S tímto cílem fotbalisté Dynama půjdou v pátek večer do posledního podzimního utkání I. ligy, v němž od 18 hod. na Střeleckém ostrově změří síly s ambiciózními Teplicemi.

„Na Spartě jsme toho moc nepředvedli, to je však Sparta, to je velká síla, obrovská kvalita," nedělá z porážky na Letné trenér Luboš Urban až tak velkou tragédii. „Zato s Teplicemi doma bychom chtěli bodovat. Když totiž tento zápas zvládneme, bude se nám dobře dýchat celou zimu."

Kladem duelu na Spartě bylo, že se hrálo oboustranně velice slušně. „Na fauly 7:6," vyzdvihl trenér Dynama, kterého ale potěšilo hlavně to, že se hrálo bez karet. „Měli jsme totiž a stále máme sedm hráčů se třemi žlutými, takže každému z nich hrozí při příští kartě stopka," připomněl Urban.

Obavy z možné čtvrté karty dle Urbana nicméně v pátek večer musí jít stranou. „Nesmíme koukat nalevo napravo, jít do toho teď prostě musíme naplno," zdůraznil.

K dispozici by trenéři Dynama měli mít všechny hráče. „Určité úlevy sice někteří mají, třeba Jirka Funda měl trochu nakoplý nárt, trénují však všichni. I Jirka Kladrubský se zapojil," informoval Urban.

Kvalitu Teplic trenéři Dynama uznávají. „Že se jim na cizích hřištích příliš nedaří, je pro mě trošku záhada. Vím, jakou kvalitu mají, jak strašně silní jsou dopředu. Ať Nivaldo, Vůch, Mahmutovič nebo Litsingi. Prostě celá útočná čtverka, a to i včetně střídajícího Kapolonga. Navíc dle informací, které máme, se jim prý uzdravil už i Vachoušek," dodal budějovický kouč.

„Nic to nemění ale na tom, že s Teplicemi chceme vyhrát. Moc ty tři body potřebujeme," podtrhl trenér Luboš Urban.

„Chceme se pokusit o to, co se nám celý podzim nepovedlo – vyhrát venku," zdůraznil před cestou do Č. Budějovic pro ČTK trenér Teplic Zdeněk Ščasný. „Doufám, že na hřišti soupeře předvedeme konečně kompletní výkon, zatím nám vždy něco chybělo. Ať už to byla disciplinovanost, větší hlad po výhře, touha dát první branku, a byť to je klišé, tak i jít štěstí bojovností naproti. Chtěli bychom vyhrát i proto, abychom zůstali v horní polovině tabulky, od čtvrtého místa dolů je to hodně vyrovnané. Stačí dvě výhry nebo dvě prohry a hrajete nahoře, nebo o záchranu."

Za důležitý předpoklad úspěchu v důležitém duelu s Teplicemi trenéři Dynama považují i podporu ze strany svých příznivců. „Je to poslední zápas v roce a byli bychom hrozně moc rádi, kdyby přišlo hodně diváků a svými hlasivkami nám pomohli. Naši hráči jsou odhodláni do zápasu dát maximum a podporu od svých fanoušků by uvítali," zdůraznil trenér Luboš Urban. „Pokud zápas zvládneme, bude to dobrý odrazový můstek do jarní části sezony," uzavřel.

Jan Hála reprezentačně

Osmnáctiletý středopolař Dynama Jan Hála, jenž v posledních dvou kolech I. ligy proti Baníku i na Spartě nastoupil v áčku v základní sestavě, si před duelem s Teplicemi zahrál za českou devatenáctku, která v poslední přípravě roku porazila ve Vlašimi místní druholigový celek 4:1. „Všichni kluci, kteří se dostali do hry, si výkonem řekli o další šance," pro svazový web řekl trenér Michal Petrouš.

Remíza neřeší pro nikoho nic, míní Petr Benát

Na otázky Deníku před pátečním zápasem Dynama s Teplicemi (18) odpovídal zkušený středopolař Petr Benát (34 let).

Přestože vás teď ještě čeká předehrávka jarní části soutěže s Teplicemi, prohrou na Letné jste zakončili první polovinu I. ligy. Je těch patnáct bodů cirka tolik, kolik jste si na začátku sezony představovali?

Každý z nás asi v koutku duše doufal, že by těch bodů mohlo být víc. A řekl bych, že šance na to byly, viz doma se Slováckem, kdy jsme vedli 2:0 a na samém konci nechali hosty vyrovnat. Na druhou stranu jsme se Slavií až na konci vyrovnali a v Jablonci jsme bod uhráli se štěstím. Takže náš zisk asi odpovídá tomu, co jsme předváděli. Že bodů nemáme víc, je ale škoda, mohlo to být klidnější.

První polovinu jste končili na Spartě, kde jste prohráli 4:0. Nebrali jste zápas spíš jen tak, že ho musíte odehrát, ale že nemůžete uspět?

Co se týče mě, tak rozhodně ne. Já se tam těšil. Je ale fakt, že náš výkon tam dobrý nebyl. Prvních dvacet minut jsme se sice dobře bránili, ale při přechodu do útočné fáze jsme dost kazili přihrávky a nebyli jsme schopni si třikrát čtyřikrát za sebou nahrát. Určitě jsme tam nejeli jen tak si zahrát, nicméně bylo jasné, že následující zápas doma s Teplicemi pro nás bude asi důležitější.

Hlavně do poločasu jste se málem nedostali přes půlicí čáru. Bylo to tím, že vás hráči Sparty tak vysoko napadali?

Sparta je aktuálně top tým a oni, jakmile balon ztratí, okamžitě v sedmi osmi lidech napadají. Trošku to i mohlo vypadat, jako že si oni na nás zkouší útoky a pokaždé, když jsme získali míč, hned si ho oni zase kdykoli vzali zpátky.

Nastoupili jste s několika mladými kluky, hlavně pro ně to asi byla škola, co?

Určitě to pro ně byla škola a jistě i velký zážitek. Teď je třeba, aby se z toho poučili. Já si totiž myslím, že jsme dělali tak zbytečné chyby, že kdybychom je udělali i proti jiným mužstvům, že i ta by nás dokázala potrestat.

Vy asi pamatujete na Spartě i lepší zápasy Dynama. Je to tak?

Dvakrát jsme tam remizovali. Jednou bez gólů a jednou, kdy Ferda Hudson dával na 1:1. I v těchto zápasech ale většinou měla Sparta hodně balon a my byli v defenzivě.

Teď hrajete s Teplicemi a už jen pohled do tabulky naznačuje, že byste body nutně potřebovali.

Víme, že by bylo dobře zůstat v kontaktu s těmi šesti mužstvy, co tam jsou od nás na dosah. Vítězství by nás asi hodně posunulo. Nicméně pořád bude před námi jaro a dalších čtrnáct kol. I když tu Teplice porazíme, za vodou nebudeme.

Z Teplic jste kdysi do Dynama přišel, je to pro vás stále trochu jiný zápas?

Je to skoro už sedm let a ti starší kluci, co tam se mnou hrávali, s fotbalem skončili. A Pavel Verbíř je vedoucím mužstva. Zažil jsem i Honzu Kroba v době, kdy byl v Dynamu na hostování. Tady hrál stabilně a dobře. V Teplicích taky je osobností a má plno asistencí. Takže pro nás je dobře, že má čtyři karty a tady hrát nebude.

V Teplicích jste prohráli 4:0, jistě ale věříte, že doma to bude jiný zápas?

Samozřejmě, že v domácím prostředí budeme chtít hrát jiný fotbal, než jakým se prezentujeme na hřištích soupeřů. A určitě o moc lepší, než jaký jsme hráli v Teplicích.

Jak Teplice vidíte? Doma jsou hodně silné, ale venku nic moc.

Všechno se tam asi točí kolem těch jejich cizinců, ale doma jsou určitě silnější. Na hřištích soupeřů získali snad jen čtyři body za čtyři remízy, ještě venku nevyhráli. Což ale neznamená, že to tady nebudou chtít zlomit. Možná, že právě my budeme tím mužstvem, nad kterým by Teplice chtěly venku vyhrát.

Jenže tři body určitě budete chtít uhrát i vy, ne?

Nepochybně. Já si myslím, že remíza neřeší pro nikoho nic. Teplice by se výhrou tady posunuly do klidnějších vod a my, jak už jsem říkal, bychom třemi body udrželi kontakt s týmy, co máme na dostřel. To je náš cíl.