Ze všech okresů Jihočeského kraje se vydali malí fotbalisté do Tábora. Právě tady se v pátek dopoledne hraje krajské finále turnaje, který se jmenuje McDonald's Cup. Pořadatelem je Tábor, který má s organizací turnajů pro děti velmi bohaté zkušenosti. Před několika dny výkonný ředitel klubu Silon Táborsko Martin Vozábal uspořádal Autodraft Cup pro mládež. "Věřím, že hráči už večer nemůžou dospat, hodně se na turnaj těší. Já to měl také tak," říká úspěšný fotbalista, který reprezentoval ČR na OH v Sydney.

Okres Jindřichův Hradec:
Kategorie A: 1. ZŠ Slavonice, 2. Základní škola Třeboň, Na Sadech 375, 3. Základní škola Jindřichův Hradec V, Větrná 54.
Kategorie M: 1. Základní škola a mateřská škola Novosedly nad Nežárkou, 2. Základní škola a Mateřská škola Staré Město pod Landštejnem, 3. ZŠ Plavsko.
Kategorie B: 1. Základní škola a Mateřská škola Lomnice nad Lužnicí, 2. Základní škola Třeboň, Na Sadech 375, 3. Základní škola Třeboň, Sokolská 296

Celkově se do tří kategorií přihlásilo 3460 týmů z celkem 2084 škol, což je o téměř 300 týmů více než v loňském roce. Osvědčila se kategorie malotřídek, kterou McDonald’s Cup otevřel minulý rok vůbec poprvé: oproti loňsku se přihlásilo o téměř čtyřicet škol více.

David Lafata zve do Olešníka na velký zápas. 31.5. přijede Sparta
Bude to velká sláva! Do Olešníka přijede Sparta. Už brzy

Největší žákovský fotbalový turnaj je nedílnou součástí školního roku v nejedné škole a letošní jubilejní ročník to jen potvrdil. I letos se organizátorům podařilo překonat dřívější už tak vysoká čísla, a turnaj tak výročí svého čtvrt století slaví historicky nejvyššími pocovidovými počty přihlášených škol a školních týmů.I tento rok se s projektem spojily známé tváře české fotbalové reprezentace, malí fotbalisté a fotbalistky se mohou těšit na Kláru Cahynovou, kapitánku české reprezentace, záložnici Sevilla FC a čerstvou držitelku titulu Fotbalistka roku, a Václava Černého, útočníka české reprezentace a VFL Wolfsburg. Setkat se nimi budou moci na Svátku fotbalu, velkém finále všech tří kategorií, který proběhne 3. – 4. června v nádherných kulisách a prostředí nového stadionu v Hradci Králové v Malšovicích. Ambasadorem jubilejního 25. ročníku je Vladimír Šmicer, který se na velkém finále turnaje představí i přímo na fotbalovém trávníku.