Brno o jeho služby podle informací Deníku Rovnost hodně stojí. „Asi před třemi týdny mě kontaktovalo, už jsme se na něčem předběžně domluvili a taky bych se rád vrátil. Ale víc o tom nemůžu mluvit. Ještě uvidíme, jak se všechno vyvrbí,“ sdělil Rovnosti.

Případný přesun odchovance třebíčského fotbalu do druholigové Zbrojovky závisí na jednáních s Č. Budějovicemi, kde mu v létě po třech a půl letech vypršela smlouva. „Jihočeši však za něj požadují odstupné,” píše autor zmíněného článku v Rovnosti.

Proto Mezlík nezakotvil na jihu Moravy už před sezonou, i když se v Brně chvíli připravoval. „Klub se nedohodl s Budějovicemi na odstupném, tak to padlo. Měl jsem i nabídky z ligy, kterou jsem chtěl dál hrát, jenže nikdo nebyl schopný jihočeské požadavky zaplatit. Přijde mi to jako omezování osobní svobody fotbalistů. Když přece hráči skončí smlouva, proč za něj má ještě někdo bývalému zaměstnavateli platit? V zahraničí nic takového není,“ nechápe české řády Mezlík.

Jinak celou věc vidí na jihu Čech. „My v zimě nabídli Mezlíkovi prodloužení smlouvy za odpovídajících podmínek, on ale odmítl,” vysvětluje generální manažer Dynama Jiří Kotrba, dle něhož Mezlík tudíž je volný hráč a může jít, kam chce. „Do zahraničí zcela zadarmo, v Česku poté, co nový klub uhradí odstupné, jehož výši určují svazové normy,” krčí Kotrba rameny.

Ta částka podle něj není nijak horentní. „Její výši určují řády a my nic víc nežádáme,” uzavírá Jiří Kotrba.

Mezlík pro Rovnost uvedl, že měl o podmínkách smlouvy, kterou mu Dynamo předložilo, jiné představy než klub, takže na jaře ztratil místo v sestavě. „Mrzí mě to, je možné, že dnes bych se zachoval jinak,“ připustil ofenzivní halv, který v lize nastoupil naposled v polovině května právě v Brně.

Na podzim zůstal bez angažmá, v říjnu podstoupil artroskopii poraněného kotníku. Když se dohodne v Brně, zapojí se v lednu do přípravy čtrnáctého celku II. ligy. „Brno u mě pořád figuruje na prvním místě. Mrzí mě, že spadlo z ligy. Když se domluvíme, rád mu pomůžu k návratu zpátky. Čím dřív budu mít jasno, tím lépe,“ hlásil fotbalista se 153 starty a 10 góly v první lize.

Ani finanční potíže Zbrojovky, která nepopírá dluhy na výplatách hráčů i trenérů, ho neodrazují. „Nějaké problémy jsou, ale představitelé klubu mi řekli, že to bude brzy dořešené a od nového roku se Zbrojovka nastartuje správným směrem,“ dodal Mezlík.