V počtu nastřílených gólů byl Rudolfov ve fotbalovém krajském přeboru na podzim až třetím nejúspěšnějším mužstvem spolu s Olešníkem.
Přesto se v jeho řadách našel fotbalista, který se stal vůbec nejlepším střelcem podzimní části soutěže. Rudolfovský kanonýr Radim Pouzar rozvlnil v podzimní části síť celkem jedenáctkrát.

Jedenáct gólů, to je slušná bilance. Jste spokojený?
Podle statistik FAČR jsem dal gólů dokonce dvanáct. Ve skutečnosti jsem jich ale opravdu nastřílel jedenáct. I tak jsem spokojený.

Letos se Rudolfovu mimořádně daří, v době, kdy jste se k rudolfovskému mužstvu připojil vy, však situace tak růžová nebyla…
Přišel jsem na Rudolfov v polovině minulé sezony, kdy byl tým dole. Na jaře se nám pak podařilo krajský přebor s předstihem zachránit.

Čím to je, že letos to mužstvu šlape?
Před touto sezonou jsme velice dobře potrénovali. Příchodem nového trenéra a několika nových kluků se mužstvo zkvalitnilo a vytvořila se tady opravdu skvělá parta včetně funkcionářů. Odměnou je nám současných dvacet osm bodů, které jsme nasbírali. Věřím, že to zdaleka není konečná a ve výborných výkonech budeme pokračovat i na jaře.

Proč jste si zvolil právě Rudolfov za vaše další angažmá?
Pocházím z vesnice Hůry, která je odsud vzdálená necelé dva kilometry. V Rudolfově jsem načínal svoji fotbalovou kariéru, ale po půl roce jsem místní klub opustil a šel do Dynama.

Zde byste rád svoji kariéru také zakončil?
Vždycky jsem říkal, že bych si chtěl na závěr kariéry zase zahrát za Rudolfov a teď po dvaceti letech jsem se tedy vrátil.

Co hraní na Rudolfově a vaše zaměstnání. Dá se to skloubit?
Určitě. Tato varianta mi velmi vyhovuje, protože trénuji žákovské kategorie v Dynamu a většinou se mi daří v Rudolfově stíhat jak tréninky, tak zápasy.

Na hřišti jste hodně vidět nejen díky vašemu fotbalovému umění, ale také kvůli vaší impulzivní povaze. Zápasy skutečně tolik prožíváte?
Nikdy jsem nebyl hráč, který by rád prohrával. Někdy se snažím možná až moc, ale nadšení pro hru chci přenášet i na ostatní kluky a myslím, že se to daří.

Trenéři i spoluhráči to přijímají v pohodě?
Trenér má občas připomínky a někdy mě i krotí, emoce ale k fotbalu patří.

Na to, že se pohybujete převážně v záložní řadě, jste nastřílel branek požehnaně…
Bylo by potřeba víc potrénovat, abych se do koncovky dostával ještě častěji. Musím ale poděkovat i svým spoluhráčům, kteří mě podporují. Navíc mi přenechávají roli exekutora penalt a všech trestňáků. I z tohoto důvodu máme já i celý tým na kontě tolik nastřílených branek.

Jaká je podle vás úroveň krajského přeboru?
Byl jsem šest let v Rakousku, kde jsem hrál čtvrtou nejvyšší soutěž, takže mohu srovnávat. I tady se některé týmy snaží hrát fotbal, jiné hrají důrazněji. Kvalitu hry ovlivňuje často také terén. Já jsem podobnou úroveň od krajského přeboru očekával. Není nijak skvělá, ale ani úplně špatná.

Najdou se i v krajském přeboru kvalitní fotbalisté?
V přeboru jsou individuality, které působily ve vyšších soutěžích, a ty jsou obklopeny mladšími fotbalisty. V Želči je to například Milan Barteska, v Katovicích zase Michal Repa. V každém mančaftu se najdou hráči, kteří si udělali jméno ve vyšších soutěžích, i takzvaní nosiči vody.

Střelci KP podzim:

11 - Pouzar (Rudolfov)
10 – Smékal (Jankov)
9 – Stejskal, Dudek (oba Olešník), Šmídmajer, Dvořák (oba Soběslav)
8 – Hovorka (Katovice)
7 – Carda (Osek)
6 – Trčka (Planá), Sandr (Sedlice), Keclík, Zušťák (oba Písek), Šebelka (Jankov)
5 – Baščevan, Bašta (oba Rudolfov), Škulina (Sedlice), Jindra, Štolba (oba Dačice), Cibulka, Zoubek (oba Katovice), Málek (Prachatice)