Hráčky kaplického Spartaku zavítaly k Vajgaru na půdu jindřichohradeckého Slovanu – a tabulkové postavení favorizovalo právě hostující fotbalistky.

J. Hradec – Kaplice 0:4 (0:1)

Hostující hráčky také od začátku střetnutí měly míč častěji na kopačkách. První vážnější šanci si pak připravily v 9. minutě, kdy Praizlerová našla na pravé straně rozběhnutou Matouškovou, ta mířila na bližší tyč, ale Adamcová její pokus vyrazila na rohový kop. Následoval centr od rohového praporku v podání Matouškové a Bartoníčková ve velmi slibné pozici hlavičkovala mimo.

Bezbrankový stav se mohl změnit v 13. minutě, kdy přišel další roh hostů. Po centru Matouškové se za vápnem dostala k odraženému míči Tošilová, jejíž povedená křížná střela však skončila jen na břevně domácí svatyně. K odraženému balónu se dostala Vocedálková, ale z dorážky bránu Hradce přestřelila.

Hradecké fotbalistky se příliš často k ohrožení kaplické brankářky nedostávaly. Až v 18. minutě měly výhodu přímého kopu, na bránu vyslala střelu kapitánka Lehejčková, ale Klomfarová míč bez větších obtíží lapila.

Za dvě minuty se už skóre pohnulo a do vedení šly zaslouženě hostující hráčky. Bartoníčková posunula balón do pravé strany Matouškové, ta měla dostatek času poslat před branku přesný centr a hlavičkující Helena Praizlerová umístila balón k levé tyči – 0:1.

Nedlouho poté mohly Kapličandy své vedení navýšit. Po trestném kopu z levé strany Vaňková hradbu těl před sebou nepropálila, míč se odrazil do vyložené šance k Bartoníčkové, ta však mířila nad břevno.

V dalším průběhu prvního poločasu hostující fotbalistky kontrolovaly vývoj hry a bez větších problémů hájily jednobrankové vedení. To ještě mohla v 38. minutě navýšit po rohu hlavičkující Vaňková, míč však mezi hradecké tyče nenasměrovala.

V úvodu druhého dějství si na vápně domácích našla prostor ke střele Praizlerová, ale přízemní střela minula pravou tyč.

Druhý gól nepřicházel a hradecké fotbalistky vycítily šanci na bodový zisk. V 51. minutě na poslední chvíli před rychlonohou Tlachnovou zasáhla vybíhající brankářka Klomfarová. O několik minut později pak po rohovém kopu nastal před kaplickou svatyní nefalšovaný závar, ale naštěstí pro Kaplici se z něj nic zásadního neurodilo.

Bylo to však dostatečné varování pro Kapličandy, které se poté vrátily ke hře z první půle. Po hodině hry a centru Vocedálkové nastal závar i před domácí svatyní, skóre však zůstávalo neměnné.

O chvíli později z pravé strany pronikla až před brankářku Matoušková, vyprášila však jen rukavice brankářky Adamcové.

V 66. minutě konečně hostující hráčky vstřelily uklidňující druhý gól. Po rohovém kopu Matouškové propadl balón k nepokryté Dagmar Vaňkové, která napálila míč do sítě – 0:2.

Bylo rozhodnuto. Zápas už se pak jen dohrával a minuty pozvolna plynuly. V závěrečné desetiminutovce se pak kaplickým fotbalistkám podařilo ještě dvěma zásahy zasloužené vítězství zvýraznit.

V 82. minutě Petříková přihrávkou z levé strany našla ve vápně Markétu Bartoníčkovou, po jejíž nepříliš prudké střele proskotačil míč až k pravé tyči – 0:3.

Krátce před koncem pak z vápna napřáhla k ráně stejná hráčka, míč skončil na břevně, k odraženému balónu se dostala Monika Pálková, která měla dostatek času a prostoru míč poslat za záda brankářky Adamcové a svým desátým gólem v sezoně pečetila výhru hostujícího Spartaku – 0:4.

Fakta – branky: 20. Praizlerová, 66. Vaňková, 82. Bartoníčková, 89. Pálková, bez karet, rozhodčí Seidl, 20 diváků.

Sestavy – J. Hradec: Adamcová – Dušková, Lehejčková, Šlapanská, Peckertová, Sivá, Lapková, Hronová, Tlachnová, Plucarová, střídaly: Kučerová, Kocoňová, Florianová, Kaplice: Klomfarová – K. Jedličková, Vávrová, Vaňková, Vocedálková, Matoušková, Praizlerová, Bartoníčková, Tošilová, Petříková, Pálková, střídala: Suchanová.

Libor Granec