Divizní nováčci si zřejmě premiéru představovali jinak, neboť Hradec v jihočeském derby s Roudným inkasoval vyrovnávací trefu v poslední minutě a pak prohrál na penalty, Třeboň se zase nevzpamatovala z trefy Sedlčan hned v první minutě a vyšla bodově naprázdno. Mnohem lépe si vedli v úvodním kole krajského přeboru fotbalisté Dačic, kteří dokázali zvítězit ve Veselí nad Lužnicí.

DIVIZE
J. HRADEC – ROUDNÉ 1:1 (0:0), PK 3:5
Marek Černoch, trenér FK J. Hradec: „Před utkáním jsme se netajili tím, že bod bychom proti favorizovanému Roudnému brali, takže s odstupem času jsme s ním spokojeni. Ale vzhledem k průběhu a faktu, že jsme vyrovnávací branku obdrželi v poslední minutě a pak padli v penaltové loterii, z nás těsně po skončení čišelo zklamání. Domnívám se, že jsme po celý zápas byli aktivnější, ačkoliv jsme nemohli nastoupit v kompletním složení. Po bezbrankové úvodní půli, kdy bylo na obou stranách k vidění několik šancí a závarů, nám výborně vyšel vstup do druhého dějství. Z naší aktivity vzešly dvě standardky a při té druhé se z hranice šestnáctky krásně trefil kapitán Císař. Jak už však bývá naším zvykem, po vedoucím gólu jsme polevili a zhruba na čtvrt hodinu vypadli z role. Poté jsme se opět nastartovali a zdálo se, že směřujeme k cennému vítězství. Jenže v 91. minutě jsme vzadu chybovali, balon jsme nedokázali odkopnout, a zkušený exligista Jasanský vyrovnal. Před penaltovým rozstřelem, který v takovéto soutěži považuji za holý nesmysl, jsme byli psychicky dole a hosté naopak v euforii, což se také na výsledku nakonec projevilo. Během utkání na každé straně došlo k jednomu spornému momentu ohledně ruky ve vápně, ale myslím, že sudí to v obou případech posoudil správně. Nyní nás čeká zápas v Doubravce, která nám poslala navštívenku v podobě hladké výhry 4:0 v Plzni. Jedná se o velmi kvalitního soupeře a tradičního účastníka divize, ale rádi bychom překvapili a do své sbírky přidali další bodík."

FK J. HRADEC 1910
Hulík – Strejček, Beránek, Císař, M. Šenkýř – Pěnka, Kluzák, Slavík, F. Votava (85. Kapias) – Kučera (90. Blažek), P. Jaroš.

TŘEBOŇ – SEDLČANY 0:2 (0:1)
Marcel Tomášek, trenér Jiskry Třeboň: „Utkání pro nás začalo nejhůře, jak mohlo. Po necelé minutě jsme po dvou chybách v defenzivě inkasovali a dlouho jsme se z tohoto šoku nemohli vzpamatovat. Když jsme se zhruba po půlhodině nadechovali k náporu, zbrzdilo nás zranění stopera Cahyny, jenž musel s roztrženou hlavou na šití a my tak zbytek první půle dohrávali deseti. Snaha zvrátit nepříznivý vývoj nám po změně stran sice nechyběla, ale v koncovce nám nepřálo štěstí, o čemž svědčí třeba břevno Šafránka a tyč Rossmanna. Sedlčany nás v tomto směru vyučily, neboť ze tří šancí daly dva góly. Hosté navíc hráli takticky velmi chytře, bránili v osmi lidech a pouštěli se jen do brejkových situací. Po jedné z nich také v 67. minutě udeřili podruhé. Tento duel našim hráčům jasně dokumentoval, že mezi krajským přeborem a divizí je markantní rozdíl. Někteří hoši by si také měli sáhnout do svědomí a hodně přidat na důrazu. V tomto ohledu nás protivník jednoznačně předčil. Teď nás čeká střetnutí na hřišti pražské Aritmy, kam pojdeme s tím, že nemáme co ztratit. Abychom tam nepropadli a pokusili se o nějaký zisk, je zapotřebí, aby se mužstvo prezentovalo jiným přístupem."

JISKRA TŘEBOŇ
T. Skála – D. Kodras, Cahyna, Holý, Gulaš – Rossmann (82. M. Kodras), Šafránek, Chromčák (65. Franěk), Maxa – Djurov, Holzepl (77. Winkler).

KRAJSKÝ PŘEBOR
VESELÍ – DAČICE 1:3 (0:1)
Miroslav Ferdan, trenér Centropenu Dačice: „Soupeř začal poněkud nervózně, nám navíc pomohl rychlý gól Brandla už v 5. minutě, který potrestal chybu domácího brankáře. Následovala ještě stoprocentní šance Šimánka, jenž však nemířil přesně. Poté jsme poněkud polevili a dovolili Veselí, aby se dostalo do hry a několika příležitostí, při nichž se však vyznamenal náš gólman Zejda. Druhý poločas jsme opět zahájili dobře, dění na hrací ploše jsme měli pod kontrolou a v 65. minutě se podruhé prosadil Brandl. Domácí se sice snažili, ale jejich akce většinou končily už před vápnem. A pokud zahrozili, tak jen ze standardek. O osudu střetnutí definitivně rozhodla trefa Šimánka v 76. minutě a přestože soupeř o tři minuty později dokázal snížit, k ničemu dalšímu jsme jej nepustili a zápas zdárně dotáhli až do konce bez toho, abychom se strachovali o výsledek. Premiéra nám tedy vyšla, tři body zvenku jsou pro nás velmi cenné, ale bylo by zapotřebí je potvrdit v sobotu dopoledne doma, kdy přivítáme Osek."

CENTROPEN DAČICE
Zejda – Nosek, Celý, P. Mašát, Grün, – Krtek (86. Beníček), Vacuška (43. Točík), Frühauf, Brandl – Šimánek (87. D. Mašát), Štolba.