Jižní Čechy – Patnáctým kolem o víkendu skončila první půlka Fincentrum krajského přeboru fotbalistů.

Ilustrační foto.Foto: Deník

Fotbalisté z města vzduchotechniky mají tříbodový náskok na Čížovou, třetí je Krumlov.

V čele tabulky je trojblok Milevsko, Čížová a Č. Krumlov, který si do odvet přenáší slibný náskok před pronásledovatel.

Písek B – Chýnov 4:0 (1:0)

Písecké béčko podruhé za sebou vstřelilo čtyři góly, tentokráte předposlednímu Chýnovu. Trefili se všichni tři útočníci, kteří se podívali na hřiště. Skóre otevřel ve 24. min. po zaváhání chýnovských zadáků Voráček – 1:0. Na dvoubrankový rozdíl zvyšoval v 58. min. Čižikov a deset minut před koncem určil propastný rozdíl ve skóre znovu Voráček – 3:0. Píseckého útočníka následně vystřídal Hála, kterému stačilo pouhých osm minut pobytu na hrací ploše, aby v 89. min. uzavřel gólový účet na konečných 4:0. A to Chýnovské ještě čekala téměř šedesát kilometrů dlouhá pouť domů…

Branky: 24. a 80. Voráček, 58. Čižikov, 89. Hála. ŽK 1:1, rozhodčí Peterka, 40 diváků. (ms)

Roudné – J. Hradec 1:2 (1:0)

Hosté během prvních deseti minut trefili dvakrát břevno, další Frühaufovu ránu pak gólman Kerl s obtížemi zlikvidoval a ve 20. min. za něho na brankové čáře zaskočil mladý stoper Kössl. Chaoticky hrající Malšané byli v té době na ručník. Přesto se ale do zápasu dostali, když se po střele Trněného a skluzu Fedorkiva šli ve 37. min. do vedení – 1:0. Po změně stran o něj ale po chybách svých nejzkušenějších hráčů přišli. Nejprve po hodině hry Frühauf střelou z dálky zaskočil Kerla a o šest minut později po chybě Šolce otočil skóre Kučera. Domácí se pak už na nic nezmohli. Naopak v nastavení mohli inkasovat potřetí: gólman Kerl šel na poslední roh, a soupeř běžel z půlky sám na opuštěnou bránu. Rychlík Trněný ale ještě stačil útočníka hostí přesprintovat a míč mu vypíchnout.

Branky: 37. Fedorkiv – 61. Frühauf, 67. Kučera. ŽK 2:2, 80 diváků, rozhodčí Hanzal. (zz)

Lažiště – Čížová 0:1 (0:0)

Další ze smolných zápasů odehráli na domácí půdě fotbalisté Lažiště. V sobotu se proti Čížové do dobrých brankových příležitostí dostali Hrbek a Chvosta, ale hostujícího gólmana Ramse překonat nedokázali. Hosté naopak pěknou střelou z 20 metrů ohrozili domácího gólmana Vlka, avšak ten dobrým zákrokem střelu zlikvidoval. Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný fotbal, obě mužstva si vytvořila několik brankových příležitostí, z nichž se hosté v 79. min. po hlavičce Rybáka ujali vedení – 0:1. Domácí Hrbek v závěru ještě nastřelil břevno, ale na vyrovnání již domácí nedokázali své síly zmobilizovat.

Branka: 79. Rybák. ŽK 7:3, rozhodčí Vítek, 65 diváků. (zh)

Veselí – Milevsko 0:3 (0:2)

Domácí začali proti favoritovi bez respektu a již ve 3. min. měl velkou příležitost Jiří Lukáš, ale v dobré pozici hostujícího brankáře nepřehodil. Naopak Milevsko zásluhou hlavičky Sokolta svou první příležitost v 9. min. využilo – 0:1. O dvě minuty později po průniku Frejlacha v tísni Hájek minul hostující branku. Milevský hrající trenér Sokolt byl i nadále při chuti. Ve 32. min. opět hlavou orazítkoval tyč domácí brány a ve 38. min. po jeho pěkné přihrávce Málek upravil již na 0:2. Druhý poločas se odehrával převážně mezi oběma šestnáctkami. Domácí se snažili ještě něco s výsledkem udělat, hosté je ale do vyložených šancí nepouštěli, naopak podnikali nebezpečné protiútoky. Z jednoho z nich v 82. min. upravil na konečných 0:3 svou druhou brankou Sokolt.

Branky: 9. a 82. Sokolt, 38. Málek. ŽK 2:2, 80 diváků, rozhodčí Sebera st. (hav)

Čkyně – Dražice 1:2 (0:2)

Hrál se bojovný fotbal podprůměrné úrovně. Domácí jednoznačně prospali celý první poločas, který byl jejich nejhorším poločasem za celý podzim. Již ve 3. min. nedostatečně odhlavičkoval v domácím vápně Ketzer, míč se dostal přesně na nohu Peclinovského, jenž střelou přesně k tyči otevřel skóre - 0:1. Ve 36. min. domácí obránce Sváta nechtěně vyslal do brejku dražického Veselého, který obešel i bezmocného gólmana Hoška a uklidil míč do prázdné brány – 0:2. Domácí začali hrát až ve druhém poločase, ale na víc než jeden gól to nestačilo. V 77. min. proměnil penaltu za faul Voneše na Fleischmanna domácí kanonýr Kuneš - 1:2. V nervózním závěru si hosté již výhru pohlídali, a odvezli si tak ze Čkyně všechny tři body.
Branky: 77. Kuneš (11) – 3. Peclinovský, 36. Veselý. ŽK 4:1, rozhodčí Chvála, 50 diváků. (uhl)

Týn – Hluboká 1:1 (1:0)

V Týně se hrál vyrovnaný fotbal. Do vedení se dostali domácí v 17. min., kdy po špatném odkopu hostujícího gólmana Brašničky se k míči dostal Vařil a otevřel skóre – 1:0. Tentýž hráč mohl přidat další gól ve 35. min., ale z malého vápna přehodil hlavou i bránu. Ve 47. min. mohl vyrovnat Horejš, avšak hlavou taktéž přestřelil. Domácí Olympia si vytvořila několik slibných šancí na zvýšení náskoku, ale Hlubočtí vždy na poslední chvíli zachránili. Potvrdilo se známé pravidlo nedáš dostaneš, když se po jediné hrubce domácí obrany dostal k míči Horejš, jenž s pomocí tyče vyrovnal na konečných 1:1.

Branky: 17. Vařil – 72. Horejš. ŽK 1:2, sudí Jaroš, 150 diváků. (bez)

Kaplice – Prachatice 4:1 (1:1)

Domácí byli od úvodu utkání aktivní: již v 18. min. nebyl Lesňákovi uznán gól pro ofsajd. Ve 35. min se zničehonic dostali do vedení hosté, když po centru zleva se ranou z první prosadil Cais – 0:1. Za pět minut však bylo vyrovnáno, po rohu M. Pulce se trefil Lesňák - 1:1. Po deseti minutách hry ve druhé půli byl obrat dokonán, když po další standardní situaci Lesňák opět hlavou upravil na 2:1. Hosté poté převzali iniciativu a mohli vyrovnat, ale v koncovce se Kováčik ani Kaczko neprosadili. Deset minut před koncem nastřelil Lesňák tyč. V 88. min. byl po dlouhém nákopu Hejny u míče dříve než vybíhající brankář Dvořák domácí útočník Ševčík – 3:1. V 90. min. se diváci dočkali nejkrásnější akce zápasu, kdy Smolen ideálně předložil míč na zkompletování hattricku Lesňákovi – 4:1.

Branky: 40., 55. a 90. Lesňák, 88. Ševčík – 35. Cais. ŽK 1:3, rozhodčí Trkovský, 150 diváků. (gra)

Č. Krumlov – Jankov 1:1 (1:1)

V Krumlově se hrálo vyrovnané utkání, přičemž v prvním dějství byli celkově lepší domácí. Ti se ujali vedení ve 24. min., kdy se po Klivandově uvolnění již podvanácté v sezoně trefil kanonýr Peťule. Domácí i nadále pokračovali v sympatickém výkonu, ale nedokázali si vytvořit větší šance. Naopak. Jankovu se povedlo ve 37. min. vyrovnat, když Maxa z pětatřiceti metrů podkopl míč, který skončil za zády nepozorného brankáře Vokáče – 1:1. Krumlovští měli ještě do přestávky možnost zahrávat několik standardních situací , ale gólem neskončila žádná. Druhý poločas nabídl stejný obraz hry, když si ani jeden ze soupeřů nedokázal vytvořit slibnou příležitost a hra se odbývala uprostřed hřiště. Konečná remíza se tak zdá být vcelku spravedlivá.

Branky: 24. Peťule – 37. Maxa. ŽK 3:2, rozhodčí Stiegler, 150 diváků. (zš)

8.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Mezinárodní festival studentských filmů v Písku.

Filmový festival v Písku nejspíš skončil. Přesune se do Krumlova?

Fronty na řidičák se na úřadech netvoří

Hradecká Farní charita hledá Tři krále

Jindřichohradecko – Tradiční Tříkrálová sbírka se odehraje od 2. do 14. ledna nadcházejícího roku.

Hokejisté Vajgaru si připsali povinné body

Jindřichův Hradec – Druhou polovinu základní části krajské ligy zahájili jindřichohradečtí hokejisté domácí výhrou nad béčkem Pelhřimova 8:3.

Zloděj ukradl auto. A taky lahev prošlého piva

Mníšek - Už od pondělního rána pátrají policisté po kradeném autě značky JHI 08-46.