Jistě tomu nebude jinak ani v pátek večer v Č. Budějovicích, kde domácí Dynamo od 18 hod. změří síly s pražskou Slavií.

„Hrát proti pražským S je vždy svátek fotbalu," souhlasí i kouč Dynama Luboš Urban, dle něhož samotný zápas proti některému z těchto dvou nejslavnějších českých klubů by pro každého fotbalistu měl být velkou motivací. „A nejen pro hráče a nás trenéry, ale také pro fanoušky," zdůraznil a jako příklad zmínil zápas obou dnešních soupeřů v rámci letní přípravy, na který v Písku přišly dva a půl tisíce diváků!

„Věřím tedy, že lidi přijdou a že nás podpoří," přál si. „Budeme jejich hlasivky potřebovat, protože nás čeká náročné utkání," podtrhl Urban.

Nic na tom podle něj nemění ani to, že Slavia ze šesti posledních zápasů uhrála jediný bod. „Naopak v začátku sezony Slavia patřila k nejlepším a vedla i ligu," připomněl kouč Dynama. „Určitě její hráči nepřestali trénovat, ani hrát fotbal nezapomněli."

Ostatně i bod, který Slavia získala před týdnem v zápase s ambiciózním Jabloncem, sílu Slavie dokazuje. „Od pondělí bylo znát, že už se něco děje, že není kam uhnout," chválil své svěřence po utkání s Jabloncem za jejich přístup slávistický trenér Miroslav Beránek, jenž hned po zápase myslel už na páteční duel s Dynamem. „Teď hrajeme v Budějovicích, které vyhrály v Hradci," říkal pro Jablonecký deník. „Pro nás je to jeden z nejdůležitějších zápasů podzimu. a dle toho se na něj chystáme."

V pikantním souboji by se mohli v roli hrotových útočníků svých týmů utkat bratři Škodové. Pokud ale Milan za Slavii nastoupí. „Prý měl svalové zranění a tudíž speciální tréninky," přemítal Urban.

Dle zpráv z Edenu už ale je Milan Škoda fit. „Věřím, že jeho návrat týmu pomůže. Po dlouhé době jsme kompletní," liboval si před zápasem Beránek.

„Mě těší forma našeho Škody," reagoval Urban a zmínil dva góly, které Michal Škoda minulé kolo vstřelil v Hradci.

Zdravotní problémy byly také na jihu Čech (mj. Machovec či Vošahlík). „V nominaci se asi někdo z nich už objeví," podotkl Urban, dle něhož by nastoupit opět měl i Kladrubský, jenž si prvně po návratu ze Slovanu do Dynama zahrál českou ligu minule v Hradci. „A hrál výborně, byl to pro nás obrovský přínos," ocenil hru Kladrubského Urban.

Svému týmu věří: „Výhra v Hradci nás nakopla a chceme ji potvrdit i se Slavií," ujistil.

Ať ta deka na Slavii leží dál, přeje si Podstavek

Třiadvacetiletý slovenský stoper Dynama Matej Podstavek věří, že tým v pátečním ligovém šlágru se Slavií potvrdí zisk tří bodů z Hradce Králové.

Půjde se vám do zápasu proti Slavii díky výhře v Hradci přece jen v lepší pohodě?

Jsem přesvědčen, že ano. To vítězství nás nakoplo a povzbudilo. Pomohli jsme si v tabulce a navíc i atmosféra v kabině se díky tomu vylepšila. Je to pro nás psychická výhoda.

Vy jste před vítězným zápasem v Hradci v šesti ligových utkáních v řadě nebyl v sestavě, nepodepsalo se to nějak na vaší psychice? Necítil jste přece jen větší nervozitu?

Mám-li být upřímný, ani moc ne. Tak to prostě ve fotbale je, že jednou hrajete, podruhé ne, připraven ale musíte být pořád. V Hradci mi trenér dal důvěru a já jsem tomu rád. Hlavně mě ale těší, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Byl bych moc rád, kdyby tak tomu bylo taky se Slavií.

První čtyři kola v lize jste hrál, ale poté, co jste s Boleslaví byl už ve dvacáté minutě vyloučen, jste ze sestavy vypadl. Hodně vás to vyloučení mrzelo?

Samozřejmě, že ano. Uškodil jsem mužstvu, navíc jsem vypadl ze sestavy. Na stopera naskočil Palo Novák a hrál tam dobře, takže trenér dával přednost jemu. Což já chápal.

V té době jste chodil hrát za juniorku. I díky výkonům v ní jste se zase do sestavy možná vrátil.

Když hráč jen trénuje a nehraje, je to špatně. To každý fotbalista ví. Byl jsem tudíž rád, že jsem za juniorku hrál.

Zápasy se Spartou či Slavií mají v Česku vždy zvláštní náboj. Platí to i pro vás, byť jste přišel ze slovenské ligy?

Pro mě je Slavia klub s bohatou historií a hrát proti ní je vždy motivací. Jako když my na Slovensku hrajeme proti Slovanu.

Jak vidíte současnou Slavii? Začala ligu výborně, teď ale šest zápasů v řadě nevyhrála.

Asi na nich leží ta pověstná deka. Určitě se budou tady chtít chytit, uděláme ale vše pro to, aby na nich ta deka ležela i po zápase s námi. Pro nás je to taky hodně důležitý zápas a chceme ho vyhrát.

Se Slavií jezdí hodně fanoušků, věříte, že přijdou i ti vaši a že vám pomohou?

Já doufám, že přijde hodně diváků a že vytvoří dobrou atmosféru. My bychom jejich podporu velice uvítali.