Ačkoli trenéra Davida Horejše prohra 2:3 samozřejmě nijak netěšila, ostatně byla úplně zbytečná, až tak těžkou hlavu z ní určitě neměl.

„Chtěli jsme vidět hlavně mladé hráče a ty, kteří tady jsou na testech. Proto někteří klíčoví hráči týmu odpočívali," odůvodnil trenér Dynama absenci Křížka, Nováka a Kaloda. „Nemocen je Jurdík, jenž se zapojí až příští týden," dodal Horejš, dle něhož by se dnes mělo dořešit, zda i v nadcházející sezoně bude barvy Dynama hájit velezkušený Jan Šimák.

„Hrálo za velkého tepla a kluci zápas rozhodně neodchodili. Ale že jsme dostali tři góly a bohužel tradičně po individuálních chybách, mě hodně mrzí," vraštil čelo budějovický kouč. „Myslím ale, že v naší hře nebyly ani špatné výkony," podotkl.

Hlavně v úvodu hra Dynama špatně nevypadala. „Začátek nám vyšel, hráli jsme aktivně a dali i vedoucí gól. Škoda chyb na konci první půle a hned na začátku té druhé, ty nás připravily o lepší výsledek. I když o výsledky v této době až tolik nejde, ještě ráno jsme trénovali a zápas určitě splnil to, co jsme si od něj slibovali," podtrhl Horejš.

Po první půlhodině ze hry odstoupil Petr Benát. „Ráno říkal, že ho trošku pobolívá lýtko, ale že to chce zkusit. Nicméně v zápase to cítil, tak jsme ho raději stáhli, abychom nic neriskovali," vysvětlil trenér Dynama, dle jehož soudu i tento moment přispěl k tomu, že po Benátově odchodu hosté třemi góly skóre otočili. „Beny je zkušený hráč a my dneska mužstvo měli hodně mladé, takže jeho odchod samozřejmě na hře týmu byl znát," přitakal Horejš.

Hodnotit výkony nových hráčů by dle něj po prvním zápase nebylo seriózní, oba slovenské mladíky ale pochválil: „Odmakali to oba, jak Peťa Mazan, tak i Adrian Čermák, jenž vypadá fotbalově velice dobře a v zápase měl některé dobré věci."

V sobotu se někteří hráči Dynama zúčastnili beachvolejbalové akce pro Bazalku. „Zbývající část týmu měla trénink," sdělil Horejš a dodal, že jeho svěřence další přetěžká prověrka sil čeká po neděli: „Ve středu hrajeme v Praze se Spartou!"

Hosté odjížděli z N. Včelnice spokojeni. „Že jsme si dali dva vlastní góly, to se stane, to je fotbal," uvedl pro klubový web trenér Radim Kučera. „Co se týče zápasu, první půle měla horší parametry, ta se mi moc nelíbila. S výsledkem však jsem z mého pohledu spokojen. Uvidíme ale, co další zápas. Je třeba zkoušet dál," zdůraznil znojemský kouč.