Pokud Jindřichův Hradec zdolá Nymburk v základní hrací době, obsadí pátou příčku

Do osmifinále play off skupiny Západ postoupí 16 celků. Tato úvodní fáze se hraje na dva vítězné zápasy, přičemž na domácím stadionu začíná lépe umístěný tým (prvních osm), který bude mít zároveň výhodu domácího prostředí i v případném třetím rozhodujícím duelu. Od čtvrtfinále play off pak bude k postupu zapotřebí docílit tří vítězství.


Z druhé ligy v této sezoně automaticky sestupují poslední dva týmy a již dlouho před koncem základní části bylo jasné, že černý Petr zůstane v rukách hokejistů pražské Kobry a Roudnice nad Labem. Pro celky na 17. a 18. pozici sezona končí.
Vzhledem k velmi vyrovnanému středu tabulky je situace ohledně možných protivníků Vajgaru značně nepřehledná a teoreticky může narazit hned na devět celků, takže v této rovině nemá smysl spekulovat.


Jisté však je, že pokud jindřichohradecký tým uhraje s Nymburkem aspoň bod, bez ohledu na vývoj dalších střetnutí skončí do osmého místa a play off by tak zahajoval doma. Tříbodová výhra pak Jihočechům zajistí udržení současné páté příčky, což by po loňských potížích a boji o záchranu prakticky až do posledního utkání bylo pro Vajgar výborné vysvědčení.