dvojí střídání nepřineslo domácím patřičný efekt a jen Knobloch střílel z úhlu vedle. Zmar Votic zakončil Horváth, když z trestného kopu přestřelil i ochrannou síť.

Branky: 17. Vozábal, 37. Mrkvička. Rozhodčí: Langer. ŽK: Svátek, Horváth – Šimánek, Endl. Strakonice:

BENEŠOV – S. ÚSTÍ 2:1 (2:0)

Jihočeši měli v utkání navrch, ale v prvním poločase si nechali dát lehké branky a to rozhodlo. 45 minut téměř nepustili soupeře přes půlku. Ve 4. minutě přišla první gólová šance Kvasničky, který se ocitl sám před brankářem Benešova, ale v souboji jeden na jednoho neuspěl. V 6. min. domácí měli také šanci, balon směřoval do pravé strany hřiště, odtud centr letěl na volného Turka, který si zpracoval v pokutovém území míč na prsa a nikým neatakován v poklidu srovnal. V 15. min. přišla podobná situace. Centrovaný balon gólman hostí vyrazil, dorážka Turka, opět nepokrytého, znamenala vedení domácíh 2:0. Ústí se dočkalo až v 55. minutě, kdy se prosadil střídající Vukadinovič. Dostal přihrávku, obešel tři hráče Benešova, problém mu nedělal ani bránkář – 2:1. I když si Jihočeši vypracovali značný tlak, do konce zápasu už se neprosadili.

ŽK: 2:3, 120 diváků, Sez. Ústí: Šimon – Macháček, Martínek, Hric, Jelen, Lalik, Předota Vesecký (45. Vukadinovič), Kvasnička – Nenička (76. Holub) Fischer (82. Kaše). (ška)

DOMAŽLICE – TŘEBOŇ 4:2 (2:2)

Po většinu prvního poločasu byli domácí o něco aktivnější, ale branky se dočkali už ve 2. minutě. Hostující Malý fauloval těsně před pokutovým územím pronikajícího Leitla, míč si metr za šestnáctkou postavil Mužík a technickou střelou, která se otřela o spodní stranu břevna Skálovy branky, otevřel skóre – 1:0. V 8. minutě mířil na druhé straně ze střední vzdálenosti nad Freiovu branku Sláma. Domácí, ukolébáni bleskovým vedením trochu zapomněli na defenzívu a Tesař musel v poslední chvíli odvracet centr Vokatého. Udeřilo přesně po čtvrthodině hry, kdy hostující Leština našel nabíhajícího Vokatého, který se ocitl sám proti Freiovi a ze 14 metrů srovnal na 1:1. Přišla 23. minuta, kdy po levé straně pronikl rychlonohý Sláma, obešel dva domácí hráče, odcentroval a Houdek ve skluzu z malého vápna poslal hosty do vedení – 1:2. Po chvilkovém výpadku se domácí opět chopili iniciativy, ale po Mužíkově tr. kopu mířil hlavou Braun nad třeboňskou branku. O chvilku později se dostal odražený míč k volnému Leitlovi, který z 22 metrů vystřelil, míč se otřel o jednoho z hostů, změnil směr a Skála byl bezmocný – 2:2.

Úvod druhé půle patřil hostům, ale s hlavičkou Leštiny si poradil brankář Frei stejně jako na druhé straně s technickou střelou a tr. kopem Mužíka Skála. Uběhla přesně hodina zápasu, když rozehrál domácí Mužík tr. kop zleva ze 23 metrů, k míči se dostal nehlídaný Tesař a hlavou ze 7 metrů poslal domácí do vedení – 3:2. Na druhé straně pak o chvíli později Tesař v poslední chvíli zastavil průnik třeboňského Slámy. O pět minut později našel domažlický Leitl volného Mužíka, ten se uvolnil a poslal míč před branku soupeře, kde jej nabíhající Braun volejem z 8 metrů poslal za bezmocného Skálu – 4:2. V závěru zápasu už si domácí s přehledem náskok pohlídali a za zmínku stojí jen zbytečný brutální faul na Leitla u postranní čáry, po němž šel v 81. minutě do sprchy hostující Sláma, Mužíkova střela z 18 metrů těsně nad Skálovu branku a neuznaný gól Maška, pro faul na brankáře.

Branky: 2. Mužík, 35. Leitl, 60. Tesař, 75. Braun – 14. Vokatý, 22. Houdek. Rozhodčí: Hrubeš – Dobrý, Janoch. ŽK: 0:1, ČK: 0:1 (81. Sláma).
Diváků: 320. Třeboň: Jakub Skála – Bláha, Malý, Peterek, Sláma – Vokatý (69. Příhoda), Šafránek (32. Maxa), Houdek, Procházka – Leština, Janoušek.