Poslední Kunžak si přivezl plný ranec gólů

Jižní Čechy – Fotbalová I. B třída mužů sk. D má za sebou první polovinu sezony, ale o víkendu mužstva čeká ještě předehrávka 14. kola.

11.11.2009 1

Fotbalisté Suchdola na domácí půdě porazili Novou Včelnici 2:1. Na snímku bojuje suchdolský Lukáš Štěpánek (vlevo) s hostujícím kapitánem Jaroslavem Lukšem. Foto: František Hešík

N. BYSTŘICE – LOMNICE 5:1 (2:1)

Vladimír Bervid, trenér Jiskry Nová Bystřice (10. místo): „Proti silnému soupeři jsme sehráli po všech stránkách velmi dobré utkání. Trochu se nám vyprázdnila marodka, ale i tak někteří nenastoupili zcela v pohodě. Před zápasem bych bod bral, úvod tomu nasvědčoval, hosté začali zostra a zatlačili nás. Dostali se však jen do dvou pološancí a k několika standardkám. Bohužel, po jedné z nich jsme si dali v 16. minutě nešťastný vlastní gól. To ale kluky spíš nabudilo a téměř ihned jsme se vymanili z tlaku, začali hrát dopředu, což se vyplatilo. Po několika šancích přišla ve 23. minutě penalta po střele zblokované rukou a Budoš s jistotou vyrovnal. Lomnice se pomalu začala herně vytrácet, což bylo ovšem způsobeno tím, že naši hráči začali předvádět pohledný a variabilní fotbal se spoustou hezkých akcí různého charakteru. Ještě do přestávky, po kolmém vysunutí Pacholíka a jeho úniku i výborné přihrávce, se ve 42. nemýlil Havel a zakončil opravdu mazácky. Druhý poločas se odehrál v podstatě celý v naší režii, i když hosté neustále dokazovali svoji kvalitu i sílu a my se museli mít stále na pozoru. Nicméně na nás to prostě v tomto zápase nestačilo. Postupně přidali další góly v 57. Pacholík, v 67. opět Havel a v 87. z další penalty za sražení Vojty Kovanda. Za tohle komplexní vystoupení patří všem hráčům pochvala a poděkování.“

Václav Kroupa, vedoucí mužstva Tatranu Lomnice (5.): „Prvních pět minut patřilo domácím, pak jsme přišli ke slovu i my a po několika závarech si soupeř srazil míč do sítě. Jenže z ojedinělého útoku domácí nastřelili ruku našeho hráče ve vápně a z penalty vyrovnali. A před přestávkou jsme po sérii nedůrazností inkasovali i podruhé. Na začátku druhé půle jsme Bystřici zatlačili a vyrovnání viselo ve vzduchu, jenže přišel protiútok soupeře a my si nešťastně srazili míč do sítě. To nás psychicky hodně srazilo a když o chvíli později sudí vyloučil Šachla, úplně jsme se sesypali. Chtěli jsme sice uhrát důstojný výsledek, ale domácí nás v závěru rozebrali a skončilo to debaklem.“

SUCHDOL – N. VČELNICE 2:1 (2:1)

Jaromír Baierling, trenér Sokola Suchdol (7.): „Veškeré důležité momenty se odehrály už v první půli. Hosté šli už ve 3. minutě z penalty do vedení, čemuž předcházela naše špatná rozehrávka a faul ve vápně. V 16. minutě však po krásné kombinační akci vyrovnal mladý Špale a o čtyři minuty později hosté zaspali v obraně, čehož využil ke skórování J. Záruba. Po změně stran už to byl na těžkém a mokrém terénu pouze boj s mnoha tvrdými zákroky na obou stranách, které nepřesný sudí Šíma málokdy trestal. Víc se diskutovalo, než hrálo, což vyvrcholilo v závěru, kdy se emoce přenesly i na lavičky. Jinak musím říct, že jsme s rovnocenným protivníkem vybojovali zlaté body.“

Miloš Strachota, trenér TJ Nová Včelnice (11.): „Po výborném úvodu, kdy Lukš proměnil pokutový kop za sražení Zedníka, jsme postupně vypadli z role. Domácí pak byli lepší a z našich chyb do přestávky vytěžili dva góly. Ve 40. minutě jsme navíc po dvou žlutých kartách přišli o vyloučeného stopera Pivka. Po obrátce jsme paradoxně i v deseti soupeře přehráli a vytvořili si hned několik šancí, z nichž tu největší zahodil Mareš. Myslím si, že zápasu by více slušela remíza, ale domácí dali o jeden gól víc než my, a proto zvítězili.“

K. ŘEČICE – TŘEBĚTICE 1:1 (1:0)

Radim Kvitský, trenér Sokola Kardašova Řečice (9.): „Přiznám se, že jsem měl z tohoto střetnutí obavy, neboť naše střídačka zela skoro prázdnotou. Od začátku sezony jsme totiž kvůli zranění přišli už o šest hráčů základní sestavy, a tak mi před soubojem s Třeběticemi do smíchu opravdu nebylo. Zachránit nás tak mohla jen nezměrná bojovnost a díky ní jsme také vyválčili bod. V prvním poločase jsme dokonce byli lepším týmem a ve 20. minutě nás poslal do vedení Pražák. K tomu navíc zahodil Mach dvě další příležitosti a jednou nás od vyrovnání zachránil brankář Rešl. Po přestávce nás však soupeř začal přehrávat, neboť nám přestali pracovat krajní záložníci. A ti, co přišli na hřiště, je při vší úctě nahradit nemohli. Nicméně jsme tlaku hostů vzdorovali a měli i šance, v nichž se ocitl Pražák. Když jsme v 85. minutě ve třech postupovali na jediného třebětického obránce a tuto nabídnutou šanci promarnili, přišel zákonitý trest v podobě vyrovnávací branky v nastaveném čase. Dál se k fotbalu raději vyjadřovat nebudu, abych se z neobjektivních konkurenčních periodik náhodou zase nedozvěděl, že jsem snad byl na jiném fotbale, jako se to stalo v případě duelu s Novou Bystřicí.“

Josef Bastl, trenér Sokola Třebětice (8.): „Zápas potvrdil, že na sebe co do projevu i do postavení v tabulce narazily vyrovnané týmy. Domácím patřil úvod, kdy jsme je nedůsledným pojetím pouštěli do standardních situací a po jedné z nich se také dostali do vedení. My pak sice hru vyrovnali, dostali se do dvou, tří šancí, ale s koncovkou jsme byli na štíru. Po obrátce se nám soupeře povedlo zatlačit, ale ani další možnosti gólem neskončily. V závěru jsme tlak vystupňovali a nakonec se nám v 93. minutě podařilo přece jen skórovat, když se trefil Plachý, který na hřiště přišel v 89. minutě. Každopádně se nám vyplatilo bojovat až do konce. Zajímavostí je, že největší šance zápasu se rodily vždy v době, kdy měl navrch druhý ze soupeřů.“

T. SVINY – SLAVONICE 4:0 (2:0)

Ladislav Burghard, trenér Sokola Slavonice (12.): „Možná podle výsledku vypadám jako blázen, ale tvrdím, že jsme v tomto utkání měli aspoň na bod. Kdo neviděl, neuvěří. Měli jsme minimálně deset čistých gólovek, ale trefovali jsme brankáře a tyče, Bártů navíc nedal za stavu 2:0 penaltu. Na velice těžkém terénu se však hrál velmi slušný fotbal a až do 73. minuty, kdy domácí přidali třetí gól, jsme jim byli naprosto rovnocenným soupeřem.“

Č. VELENICE – LEDENICE 0:1 (0:0)

Richard Kliment, vedoucí mužstva Lokomotivy České Velenice (13.): „Hosté se uvedli brejkem, který skončil nastřelenou tyčí, my zase kontrovali Kotrbou, ale jeho nedůraznou střelu gólman vyrazil těsně vedle. Pak ještě sám postupoval Bittengel, ovšem i jeho hostující brankář vychytal. Po změně stran se v největší příležitosti ocitl Sokol, ovšem v rozhodujícím okamžiku si ukopl míč. Když už se zdálo, že zápas skončí bezbrankovou remízou, poslali Ledeničtí dlouhý balon do našeho vápna a hostující útočník hlavou k tyči v 90. minutě rozhodl. Je to škoda, protože minimálně na remízu jsme měli.“

OLEŠNICE – KUNŽAK 9:1 (2:0)

Petr Popela, člen výboru TJ Kunžak (14.): „Na toto utkání musíme co nejdříve zapomenout. Domácí nás ve všem předčili a samotný výsledek hovoří jasně. Propadali jsme hlavně při osobních soubojích v našem pokutovém území a usnadnili tak domácím cestu za vysokou výhrou. Navíc jsme vyráběli skutečně hrubé chyby, které soupeř bez milosti trestal.“

JAK NASTOUPILI:

JISKRA NOVÁ BYSTŘICE
Havlík – Kandl, Kovanda, Steklý, Čihák – Feytl (69. Chuda), Budoš (86. Duriňák), Havel (75. Vojta), Beneš – Pacholík, Mihula.
TATRAN LOMNICE
Hanzal – Nohava, Prášek, R. Němec (76. Sekyra) – Nedvěd, Zákostelecký, Šachl, J. Němec (46. Lochman), Marsa – Jiráček, Mikulaštík.
SOKOL SUCHDOL
Durek – Prášil, Poborský, Dušek, T. Záruba – Špale (82. J. Heřman), Březina, J. Štěpánek, J. Záruba – M. Heřman (90. Kastl), L. Štěpánek (60. Dunaj).
TJ NOVÁ VČELNICE
Holický – Holec, Pivko, Lukš, Waník – Mareš, Šlapanský, Petrů, Zedník (65. T. Cypra) – Strachota (75. Zapotoka), Mišura (46. Vávra).
SOKOL KARDAŠOVA ŘEČICE
Rešl – Roštek, Fučík, Pozníček, Z. Nový – Nedoma (80. Vosecký), M. Nový, Kovář, Šťastný (50. Madar) – F. Mach, Pražák.
SOKOL TŘEBĚTICE
Koupil – S. Habr, Klejdus, Michna, Urbánek – Chvátal, V. Novák, Pokorný, V. Habr – P. Bastl, Piler (89. Plachý).
SOKOL SLAVONICE
Pospíchal – Mašek, Chalupa (63. Hromada), Trávníček, Raška – Tepřík (72. Varta), Bártů, Kryzan, Jahoda – Klípa, Pavel Kučera.
LOKO ČESKÉ VELENICE
Candra – Nídl, Srpek, F. Dvořák, Lopušan – Bittengel, Kotrba, Peterek, Samec (70. F. Malaník) – Banašík (55. Bambule), Sokol.
TJ KUNŽAK
Kovář – Karpíšek, Popela, Rozehnal, Winkler – Vilímek, Loukota, Rozporka (63. Štěpnička) – Ronin, Zeman (81. Grausam).

Jihočeská fotbalová I. B třída mužů má za sebou přesně polovinu sezony a nic na tom nemění ani skutečnost, že před „zimním spánkem“ čeká o víkendu fotbalisty ještě předehrávka prvního jarního kola. Neškodí se proto za dosud odehranými zápasy krátce ohlédnout.
Ale není to příliš radostné bilancování. Přestože má Jindřichohradecko ve skupině D hned devět zástupců ze čtrnáctičlenného startovního pole, pohled do tabulky hovoří více než výmluvně a o nějaké přesilovce nemůže být ani řeč. První tři příčky totiž suverénně okupují „hosté“ z Českobudějovicka v pořadí Borovany, Ševětín, Olešnice. Nejlépe postaveným „domácím“ týmem je až pátá Lomnice, jenž ovšem na lídra aktuálně ztrácí propastných dvanáct bodů.
Zato na opačném pólu je z pohledu našeho okresu doslova přetlak. Poslední Kunžak během třinácti duelů dokázal uhrát jen dvě remízy, o mnoho lépe na tom o příčku před ním ovšem není ani českovelenická Lokomotiva a dvanácté Slavonice. Tuhý boj o záchranu se na jaře patrně nevyhne ani dalším celkům, přičemž jedinou jistotou je, že o černého Petra si to rozdají výhradně oddíly z Jindřichohradecka.
Co mě vede k tomuto přesvědčení? Přiznejme si otevřeně, že týmy v sousedním okrese jsou prostě kvalitnější, to za prvé. A za druhé, svému „štěstí“ jdou navíc šikovně naproti. Ono už jenom rozdělení mužstev do jednotlivých skupin, které se každoročně podle nějakého záhadného klíče děje, o něčem svědčí. A mocná krajská fotbalová generalita si byla dobře vědoma, že z „déčka“ bude postup i záchrana nejsnadnější.
Kromě toho si všichni činovníci týmů z Jindřichohradecka, a to bez výjimky, stěžují, že při cestách k utkáním na Českobudějovicko se jim už předem dělá špatně z toho, co tam s nimi zase ti rozhodčí provedou. Ale ozvat se nahlas většinou nechtějí. Nedivím se jim. A pak že se v českém fotbale něco změnilo…
Štiplavě ještě připomenu, že v minulé sezoně tvořili tuto skupinu kromě klubů z Jindřichohradecka čtyři zástupci Táborska a Ševětín. A dopadlo to úplně jinak, než se předpokládalo. Do I. A třídy postoupil „domácí“ Chlum a jediným sestupujícím z této skupiny se nakonec překvapivě staly Tučapy z táborského okresu… To se neodpouští. zdenek.prager@denik.cz

11.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Odemčené dveře stály seniorku 40 tisíc korun

Porodnice v Jindřichově Hradci. Ilustrační foto.

Kdo se v uplynulém týdnu narodil v jindřichohradecké porodnici?

V Los Angeles už někteří Češi odvolili

Los Angeles - Na Generálním konzulátu České republiky v Los Angeles mají již první volební den za sebou.

OBRAZEM: V knihovně otevřeli bibliobox. Poslouží ve dne i v noci

Jindřichův Hradec - Od čtvrtka je možné knihy do knihovny vracet i mimo otevírací dobu.

Kam o víkendu v okrese na fotbal

Jindřichohradecko/ANKETA/ - Fotbalové soutěže mužů na Jindřichohradecku mají o víkendu na programu zápasy 9. kola.

Biatlonisté ze Starého Města přivezli ze šampionátu pět titulů

Bystřice pod Hostýnem - Sezona letního biatlonu vyvrcholila v Bystřici pod Hostýnem mistrovstvím republiky dorostu a dospělých.