Šest sobot, pět nedělí, přesněji od zítřka do 8. března. Takhle dlouho se bude hrát zimní fotbalový turnaj s názvem „E.ON Český pohár OFS J. Hradec 2013/2014".

Soutěž, jež se pomalu stává tradicí, se uskuteční již potřetí. Letos se jí zúčastní desítka mužstev z jindřichohradeckého okresu, přičemž v základní části budou v permanenci hřiště s umělou trávou ve Staré Hlíně a Na Piketě v Jindřichově Hradci.

Do čtyřčlenného finálového turnaje, který se o druhé březnové sobotě uskuteční ve S. Hlíně, postoupí z kvalifikačních skupin vždy dva nejúspěšnější celky.

Základní skupina A
Hrát se v obou kvalifikačních skupinách bude systémem každý s každým, což znamená, že k vidění bude dohromady v obou základních bojích 20 plnohodnotných duelů hraných klasicky na 2x45 minut hrubého času. Při nerozhodném výsledku přijde na řadu rovnou exekuce penalt, takže každé utkání bude mít vítěze. Bodování bude hokejové, to je 3 body pro vítěze v normální hrací době, 2 body pro vítěze po penaltách, 1 bod pro poraženého po pokutových kopech, 0 bodů pro poraženého po 90 minutách.

Všech 10 zápasů skupiny A se odehraje na umělém trávníku ve Staré Hlíně. Jejími účastníky jsou SK Rapšach, TJ Rapid Lásenice (oba Okresní soutěž, skupina A), TJ Kunžak (OS, skupina B), TJ Sokol Stráž nad Nežárkou a domácí FK S. Hlína (oba XSTM Power Drink Okresní přebor).

Základní skupina B
„Tahle skupina byla původně šestičlenná, ale přihlášený Jarošov se odhlásil," ozřejmil situaci ohledně komplikací s rozlosováním sekretář Výkonného výboru Okresního fotbalového svazu J. Hradec Jindřich Švec.
Zápasy v „béčku" se budou hrát na UMT jindřichohradecké Pikety, kde se uskutečnily kvalifikační mače již při loňském II. ročníku, který nakonec vyhrál Sokol Suchdol nad Lužnicí B. Ten tentokrát mezi přihlášenými mužstvy chybí. Dokonce z loňských účastníků finálového turnaje je na startu pouze Jiskra Strmilov, jež obhajuje bronzovou pozici z roku 2013. Ve skupině B je spolu se Strmilovem ještě SK Horní Žďár, TJ Studená (všichni OP), Sokol Český Rudolec a SK Popelín 1932 (oba OS, B).

Vítěz do Poháru FAČR
Mužstvo, které uspěje ve finálové části, získá „Český pohár 2014" věnovaný sponzorem. Zároveň bude mít právo postupu do jihočeského krajského kola „Pohár F AČR". Mediálním partnerem soutěže je Jindřichohradecký deník, takže se můžete těšit na pravidelné zpravodajství z jednotlivých kol III. ročníku. Zajímavostí propozic je, že týmy nemusí v zápasech turnaje nastoupit pouze se svými kmenovými hráči, ale mohou použít a zkoušet i fotbalisty odjinud. Do duelů může tým nasadit vždy maximálně tři takové hostující hráče.

Ohlasy před začátkem
Jan Pytel (Rapšach – jednatel): „Zimní E.ON Cup bereme jako dobrou přípravu pro sezónu. Každý zápas s kvalitním soupeřem je velmi cenný a poučný. Ambice vysoké nejsou. Víme, nač máme a každý vstřelený gól a povedená akce bude pro náš tým vzpruhou do budoucna. Všichni vědí, jak to chodí s tréninky v nejnižších soutěžích, účastní se jich lidí málo, ovšem na zápas by se většina dostavit mohla.
O zapůjčování  hráčů jsme neuvažovali, kdybychom nevěřili ve vlastní zdroje, tak se do turnaje vůbec nepřihlásíme. Tací hráči nám v regulérní soutěži nepomohou. Děkuji tímto soupeřům a vedení svazu, že nám vyšli vstříc s přehozením termínů utkání,  i když byl turnaj již rozlosován. Což ovšem neznamená, že jim rapšašskou kůži dáme lacino. Na zápasy se těšíme."

Zbyněk Bártů (Č. Rudolec – trenér): „Tento turnaj hrajeme již třetím rokem a máme z něj dobrý pocit. Bereme ho jako přípravu na jarní část fotbalové soutěže a k sehrání hráčů, a sice těch, kteří jsou naši a hostují jinde, tak i hráčů, kteří mají zájem za nás hrát. Na soupisce pro turnaj máme pět fotbalistů z jiných klubů, o nichž platí to, co jsem již uvedl. Jsou to jmenovitě Jindřich Zamazal, Vojtěch Tesař, Jan Vorláb, Karel Ježek a Pavel Kopečný."

Rudolf Jon (Lásenice – hráč): „Do poháru nevstupujeme s žádnými přehnanými cíli, pro nás je to hlavně výborná možnost přípravy na jarní část sezóny. Naše soupiska se oproti podzimu příliš nezměnila, jedinou zato podstatnou změnou je, že nás po půlročním úspěšném  hostování z FK J. Hradec 1910 opustil Filip Grošek. Naopak se nám podařilo získat pro jaro staronového hráče Tibora Pivka,  který by měl být náhradou do naší ofenzívy po Filipově odchodu. Pro samotný zimní turnaj jsme se po loňské dobré zkušenosti opět domluvili na hostování Jiřího Heřmánka a Petra Písaře z Plavska a Josefa Pavouka z Lodhéřova. Prioritou však je, aby hráli především naši kmenoví hráči."

Vlastimil Šicner (Stráž – předseda): „Naše mužstvo mužů je tradičním účastníkem zimních turnajů na umělé trávě, které dáváme přednost před halou či futsalem. V zimním E.ON ČP jsme doposud startovali ve všech uplynulých ročnících, jedná se o kvalitní herní přípravu před zahájením jarní části. Hrajícím trenérem mužstva mužů je stále Vlastimil Čurda, který bude mít kromě kmenových k dispozici i hostující hráče, jimiž jsou brankář Radim Kovář z Kunžaku, Jan Kollár, Aleš Irschik a dorostenec Jakub Maxa z jindřichohradeckého FK J. Hradec 1910, Martin Vodička z K. Řečice, Jaroslav Šmíd z Plavska a Jan Šimánek ze Sokola J. Hradec. Herní příležitost dostanou i vlastní dorostenci Ondřej Říha a Pavel Tomášek."

Roman Pišný