Přijít o výhru v poslední minutě vždy mrzí, smutnil Horejš

České Budějovice – O dva body přišli v Sokolově až v závěru, i bod za remízu 1:1 však trenér druholigového Dynama David Horejš bere.

7.9.2016

Adrian Čermák a Petr Benát v Sokolově patřili k oporám.ujíFoto: Deník/ Zdeněk Plachý

Ve druhé lize se cení každý bod zvenku, ale přece jen, byli jste hodně naštvaní, když vám to tam v té poslední minutě padlo?

Přijít o výhru v poslední minutě je vždycky zklamání, na druhou stranu je to plusový bod a jako takový má svou cenu. V Sokolově jsme chtěli bodovat naplno, jenže v první půli naše hra nebyla na výši. Byli jsme málo aktivní, chyběl nám pohyb a Sokolov určitě měl v této části utkání více ze hry. Ale bránili jsme dobře, do žádné šance je nepustili a naopak po jejich individuální chybě jsme se dostali do vedení.

Přesto jste tudíž o přestávce měli hráčům co říct?

Své jsme si řekli a musím říct, že druhá půle už byla podle našich představ. Rozhodně jsme nechtěli bránit výsledek, a to hráči plnili. Zvýšili jsme pohyb, hlavně jsme byli lepší v té předfinální fázi. Dokázali jsme si mezi 75. a 85. minutou vytvořit tři stoprocentní šance a dali jsme dvě břevna. Tam jsme mohli a měli ten zápas rozhodnout. Kdybychom přidali druhý gól, nebylo by co řešit. I tak jsme hru měli pod kontrolou, domácí už vlastně nic neměli a bylo to od nich hodně křečovité, ale přišly dvě standardky, dlouhý aut, pak roh a z odraženého míče to ten kluk prostřelil. Což je škoda, ale platili jsme za ty předcházející nevyužité šance.

Ještě k té nepovedené první půli, nehrál svou negativní roli také nezvyklý dopolední začátek zápasu?

Je to nezvyk, pochopitelně, my ale dopoledne trénujeme, takže v tom určitě výmluvu hledat nebudeme. Tím spíš, že nám v té první půli nevypadli dva tři hráči, dolehlo to na celý tým. Jen díky tomu, že nám perfektně funguje hra dozadu, jsme to v prvním poločase výsledkově zvládli.

Na pravém kraji obrany vykartovaného Klesu nahradil Bederka. Zvládl to?

I když kraj obrany je pro něj nezvyklý post, je klasickým stoperem, vyzkoušeli jsme si to ale v přípravě se Znojmem, kdy prokázal, že by to mohlo fungovat. To se potvrdilo, v Sokolově Jirka Bederka odvedl dobrý výkon. Chtěli jsme od něj, aby se hlavně soustředil na defenzívu, aby se neodkrývaly ty prostory. Do obrany, která nám zatím šlape, zapadl. Co se týče hry dopředu, tam to z jeho strany už takové nebylo. Což je ale pochopitelné, on přece jen není typologicky na tom stejně jako Michal Klesa, jenž je dopředu hodně aktivní.

Tabulka není kompletní, což však nic nemění na tom, že jste v čele. Je to hodně příjemný pohled?

Tabulka není úplná, přesto jsme rádi, že jsme nahoře. Pořád ale zůstáváme nohama pevně na zemi, je za námi teprve pět kol. Nehledě na to, že bodů jme mohli mít i víc. Ale taky i míň… Jak říkám, držíme se při zemi a dál chceme každý zápas hrát na vítězství.

Takže i teď v pátek večer doma s Ústím?

Samozřejmě. Bude to těžký zápas, ale já věřím, že se i na něj dokážeme připravit tak dobře, jako zatím na všechna minulá utkání. Ostatně bod, který jsme ze Sokolova přivezli, bude mít svou cenu až poté, pokud ho v pátek s Ústím doma dokážeme potvrdit.

Traoré z Táborska do Zlína

Fotbalové kluby Táborska a Zlína se v úterý dohodly na přestupu osmadvacetiletého Ibrahima Traorého, jenž by se měl už ve středu ve Zlíně zapojit do přípravy prvoligového týmu.

Rodák z Abidjanu z Pobřeží slonoviny, 186 cm vysoký a 80 kg vážící ofenzivní středopolař v Táborsku od začátku roku 2014 nastoupil k rovným padesáti zápasům ve II. lize a vstřelil v nich devět branek.

„Všichni jsme věděli, že výkony, které Ibrahim předváděl na konci minulé sezony a na začátku té letošní jsou na druhou ligu nadstandardní a bude jen otázka času, kdy se o něj začnou intenzivně zajímat kluby z první ligy," uvedl pro Deník jižní Čechy výkonný ředitel klubu Tomáš Samec, dle něhož jednání se Zlínem proběhla velmi rychle a korektně. „Věřím, že Ibrahim bude pro Zlín zajímavou posilou." dodal.

Také manažer zlínského A-týmu Zdeněk Grygera si transfer pochvaluje, „Jsme rádi, že se nám transfer podařilo dokončit ještě před koncem letního přestupového období," vyzdvihl.

V minulém kole II. ligy přispěl Traoré k vítězství Táborska s Třincem (3:2) dvěma góly.

Tohle opravdu není Superb. Škoda v Číně prodává jednu zvláštnost

Pro Škodu je čínský trh velice důležitý, prodá na něm totiž nejvíc aut. Věnuje mu proto zvláštní pozornost, což je nově znát i na omlazené Octavii. Verze pro čínské zákazníky se totiž od té evropské poměrně dost liší. Samozřejmě to ale není poprvé, co jsou modely určené pro jiné trhy pozměněné.

V lodhéřovské malotřídce se chystají na Halloween

Lodhéřov - Obří dýně si vzali do parády žáci ze základní školy v Lodhéřově a s předstihem se nachystali na Halloween.

Hradecké házenkářky porazily Astru, teď je čeká pohár se Zlínem

Jindřichův Hradec/ANKETA/ - Druholigové jindřichohradecké házenkářky nastoupily k domácímu zápasu 5. kola v oslabené sestavě, ale s pražskou Astrou si v pohodě poradily, zvítězily 36:27 a nadále bez bodové ztráty soutěž vedou.