Klikov ve skupině A nečekaně doma padl s Ledenicemi, přesto v roli nováčka přezimuje na druhém místě. Hned za ním skončil Suchdol. Ve skupině D jsou na druhé příčce nejlepším týmem z Jindřichohradecka fotbalisté Třebětic, i když v posledních třech utkáních pouze remizovali. Deváté místo po podzimu stálo místo řečického trenéra Aleše Brunnera.

I. B třída sk. A
Klikov – Ledenice 1:2 (0:1)
Václav Bednář, člen výboru Blesku Klikov (2. místo): „Poslední podzimní zápas se nám příliš nepovedl, navíc se nám omluvili čtyři nemocní hráči včetně dvou brankářů. V první půli jsme sice byli aktivnější, ale dvě šance Čapka zůstaly nevyužité, za což nás hosté potrestali a v 35. minutě se z brejku dostali do vedení. Před přestávkou Ledenice přišly o vyloučeného hráče, takže jsme si mysleli, že budeme mít ve druhé půli více ze hry a vývoj otočíme. To se, bohužel, nestalo a soupeř v 65. minutě z dalšího rychlého kontru zvýšil svůj náskok. Snažili jsme se vývoj zlomit, Maxa trefil tyč a Šafránek v další velké šanci z malého vápna přestřelil. Korigovali jsme až v 88. minutě zásluhou Novodvorského, ale na nějaký zvrat už bylo pozdě. Jinak však za výsledky v první části sezony patří hráčům poděkování.“

Suchdol – Nová Ves/Brloh 4:0 (2:0)
Rostislav Maxa, trenér Sokola Suchdol (3.): „Z utkání jsme měli trochu obavy, protože jsme jej hráli na rezervním hřišti, ale kluci jej zvládli na výbornou a soupeře jasně předčili. Výborně nám vyšel začátek a po akci Šebesty se už v 5. minutě trefil Kuba Záruba. Ve 23. minutě pak zvýšil pěknou střelou zpoza vápna Špale. Po obrátce se nejprve ke slovu dostali hosté, když šli po naší chybě sami na brankáře, ale Michal Rácik jejich velkou šanci zlikvidoval, což byl jeden z klíčových momentů duelu. Naše mužstvo pak zařadilo ještě vyšší rychlostní stupeň, utkání kontrolovalo a v závěru přidalo další dvě branky. V 81. minutě se po samostatné akci prosadil Radek Arenberger a těsně před koncem pečetil zaslouženou výhru střídající Kamiš. Zimu přečkáme na třetím místě, s čímž můžeme být spokojení. Klukům patří uznání za přístup k zápasům i tréninkovou morálku.“

Ilustrační snímek.
Studená ve šlágru přeboru zdolala Starou Hlínu

I. B třída mužů sk. D
Mladá Vožice – Třebětice 1:1 (1:0)
Roman Havlík, trenér Sokola Třebětice (2.): „Nebylo to pohledné utkání, na čemž se podepsal rozbahněný terén i silný vítr. V 15. minutě jsme udělali závar v šestnáctce soupeře, jeden z domácích hráčů zahrál rukou, ale sudí to přehlédl. V 22. minutě jsme chybovali a Vožice vstřelila vedoucí gól. Druhý poločas probíhal herně v naší režii a v 57. minutě jsme se dočkali vyrovnání, ale pomohl nám soupeř, který se trefil do vlastní sítě. My si žádné velké příležitosti nevypracovali, s výjimkou hlavičky Pokorného, po níž brankář vytáhl míč na břevno. Konec podzimu jsme měli slabší, už nám docházely baterie, které budeme potřebovat během pauzy dobít.“

Lomnice – Jistebnice 4:1 (1:1)
Vladimír Vrána, trenér Tatranu Lomnice (3.): „Ač šlo o utkání týmů z opačných pólů tabulky, první půle byla vcelku vyrovnaná. Zatímco my zahodili několik velkých šancí a skórovali zásluhou Melichara pouze z penalty za ruku, hostům stačil jeden protiútok, aby se odcházelo do kabin za stavu 1:1. Druhý poločas už proběhl plně v naší režii a hlavně zbrklost v zakončení pomohla hostům k ještě přívětivému výsledku. O naše branky se postarali v 49. minutě Pancíř hlavou po trestném kopy Čuty, v 54. Šálený, jenž zakončil po přihrávce Melichara, a skóre pak uzavřel v 61. hlavičkou Míra Šachl po rychle rozehraném rohu Hrubého s Leišem. Konečné třetí místo po podzimu je pro nás milým překvapením, ale zároveň závazkem pro celý tým ke kvalitní zimní přípravě.“

Slavonice – Lišov 0:1 (0:0)
Ladislav Burghard, trenér Sokola Slavonice (6.): „Hrál se oboustranně útočný fotbal s řadou šancí na obou stranách, ale oba brankáři se předháněli ve výborných zákrocích. My tu největší měli v 20. minutě, ale utěšenou střelu Vojty Balíka lišovský gólman vytáhl na břevno. Začátek druhé půle jsme trochu zaspali a Lišov nás zatlačil. Paradoxně v době, kdy už jsme hru vyrovnali, přišel rozhodující moment a soupeř vstřelil jediný gól zápasu. Nadechli jsme se ještě k náporu, ale vytěžili jsme z něho už jen další břevno po přímém kopu Trávníčka. Body sice nemáme, ale klukům nelze vůbec nic vytknout. S lídrem odehráli zcela rovnocennou partii a hodně jej potrápili. Zisk 22 bodů nám dává relativní klid před druhou částí sezony a třeba se nám jej ještě povede rozšířit v páteční dohrávce v Nové Bystřici.“

Kardašova Řečice – Nová Bystřice 1:2 (1:1)
Aleš Brunner, trenér Sokola Kardašova Řečice (9.): „Tenhle zápas jsme měli vyhrát. Šancí na to bylo víc než dost. Namátkou mohu jmenovat příležitosti Šergla, Bobála, Vodičky či Bílka, ale branka soupeře pro nás zůstala zakletá. Jediný gól jsme tak zaznamenali z pokutového kopu, který v 45. minutě proměnil Bílek. Bystřice nám dala lekci z produktivity, že čtyř střel dokázala dvakrát skórovat. Nepovedený podzim má za následek mé odvolání, což se mi za skoro dvacet let koučování stalo poprvé, a mužstvo po mě převezme Roman Kačur, který naposledy trénoval v Plané. Vedení usoudilo, že tým potřebuje změnu, což samozřejmě respektuji a hráčům přeji, aby se jim na jaře dařilo mnohem lépe. Kádr však bude třeba doplnit.“

Ve 14. kole krajského přeboru jindřichohradečtí fotbalisté porazili Táborsko B 6:1.
OBRAZEM: Táborsko u Vajgaru dostalo 6 gólů

Bohumil Hron, trenér Jiskry Nová Bystřice (7.): „Znovu jsme řešili problémy se sestavou, neboť ve stejném termínu hrálo i béčko. Do první šance se dostal Frühauf, ale jinak byla Řečice lepší. Dobře kombinovala a připravila si více šancí, ale naštěstí pro nás je nezužitkovala. V 36. minutě Havel pohotově přehodil brankáře a poslal nás do vedení, ale domácí nám dali z penalty gól do šatny. Po obrátce se dění na hřišti opticky trochu vyrovnalo a v samotném závěru se na nás usmálo štěstí, když po střele Havla do tyče dorazil míč do sítě Kalvas. Chvíli před tím jsme přišli o vyloučeného Schmidta, který musel zatáhnout za záchrannou brzdu při nebezpečné akci soupeře. Tři body jsou zlaté a něco se ještě pokusíme získat v dohrávce se Slavonicemi.“

Malšice – Třeboň B 2:2 (1:2)
Roman Cigáň, trenér Jiskry Třeboň B (8.): „Domácí ve 12. minutě vstřelili úvodní branku duelu, nám se povedlo srovnat o šest minut později díky Matouškovi a těsně před pauzou jsme přidali druhý gól, když se prosadil Průcha. O náskok jsme však přišli brzy po změně stran a střetnutí tak skončilo remízou, která je, myslím, zasloužená. Zajímavostí je, že Malšičtí dostali tři červené karty, ale pouze jednu ve hře, a to v 76. minutě. Tu první dostal hráč na domácí lavičce v závěru prvního poločasu, a pak ještě po skončení duelu brankář. Nás bylo pouze jedenáct, dost nám chyběl zraněný dorostenec Martinec, který v poslední době na postu stopera odváděl výborné výkony. Mrzí nás hlavně nevyužité příležitosti v úvodní pětačtyřicetiminutovce, výsledek mohl být příznivější. Ale bod zvenku bereme.“