O postup zřejmě svedou boj Jarošov, Č. Rudolec a Č. Velenice. Přidá se někdo?

Dá se v ní očekávat především velmi napínavý souboj o jediné postupové místo do krajské I. B třídy. Račte vstoupit, opona se právě zvedá!

Na vedoucí příčce sice přezimovala rezerva Suchdola, ale podle našich informací nebude s největší pravděpodobností na postup reflektovat, čímž ovšem nevzdává boj o zisk přebornického titulu.

Na vyšší třídu si tak brousí zuby především další týmy z čela tabulky. Svými ambicemi na okamžitý návrat zpět se vůbec netají českovelenická Lokomotiva, která se po několika desetiletích vloni z I. B třídy poroučela. Musí se ale na úvod jara vypořádat s absencí dvou distancovaných velkých opor Bittengela s Mikudimem.

Postupu by se rozhodně nebránili ani v Českém Rudolci. Do jara vstoupí se shodným kádrem, pouze ze Slavonic ohlásil návrat gólman Havlík.
„O našich ambicích zřejmě hodně napoví hned úvodní dvě jarní kola, kdy hrajeme v Suchdole a hostíme Jarošov,“ domnívá se organizační pracovník klubu Petr Měrtl.

Jarošovský Sokol je v otázce útoku na I. B třídu přece jen opatrnější. „Jaro absolvujeme beze změn v kádru, jen nás nyní trápí zranění několika opor. Šanci proto dostanou mladíci a uvidíme, jak se s tím popasují. Každopádně nechceme vyklízet pozice na čele, abychom případně v závěru soutěže mohli do postupových bojů zasáhnout,“ tvrdí předseda jarošovských fotbalistů Václav Tůma.

Jako „černý kůň“ přeboru se mohou jevit hráči Deštné. Pátý celek tabulky působí poměrně nenápadně, ale pravidelně sbírá důležité body a dokáže porážet favority.

Silný střed tabulky tvoří Halámky, S. Město, Hranice, S. Hlína i H. Pěna, kde však řeší problém na důležitém brankářském postu.
Na konci tabulky se zdá být mnohem jasněji. Pouhé tři body Kunžaku a Staňkova dávají tušit, že oba týmy by v soutěži mohl udržet pouze zázrak. A to navíc Staňkov jediné vítězství zaznamenal u zeleného stolu, když Starou Hlínu porazil kontumačně.

Nahnáno ze sestupových starostí mají ale zatím také ve Stráži a v Číměři. Což je rozhodně překvapení, neboť oba soubory v předcházejících sezonách bojovaly o příčky na čele tabulky. Záležet v jejich případě může také na tom, kolik týmů z Jindřichohradecka nakonec opustí I. B třídu.

program 15. kola:

Hranice – Deštná (so 15.30),

Kunžak B – Halámky (ne 15),

St. Město – Č. Velenice (so 16.30),

Staňkov – H. Pěna (so 16.30),

Stráž – St. Hlína (ne 16),

Jarošov – Číměř (so 16.30),

Suchdol B – Č. Rudolec (ne 16.30).